Kategórie

Činkové stojany
 
 
Stali sa činky bežnou súčasťou vášho každodenného posilňovania? Obľúbili ste si cvičenie pomocou činiek alebo klasických jednoručiek? Vlastníte niekoľko činiek alebo klasických jednoručiek? Chceli by ste mať svoje činky, prípadne klasické jednoručky pekne usporiadané a uložené na jednom mieste? Ak áno, tak potom presne pre vás sú určené činkové stojany. V dnešnom prepojenom obchodnom svete je možné dostať viacero druhov tovarov určených na rovnaký účel. Rovnako je to aj vo svete fitness, v ktorom máte dnes veľmi veľa možností, čo sa týka výberu rozličných zariadení, komponentov a pomôcok. Už nemusíte mať viac svoje činky alebo klasické jednoručky umiestnené pod posteľou alebo na dne skrine. Činkové stojany jednoducho a hravo vyriešia za vás problém uskladnenia. 
 
činkové stojanyčinkový stojan
 
 
 
 
Keď sa povie slovo činky, musíme si uvedomiť, že pri tomto pojme niekomu napadne činky, ktoré je určené na posilňovanie pre mierne pokročilých, pokročilých a profesionálov. Ide teda o ľudí, ktorí sa posilňovaniu spolu s pravidelným tréningom venujú už dlhší čas. Mnohých z nás však pri slove činka napadne aj klasická jednoručka. Vďaka nej je možné posilňovanie pomocou jednej ruky. Klasickú jednoručku nemožno uchopiť do oboch rúk ako v prípade činky. Je určená na posilňovanie všetkým fitness nadšencom nachádzajúcich sa na rôznych úrovniach fyzickej kondície. S obľubou tak klasické jednoručky vyhľadávajú začiatočníci, mierne pokročilí, pokročilí, ale tiež aj profesionáli. 
Bez ohľadu na to, či ide o cvičenie pomocou činky alebo klasickej jednoručky, musíte si vždy optimálne zvoliť hmotnosť závažia, ktoré si na činku alebo klasickú jednoručku naložíte. Odporúčame sa pri výbere hmotnosti závažia poradiť s vaším osobným trénerom. Nie je vhodné, aby ste zbytočne preceňovali svoje sily, schopnosti a možnosti. Môže to v budúcnosti viesť k závažným problém. Zvyšovanie hmotnosti závažia naloženého na činke alebo klasickej jednoručke odporúčame približne po 6 mesiacoch pravidelného a intenzívneho tréningu. V praxi to teda znamená, že hmotnosť závažia môžete zvyšovať iba dvakrát do roka. 
Ak vlastníte doma niekoľko závaží, mali by ste v nich mať aj poriadok. Stojany na činky predstavujú ideálneho pomocníka, ktorý vám vnesie medzi vaše činky prehľadnosť a jednoduché usporiadanie. V závislosti od ceny a rozmerov poznáme stojany na činky a stojany určené na prehľadné a jednoduché uskladnenie klasických jednoručiek. Pri aspekte ceny a rozmerov tiež musíte vziať do úvahy aj množstvo činiek, prípadne klasických jednoručiek, ktoré môžete pomocou stojanu uskladniť. Ak máte doma menej miesta alebo vlastníte menej činiek či klasických jednoručiek, môžete si zakúpiť stojany na činky vo výškom štýle. Znamená to, že svoje činky alebo klasické jednoručky môžete mať prehľadne zoradené podľa rozmerov a hmotnosti. Najčastejšie bývajú pri tomto stojane zoradené tak, že v spodnej časti sa nachádzajú najľahšie a v hornej časti najťažšie činky alebo klasické jednoručky.
Vo fitness centrách sa zvyčajne nachádzajú stojany na činky, ktoré vynikajú svojou dĺžkou. Na tieto stojany na činky je možné uskladňovať väčšie množstvo činiek alebo klasických jednoručiek. Každé správne fitness centrum sa totiž snaží vyjsť v ústrety všetkým svojim klientom. Musí im preto ponúknuť činky a klasické jednoručky vo všetkých dostupných hmotnostiach. 
 
 
cinkove stojany