VITAMÍNY A MINERÁLY

BioTech USA B-Complex - 60 tabliet Zobraziť väčšie

BioTech USA B-Complex - 60 tabliet

bt-279

Nové

11 €

100 položky

Pridať do zoznamu obľúbených produktov

doveryhodnost
doveryhodnost

In stock

Detaily

Vyvážený komplex vitamínov B, ktorý poskytuje okrem 8 esenciálnych vitamínov skupiny B, aj ďalšie vitamíny, minerály, antioxidanty a bylinky. Vitamíny B podporujú metabolizmus sacharidov a produkciu energie. Obohatený o zložky takých rastlín, ako guarana, ginseng (ženšen), včelí peľ a bioflavonoidy.

Vitamín B2 je nevyhnutný pre produkciu energie a prispieva k udržaniu zdravej sliznice, pokožky a zraku. 

Niacín poskytuje výživovú podporu pre normálnu psychickú činnosť a znižuje pocit únavy a vyčerpania.

Vitamín B6 zohráva úlohu pri udržiavaní normálnej hladiny homocysteínu, reguluje hormonálnu činnosť a podporuje normálny metabolizmus glykogénu a bielkovín.

Kyselina listová prispieva k normálnej syntéze aminokyselín, tvorbe krvi a podporuje správnu funkciu imunitného systému.

Vitamín B12 je dôležitý pre tvorbu energie, normálnu funkciu psychiky a tvorbu červených krviniek.

Biotín funguje ako koenzým, a prispieva k správnej látkovej premene makronutrientov. Je dôležitým doplnkom výživy pre zdravú pleť a rast vlasov.

B-Complex obsahuje aj také dôležité minerálne látky, ako je železo, ktoré prispieva k správnej látkovej premene, dôležitej pre tvorbu energie.

Balenie: 60 tabliet (30 dávok)

Odporúčané dávkovanie: Ako doplnok výživy užívajte 2 tablety denne.

Zloženie: objemové činidlá (mikrokryštalická celulóza, hydroxypropylmetylcelulóza), kyselina L-askorbová, DL-alfa-tokoferylacetát, D-pantotenát vápenatý, Citrus aurantium extrakt, tiamínmononitrát, povlaková látka [stabilizátor (hydroxypropylmetylcelulóza), farbivo (oxidy železa)], nikotínamid, protihrudkovacia látka (horečnaté soli mastných kyselín), fumaran železnatý, včelí peľ, extrakt z koreňa ženšenu (Panax ginseng), extrakt zo semien guarany, riboflavín, pyridoxínhydrochlorid, prášok z koreňa valeriány lekárskej, prášok z koreňa sladovky hladkoplodej, síran meďnatý, cholekalciferol, retinyl-acetát, kyselina listová, kyanokobalamín, chlorid chromitý, seleničitan sodný, biotín. 

Účinné látky v dennej dávke
Denná dávka: 2 tablety / Počet dávok v balení 60 tabliet: 30
*RVH: Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem dospelého (8400 kJ/2000 kcal).
**: RVH nie je stanovené.
  2 tablety *RVH% 
2 tablety
Vitamín A 3000 µg 375%
Vitamín C 500 mg 625%
Vitamín D 10 µg 200%
Vitamín E 67 mg 558%
Tiamín (vitamín B1) 75 mg 6 818%
Riboflavín (vitamín B2) 40 mg 2 857%
Niacín (nikotínamid) 75 mg 469%
Vitamín B6 25 mg 1 786%
Kyselina listová 400 µg 200%
Vitamín B12 250 µg 10 000%
Biotín 75 µg 150%
Kyselina pantoténová 100 mg 1 667%
Železo 17 mg 121%
Meď 2 mg 200%
Chróm 25 µg 62.5%
Selén 50 µg 91%
Citrusové bioflavonoidy (extrakt Citrus aurantium) 40 mg **
Včelí peľ 50 mg **
Extrakt z koreňa ženšenu (Panax ginseng) 50 mg **
Extrakt zo semien guarany 50 mg **
Prášok z koreňa valeriány lekárskej 25 mg **
Prášok z koreňa sladovky hladkoplodej 25 mg **

Upozornenie: Uskladňujte mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Pred užívaním konzultujte so svojím lekárom. Obsahuje sladké drievko – ľudia s vysokým krvným tlakom by sa mali vyhýbať nadmernej konzumácii. Užívanie prípravku si vyžaduje zvýšenú pozornosť pri riadení motorového vozidla. Valeriána lekárska môže zvýšiť sedatívny účinok barbiturátov, alkoholu a benzodiazepínov. Neodporúča sa osobám, ktoré majú alergiu na včelie produkty a peľ, ani osobám s ochorením obličiek. Obsahuje železo. Náhodné predávkovanie prípravkom ktorý obsahuje železo môže viesť k smrteľnej otrave u detí. V prípade náhodného predávkovania, okamžite skontaktujte lekára. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nesmie sa používať ako náhrada pestrej stravy.

Skladovanie: Uchovávajte dobre uzatvorené na suchom mieste pri teplote 5–25°C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 70%, mimo dosahu zdrojov tepla a priameho slnečného žiarenia.