Kategórie

Multipress


Rozhodli ste sa pravidelne venovať posilňovaniu? Chceli by ste si doma zriadiť vlastné menšie fitness centrum? Nemáte čas na pravidelné návštevy fitness centra? Lepšie sa vám cvičí doma? Máte na cvičenie v domácom prostredí vyhradenú menšiu miestnosť, do ktorej by sa vám nezmestili fitness zariadenia zamerané na posilňovanie jednej časti tela? Nech sa páči, dovoľte, aby sme vám predstavili multipress.

multipressmultipres


V ponuke máme tieto stroje multipress:

http://fitness-sport.sk/56-posilnovacie-stroje-a-zariadenia


Možno ste si všimli, že súčasná výroba obľubuje produkty, ktoré umožňujú vykonávanie viacerých aktivít v jednom zariadení. Toto zameranie sa prenieslo aj do sveta posilňovania. Vznikajú tak rôzne fitness zariadenia, na ktorých je možné posilňovať viacero partií ľudského tela. Na jednom fitness stroji tak môžete posilňovať svaly rúk, nôh, ale aj brušné svaly. Z tohto dôvodu je multipress určený pre tých, ktorí majú na domáce posilňovanie vyhradenú menšiu miestnosť. Multipress zaberie oveľa menej úžitkovej plochy v miestnosti, na rozdiel od fitness zariadení, ktoré sú zamerané na posilňovanie iba jednej časti tela. V snahe maximálne vyhovieť požiadavkám klientov, sú dnes bežnou súčasťou každého moderného fitness centra. Sami najlepšie zistíte, na ktorých fitness zariadeniach sa vám bude najlepšie posilňovať. Rozhodnutie je len na vás.

Cvičenie na multipress je určené pre všetkých fitness nadšencov. Môžu tak na ňom vykonávať cvičenie začiatočníci, mierne pokročilí, pokročilí a profesionáli. Multipress obsahuje aj závažia rôznej hmotnosti. Závisí iba od úrovne vašej fyzickej kondície, akú hmotnosť závažia si pri cvičení zvolíte. V snahe predísť zbytočným problémom, odporúčame nepreceňovať svoje sily a vždy skôr zvoliť posilňovanie so závažím nižšej hmotnosti. Pred zvolením posilňovania so závažím vyššej hmotnosti vám odporúčame poradiť sa s fitness trénerom. Na základe vašich rozličných indikátorov vám bude vedieť najlepšie poradiť, s akým ťažkým závažím budete môcť posilňovať.

Kľudne môžeme povedať, že multipress je multifunkčné zariadenie. Obsahuje polohovateľnú posilňovaciu lavicu. Môžete tak vykonávať cviky, ktoré sa dajú robiť na rovnej posilňovacej lavici, ale tiež aj na šikmej posilňovacej lavici. Výšku lavice si tak môžete plynule regulovať podľa vašich momentálnych potrieb. Multipress obsahuje pri posilňovacej lavici aj valčeky, pomocou ktorých je možné posilňovanie lýtkových a stehenných svalov. Multipress obsahuje aj vzpieračskú tyč. Je len na vás, pre ktorú vzpieračskú tyč sa rozhodnete. Môžete si k multipress zvoliť rovnú vzpieračskú tyč, vzpieračskú tyč mierne lomenú alebo vzpieračskú tyč silne lomenú. Nevyhnutnou súčasťou multipress sú aj špeciálne tvarované rukoväte určené na posilňovanie svalov rúk a hornej časti tela. Dochádza tak k efektívnemu posilňovaniu bicepsov, tricepsov, deltového svalu a veľkého prsného svalu. Pri cviku zameranom na posilňovanie rúk si musíte zvoliť hmotnosť závažia, ktoré budete musieť dvíhať. Rovnako je to aj v prípade cvikov zameraných na posilňovanie svalov nôh. Tieto cviky sú založené na tom, že pomaly dvíhate závažie hmotnosti, ktoré si pred cvičením sami zvolíte. Všetko závisí iba od vašej momentálnej fyzickej kondície a nálady. Platí, že vyššiu hmotnosť si môžete zvoliť v prípade, že sa posilňovaniu venujete intenzívne a pravidelne. Vybavenejší multipress obsahuje okrem vyššie spomínaných komponentov aj hrazda, na ktorej môžete vykonávať obľúbené kliky. Pri výbere multipress zvážte, aké cviky chcete na ňom vykonávať.