Kategórie

Činky jednoručky

 

Chceli by ste sa pravidelne venovať posilňovaniu v oblasti rúk? Vašim snom je efektívne a cieľavedome nadobúdať svalovú hmotu v oblasti horných partií, teda rúk? Chceli by ste, aby vyzerali mohutnejšie a pevnejšie? Ruky predstavujú časť tela, ktorú nosíme počas roka najčastejšie odhalené. Bicepsy a tricepsy sú jednoznačne viditeľné, ak nosíme tričko s krátkym rukávom alebo bez rukávov. Môžeme ich však vidieť aj vtedy, keď máme na sebe tričko s dlhým rukávom. Patríte vo svete fitness medzi začiatočníkov, mierne pokročilých alebo pokročilých? Ak áno, tak potom presne pre vás sú určené jedinečné činky jednoručky.

činky jednoručkycinky jednorucky

U nás nájdete činky jednoručky za najlepšie ceny na trhu TU: http://fitness-sport.sk/37-cinky

 

Pri výbere činiek jednoručiek si musíte uvedomiť, že poznáme dva druhy. V praxi sa tak môžete stretnúť s činkami jednoručkami, ktorú sú pevnej hmotnosti. Znamená to, že obsahujú závažie určitej hmotnosti, ktoré nie je odnímateľné. Je tak trvalou a pevnou súčasťou činky jednoručky. Tento druh činiek jednoručiek býva bežnou súčasťou na stojanoch nachádzajúcich sa vo fitness centrách. Druhý typ činiek jednoručiek predstavujú tie, ktoré obsahujú rovnú posilňovaciu tyč menších rozmerov spolu s bezpečnostným hriadeľom a kotúčmi určitej hmotnosti. Výhoda tohto typu činky jednoručky spočíva v tom, že si na ňu môžete naložiť závažie rozličnej hmotnosti a následne ho upevniť bezpečnostným hriadeľom. Hmotnosť závažia môžete ľubovoľne meniť v závislosti od úrovne vašej fyzickej kondície alebo nálady, s ktorou ste sa pustili do tréningu.

Činky jednoručky sú ideálnym pomocníkom, pre tých ktorí majú v obľube  cvičenie zamerané na posilňovanie bicepsov a tricepsov. Najčastejšie sa pomocou činiek jednoručiek cvičí tzv. kladivový zdvih. Tento cvik spočíva v tom, že do oboch rúk musíte uchopiť činku jednoručku. Vaše dlane musia smerovať dovnútra  a palec smerom von. Stoje vo vzpriamenej pozícií. Vaše ruky, na ktorých držíte činky jednoručky by sa mali nachádzať nižšie vašich bokov. Z tejto pozície sa snažte striedavo, raz jednu ruku spolu s jednoručkou a následne druhú ruku spolu s jednoručkou dvihnúť oblúkom smerom k vášmu ramenu až kým nebudete v lakťoch cítiť mierne napätie. Pri vykonávaní tohto cviku je nesmierne dôležité striedanie rúk,  inak toto cvičenie nebude efektívne. Cvik môžete vykonávať približne 12krát v 2-3 sériách. Vhodných je pre cvičiacich nachádzajúcich sa vo všetkých úrovniach fyzickej kondície. Činky jednoručky sa totiž tešia veľkej obľube. Môžu ho tak cvičiť začiatočníci, mierne pokročilí, pokročilí aj profesionáli.

V minulosti boli, dnes sú a v najbližšej budúcnosti aj budú súčasťou vybavenia každého fitness centra. Nezáleží na tom, či ide o fitness centrom malé alebo väčšie. Fitness centrum bez činiek jednoručiek sa nemôže považovať za fitness centrum. V tomto prostredí môžete nájsť aj praktický stojan, na ktorom sú činky jednoručky prakticky a prehľadne uskladnené. Bývajú na ňom zoradené od najľahšej hmotnosti až po najťažšiu. Vďaka tomu budete presne vedieť, kde sa nachádza vaša obľúbená činka jednoručka. V súvislosti so stojanom určeným na činky jednoručky, poznáme aj stojany menších rozmerov. Sú vhodné skôr na domáce použitie. Ak sa stali činky jednoručky vašou obľúbenou fitness pomôckou, tak potom stojan je pre vás jedinečným prostriedkom na udržanie činiek jednoručiek vo veľmi dobrom stave. Vaše obľúbené činky jednoručky sa vám tak už nemusia povaľovať na dne skrine alebo pod posteľou.