Kategórie

Cviky na triceps

 

Boli by ste veľmi radi, ak by si vaše okolie v pozitívnom slova zmysle všimlo, že sa pravidelne a poctivo venujete posilňovaniu? Chceli by ste pre svoje okolie vyzerať atraktívnejšie a príťažlivejšie? Nie je vám cudzia fyzická drina a tvrdé pracovanie na sebe? Chceli by ste, aby bolo po čase na vás vidieť, že sa venujete posilňovaniu? V tom prípade by ste svoje pravidelné tréningy mali zamerať práve na cviky na triceps. Triceps je ľudský sval nachádzajúci sa v hornej časti ľudského tela, teda v oblasti rúk. Ruky patria k časti ľudského tela, ktorú nosíme počas roka najčastejšie odhalenú, pretože zvykneme nosiť tričká. Nech sa páči, v nasledujúcich riadkoch si prečítajte, o tom ako by ste mali vykonávať obľúbený cviky na triceps.

Činky za najlacnejšie ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/37-cinky

Cviky na triceps môžete vykonávať napríklad pomocou sťahovania hornej kladky. Postavte sa k hornej kladke a snažte sa, aby držať svoj chrbát vzpriamene. Nadhmatom uchopte do oboch rúk, približne na šírku svojich ramien rovnú tyč pripevnenú k hornej kladke. Svoje ruky umiestnite na úrovni hrudníka tak, aby vaše lakte zvierali uhol vyšší ako 90 stupňový. Z tejto pozície sa snažte svoje ruky stiahnuť smerom dole, až kým budete cítiť mierne napnutie v oblasti lakťov. Tento cvik môžu vykonávať približne 12kráv v 2-3 sériách. Nezabúdajte na správne dýchanie. V okamihu, kedy budete posúvať svoje ruky uchopené na rovnej tyči smerom dole sa nadýchnite. Vo chvíli, keď sa budete z tejto pozície vracať do východiskovej polohy, musíte zhlboka vydýchnuť.

Na cviky na tripes sú veľmi účinné aj bradlá. Nech už máte k dispozícií bradlá do dverí, do steny, do stropu alebo stacionárne, výsledky môžu byť vždy veľmi efektívne. Nadhmatom uchopte paralelnú tyč a dvihnite sa smerom hore, až kým pocítite v lakťoch mierne napnutie. Nohy sa snažte prekrížiť, alebo ich mať vystreté, závisí to jedine od úrovne vašej fyzickej kondície. Ohnite lakte a pomaly sa spúšťajte smerom dole dovtedy, kým nebudete cítiť v hornej časti rúk mierne napnutie. V uvedenej pozícií zotrvajte približne 5 sekúnd a následne sa môžete vrátiť do východiskovej polohy. Cviky na triceps na bradlách sú určené pre mierne pokročilých a pokročilých. Konkrétne tento cvik môžu opakovať približne 5krát počas pravidelného tréningu. Profesionáli by sa o počte opakovaní a sérií mali poradiť so svojim osobným trénerom.

Možno to znie neuveriteľné, ale na cviky na triceps sú vhodnou pomôckou aj klasické jednoručky.  Tento cvik sa vykonáva iba pomocou jedného kusu klasickej jednoručky. Uchopte do ruky klasickú jednoručku, ohnite sa v pase. Svoj trup môže stabilizovať tak, že druhú ruku si opriete o koleno alebo o stabilnú plochu, napríklad rovnú posilňovaciu lavicu. Horná časť ruka, v ktorej držíte klasickú jednoručku musí byť vystretá a nachádzať sa v paralelnej úrovni s podlahou. Druhá časť ruky musí s hornou časťou zvierať uhol veľkosti 90 stupňov.  Z uvedenej pozície sa snažte oblúkom dostať ruku, na ktorej držíte klasickú jednoručky smerom dozadu, akoby k svojim zadnej časti tela. V uvedenej pozícií zotrvajte približne 5 sekúnd a následne sa vráťte do východiskovej polohy.  Tento cvik môžete vykonávať približne 12krát v 2-3 sériách. Vzhľadom k tomu, že ide o cvik vykonávaní prostredníctvom klasickej jednoručky, je určený pre všetkých fitness nadšencov bez ohľadu na úroveň fyzickej kondície.