Kategórie

Posilňovacie pomôcky

 

Patríte vo svete fitness k nováčikom? Chceli by ste vedieť, čo všetko vám návšteva fitness centra alebo drobný nákup v obchode so športovými potrebami poskytuje? V tom prípade by ste mali vedieť, že pod pojmom fitness rozumieme rozličné posilňovacie pomôcky. Na to, aby ste vedeli, ktoré cvičenie je pre vás najideálnejšie potrebujete poznať rozličné fitness pomôcky. Každá z nich je totiž založená na posilňovanie inej časti tela. V nasledujúcich riadkoch sa vám budeme snažiť priblížiť základné informácie o najznámejších fitness pomôckach.

posilňovacie pomôckyfitness pomôcky

Posilňovacie pomôcky za najlepšie ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/45-fitness-pomocky

 

V prvom rade by sme vás chceli upozorniť, že rozličné posilňovacie pomôcky sa navzájom od seba odlišujú v jednotlivých dôležitých aspektoch. V prvom rade by ste mali zobrať do úvahy  finančný aspekt. Niektoré z posilňovacích pomôcok sú cenovo náročnejšie. Na druhej strane,  pri kúpe iných zasa vaša peňaženka veľmi neutrpí. Pred kúpou posilňovacej pomôcky by ste mali zobrať do úvahy aj možnosť úžitkovej plochy, ktorú daná posilňovacia pomôcka zaberie v miestnosti. Niektoré z nich si väčšina ľudí ani nemôže dovoliť u seba doma, pretože sú príliš veľká. 

S ohľadom na úžitkovú plochu považujeme za dôležité podotknúť, že niektoré posilňovacie pomôcky sa v tomto smere vyrábajú v rozličných variantoch. Typickým príkladom je hrazda. Poznáme až štyri druhy hrázd. Pri kúpe vhodnej hrazdy si tak budete môcť vybrať medzi hrazdou do dverí, do stenu, do stropu alebo medzi stacionárnymi bradlami. Hrazdu do dverí volia najčastejšie ľudia žijúci v bytovom dome na sídlisku alebo na dedine. Hrazda do stropu alebo do steny býva v obľube medzi ľuďmi žijúcimi v rodinnom dome, ktorí však na posilňovacie pomôcky nemajú vyhradenú celú miestnosť. Stacionárne bradlá volia väčšinou majitelia fitness centier alebo ľudia, ktorí sa rozhodli zriadiť si vlastnú domácu telocvičňu.

Existujú však aj fitness pomôcky, pri ktorých s ohľadom na množstvo úžitkovej plochy nemáte veľa možností. Ide predovšetkým o rozličné stroje, ktoré zaberú v miestnosti veľa priestoru. Patrí sem hlavne bežecký pás, veslovací trenažér, eliptický trenažér alebo rozličné stroje, ktoré sú zamerané na posilňovanie istej časti tela. Patria sem napríklad rôzne druhy kladiek, stroj na chrbát, stroj umožňujúci posilňovanie bicepsu alebo tricepsu v sede. Stroj zameraný na posilňovanie lýtok, stehenných svalov či rôzne posilňovacie veže. V tomto prípade ide o posilňovacie pomôcky, na ktoré musíte mať vyhradenú väčšiu časť úžitkovej plochy v miestnosti.

Samozrejme, existujú aj také posilňovacie pomôcky, ktoré môžete pohodlne používať a uskladňovať na menšej úžitkovej ploche. Patrí sem napríklad posilňovacie koliesko, rotačný kruh na cvičenie, stepper či hula-hop. Medzi týmito posilňovacími pomôckami sa nájde aj také, ktorú môžete používať pri vykonávaní každodenných činností. Patrí sem napríklad gymnastická lopta. Môžete na nej sedieť, keď pracujete pri počítači. Niektoré posilňovacie pomôcky nezaberú v miestnosti veľa úžitkovej plochy, ale môžete si ich zaobstarať iba v prípade, že máte v dome alebo v byte pevnú a stabilnú plochu. Patria sem napríklad gymnastické kruhy a závesný systém, ktoré obsahuje rozličné popruhy na cvičenie. Pri vykonávaní cvičenia s týmito posilňovacími pomôckami nie je žiaduce, aby vám padli na podlahu, pretože môže dôjsť k vážnym zdravotným problémom.