Kategórie

Rovná tyč

 

Chceli by ste vďaka posilňovaniu nabrať svalovú hmotu v oblasti rúk? Túžite po tom, aby si j vaše okolie všimlo, že sa pravidelne venujete posilňovaniu? Mali by ste záujem o to, aby  ste mali v rukách dostatočnú silu?  Všetko, čo na to potrebujete je len dostatočná sebadisciplína a chuť zmeniť vzhľad svojho tela. Život sa predsa skladá z množstva rozhodnutí, ktoré nám môžu neskôr zmeniť život. Je iba na nás, aké rozhodnutia v živote urobíme. Ak sa rozhodnete zmeniť seba a svoje telo, tak potom určite aj vás zaujmú možnosti, ktoré vám môže ponúknuť rovná tyč.

rovná tyčrovna tyc

Rovné tyče nájdete TU: http://fitness-sport.sk/39-cinkove-tyce

 

Rovná tyč je dnes už bežnou súčasťou každého fitness centra. Môžete ju tam nájsť ako neodmysliteľnú súčasť posilňovacej veže. Rovná tyč predstavuje komponent, prostredníctvom ktorého si môžete vyskladať činku s hmotnosťou závažia presne podľa vašich potrieb. Je len na vás, akým spôsobom sa rozhodnete používať rovnú tyč. Môžete ju používať pri cvičení na posilňovacej veži. Vtedy dochádza k posilňovaniu svalov na rukách, ale tiež aj na chrbte. Rovná tyč vám tak umožni posilňovať chrbát do tvaru písmena „V“. Ak sa však radíte medzi pokročilých alebo profesionálov, odporúčame vám pomocou rovnej tyče vyskladať si činku. Môžete sa tak efektívne zamerať na posilňovanie bicepsov a tricepsov. Rozhodnutie je len na vás, ale ako vidíte, možností, ktoré vám môže ponúknuť rovná tyč je hneď niekoľko.

Ak sa radíte medzi mierne pokročilých, tiež môžete pri svojom pravidelnom tréningu používať rovnú tyč. Vo vašom prípade však nie je vhodné, aby ste si na ňu nakladali závažie určitej hmotnosti. Postačí, ak budete pri cvičení dvíhať prázdnu rovnú tyč. Na prvý pohľad sa to  určite nezdá, ale aj cvičenie pomocou rovnej tyče je náročná. Samotná váha, ktorou disponuje rovná tyč predstavuje hmotnosť približne od 15 kg do 20 kg. Inak je to vo vašom prípade v prípade posilňovacej veže. Môžete na nej vykonávať cviky pomocou rovnej tyče, ale nezvoľte si pri tomto cviku vysokú hmotnosť. Uprednostnite radšej voľbu závažia s hmotnosťou 5-15 kg, inak by ste si mohli ublížiť.

Na to, aby ste mohli s rovnou tyčou cvičiť pomocou závažia na posilňovacej veži si musíte zvoliť závažie vhodnej hmotnosti. Vykonáte to tak, že tyč určenú na voľbu závažia vložíte do diery nachádzajúcej sa v strednej časti závažia. V prípade, že chcete na rovnú tyč naložiť závažie, musíte najskôr odstrániť bezpečnostný hriadeľ. Následne na rovnú tyč naložte závažie vami želanej hmotnosti a opäť na rovnú tyč umiestnite bezpečností hriadeľ. Je to z toho dôvodu, aby vám počas cvičenia nevypadlo závažie na podlahu. Musí byť počas cvičenia bezpečne pripevnené. Rovná tyč obsahuje na oboch koncoch vrúbkovanú časť alebo matnú časť kvôli pohodlnému a správnemu uchyteniu.

Rovná tyč vôbec nie je náročná na údržbu. Postačí, ak ju približne raz za dva týždne umyjete pomocou handry v teplej mydlovej vode. Rovnako ako aj na iné predmety, tak aj na rôzne fitness pomôcky a zariadenia zvykne padať prah. Rovná tyč nie je žiadnou výnimkou. Prah na ňu budete padať v závislosti od toho, na akom mieste sa ju rozhodnete mať uskladnenú. V prípade, že sa ju rozhodnete uskladniť na mieste s vyššou prašnosťou, bude na ňu padať prah častejšie. Vtedy bude vhodné, ak ju pretriete handrou s teplou mydlovou vodou raz za týždeň.  Starostlivosť o rovnú tyč prenechávame na vás.