Kategórie

Ergometer

 

Dnešné moderné fitness centrá disponujú rôznymi druhmi moderných strojov. Niektoré z nich sú cielene zamerané iba na posilňovanie určitej časti tela, iné umožňujú človeku posilňovanie takmer celého tela. Máte radi byciklovanie, ale nemáte na neho počas dňa dostatok času? Čo by ste povedali na to, ak by ste sa odteraz mohli byciklovanie venovať každý deň? Je len na vás, koľko času sa rozhodnete byciklovaniu venovať. Toto byciklovanie vám umožni spáliť určité množstvo kalórií nadobudnutých počas dňa a tiež vám umožní zlepšenie vašej fyzickej kondície. Zároveň pri tomto byciklovaní môžete sledovať svoj obľúbený televízny program alebo počúvať svoju obľúbenú hudbu. Áno,  máme na mysli ergometer.

Ergometre a rotopedy nájdete Tu: http://fitness-sport.sk/41-rotopedy

 

Sme si istý, že ergometer je určený pre všetkých, ktorí obľubujú byciklovanie alebo chcú pre seba a svoje telo konečne začať robiť niečo dobré. Jednoducho umiestnite svoje nohy do špeciálnych nášľapných plôch, zabezpečte ich stabilitu pomocou sťahovacieho remienka, sadnite si na ergonomicky tvarované sedadlo a chyťte sa ergonomicky tvarovaných rukovätí. Keď sa nachádzate v tejto pozícii, môžete začať vykonávať so svojimi chodidlami krúživý pohyb. Nesmiete zabudnúť na to, že počas cvičenia na ergometri je potrebné, aby ste sa držali ergonomicky tvarovaných rukovätí. Dnešné ergnomicky tvarované rukoväte dnes obsahujú aj špeciálne čidlá, pomocou ktorých je možné zistiť aktuálnu hodnotou vašej tepovej frekvencie. Vo všeobecnosti sa odporúča, aby sa u každého pohybovala približne na hodnote okolo 150.

Okrem toho dnes každý moderný ergometer obsahuje tiež aj LCD displej, pomocou ktorého sa môžete dozvedieť aktuálne prejdenú vzdialenosť v metroch, aktuálne strávený čas cvičením v minútach a v sekundách,  ale ja množstvo spálených kalórií počas cvičenia. Spočiatku sa odporúča, aby sa ergometer stal vaším spoločníkom minimálne trikrát do týždňa približne na 20 minút. Postupom času je vhodné, aby ste počet dní a počet minút na ňom predlžovali. Samozrejme, pre dosiahnutie optimálnych výsledkov nie je potrebné, aby ste ergometer používali každý deň. Snažte sa ho však používať čo najčastejšie. Môžete okrem zvýšenia úrovne vašej fyzickej kondície dosiahnuť aj posilnenie vašich bokov a dolných končatín, teda nôh.

Ergometer sa odporúča používať pre ľudí všetkých vekových kategórií. Ak máte pocit, že váš tínedžer trávi po škole väčšinu času doma zavretý v izbe pri počítači, môžete mu zaobstarať ergometer. Vhodný je aj pre ľudí produktívneho veku, ktorí musia pravidelne chodiť do práce. Pre nich sa ergometer odporúča aj z dôvodu dodržiavania psychohygieny. Ergometer vám pomôže efektívne prevetrať si hlavu. Aspoň na chvíľu tak môžete zabudnúť na stres v práci. Oddýchnete si a tiež sa aj lepšie vyspíte. Ergometer sa nemusia hanbiť používať aj všetci aktívny dôchodcovia.

Nie je presne odporučený čas cvičenia na ergometri. Ak máte ráno dostatok času alebo ak ste ranné vtáča, môžete na ňom cvičiť ráno, ale ešte pred raňajkami. Aktivizujete tak v tele cez noc nahromadený cukor a môžete sa tak tešiť, že po ránach strávených cvičením na ergometri môžete dosiahnuť úbytok vašej telesnej hmotnosti. Väčšina ľudí sa však obľubuje cvičenie na ergometri v podvečerných alebo večerných hodinách. Vtedy   je už väčšina ľudí doma po práci a zaslúžia si, aby mohli chvíľu venovať sami sebe.  Ergometer môžete spojiť spolu so zábavnými a oddychovými aktivitami ako sú sledovanie televízie alebo počúvanie hudby.