Kategórie

Lavica na brucho

 

Túžite po krajšom a pevnejšom bruchu? Chcete, aby si aj vaše okolie všimlo, že vyzeráte štíhlejšie? Mali by ste záujem vykonávať pravidelnú pohybovú aktivitu, ktoré nezaberie veľa času, ale pritom jej výsledky si môžete všimnúť už po prvom mesiaci? Čo by ste povedali na cviky na brucho, pri ktorých stačí, aby ste im venovali 15 minút denne? Cviky na brucho vôbec nie sú náročné a nevyžadujú si veľa úžitkovej plochy, ako je to napríklad v prípade bežeckého pásu.  Najvyššiu efektivitu pri nich docielite vďaka lavici na brucho.

lavica na brucholavička na brucho

 

Lavičky na brucho za najlepšie ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/36-posilnovacie-lavice

 

Lavica na brucho je dnes súčasťou každého správneho fitness centra. Jej veľká výhoda spočíva v tom, že je vyrobená jedine na cvičenie na brucho. Samotný pohľad na lavicu na brucho vás prinúti vykonávať cviky zamerané na brušné svalstvo. Klasické „brušáky“, ktoré ste ako žiaci či študenti museli vykonávať na telesnej výchove na základnej a strednej škole tak už nemusíte robiť na podlahe alebo na mäkkej podložke. Ak sa rozhodnete zakúpiť si lavicu na brucho, určite neoľutuje. Cenová náročnosť, v ktorej sa pohybuje lavica na brucho závisí od toho, akú si vyberiete.

Každá lavica na brucho, ktoré sa nachádza vo fitness centre alebo v ponuke obchodov zameraných na fitness pomôcky je potiahnutá mäkkým materiálom. Cieľom každej lavice na brucho je zabezpečiť vám pri cvičení pohodlie a bezpečie. Všetky cviky zamerané na posilnenie brušného svalstva sú vykonávané v ľahu. Pri tejto pozícií je nesmierne dôležité, aby ste ležali na mäkkom povrchu, pretože ležanie na podlahe vám môže spôsobiť zdravotné problémy. Ďalšou nevyhnutnou súčasťou, ktorú obsahuje každá lavica na brucho sú valčeky na chodidlá. Nohy počas cvičenia na lavici na brucho musia byť pevne stabilizované, nakoľko nimi nemôžete hýbať. Najjednoduchšia lavica na brucho neobsahuje valčeky na chodidlá, no napriek tomu vám tiež môže poskytnúť efektívne posilnenie brušných svalov.

Cvičenie, ktoré umožňuje lavica na brucho je v konečnom dôsledku veľmi ľahko a rýchlo zapamätateľné. Jednoducho si ľahnite na ňu ľahnite na chrbát, teda tak, aby ste priamo pozerali do stropu. Ak lavica na brucho obsahuje aj valčeky na chodidlá, umiestnite ich za ne. Ruky umiestnite za hlavu, na  temeno hlavy. Ak ste začiatočník, môžete ich umiestniť prekrížené na svoj hrudník. Následne sa z tejto pozície snažte dvihnúť svoj trup smerom hore tak, aby sa vaša hlava nachádzal v tesnej blízkosti kolien. Tento cvik môžete vykonávať 12krát v 2-3 sériách, bez ohľadu na úroveň vašej fyzickej kondície.

Lavica na brucho je vhodná pre všetkých nadšencov posilňovania. Je úplne jedno, či ste začiatočník, mierne pokročilí, pokročilí alebo profesionál. Vďaka cvikom, ktoré ponúka lavica na brucho sa môžete pri pravidelných a poctivých tréningoch dostať do skvelej formy, ktorú vám určite bude závidieť veľa ľudí, bezprostredne tvoriacich vaše okolie. Lavica na brucho je vhodná aj pre všetky dámy, ktoré chcú na letnej dovolenke vyzerať výborne.

Lavica na brucho nie je vôbec priestorov náročná. Nezaberie veľa úžitkovej plochy a môžete ju umiestniť kamkoľvek. Vhodná je pre cvičiacich žijúcich v panelovom byte na sídlisku alebo v rodinnom dome. Lavica na brucho tiež nie je náročná na údržbu. Stačí, ak ju raz za dva týždne umyjete handrou namočenou v teplej mydlovej vode. Môžete na nej cvičiť pri počúvaní svojej obľúbenej hudby, ale aj sledovaní televízie a spojiť tak príjemné s užitočným.