Kategórie

Gymnastické kruhy


Rozhodli ste sa, že svoj voľný čas budete venovať vykonávaniu pohybovej aktivity? Chcete sa cítiť lepšie po telesnej aj psychickej stránke? Máte pocit, že vám vo vašom, hoci dosť zaneprázdnenom živote chýba dostatočná pohybová aktivita, ktorá by vám umožnila zbaviť sa každodenného stresu nadobudnutého v práci? Bývate v dome alebo v byte, v ktorom máte dostatok miesta na vykonávania cvikov, ktoré si vyžadujú viac miesta? Chcete vo svojom živote vykonávať cviky, o ktorých si myslíte, že sa vám to nikdy nepodarí? Chcete prekonať sami seba? Potom by ste mohli pouvažovať nad kúpou gymnastických kruhov.

gymnastické kruhy

Gymnastické kruhy v našej ponuke nájdete tu:

http://fitness-sport.sk/45-fitness-pomocky


Pýtate sa, čo sú to vlastne gymnastické kruhy? Predstavujú jedinečnú gymnastickú pomôcku, ktorá je určená pre všetkých, ktorý sa chcú vo svojom voľnom čase venovať gymnastike. Gymnastické kruhy spravidla obsahujú dva kruhy, ktoré môžu byť vyrobené z rozličného materiálu, najčastejšie môže ísť o drevo alebo tvrdý plast. Súčasťou balenia, v ktorom sa nachádzajú gymnastické kruhy sú aj dva popruhy. Je možné ich ľahko a rýchlo pripevniť o strop. Pri umiestnení gymnastických kruhov v miestnosti musíte dávať pozor na to, aby ste ich zavesili o pevné a stabilné miesto. Určite každý dá za pravdu, že počas cvičenia musí mať pocit bezpečia. Pri jednotlivých cvikoch, na ktoré sa využívajú gymnastické kruhy, totiž človek akoby visí vo vzduchu a pocit bezpečia je vtedy viac ako nevyhnutný. Nemôže sa totiž stať, že počas cvičenia spadnete na podlahu.

Umiestniť gymnastické kruhy môžete v interiéry alebo v exteriéry. Závisí od toho, aké sú vaše priestorové možnosti. Pokiaľ máte doma vlastnú, menšiu telocvičňu, môžete ich zavesiť do tejto miestnosti. Ak ste sa však rozhodli gymnastické kruhy používať počas teplých jarných a letných mesiacoch, potom vám odporúčame zvoliť umiestnenie v exteriéry, napríklad v záhrade alebo v parku. V prípade použitia gymnastických kruhov v exteriéry ich nezabudnite pripevniť o konár pevného stromu. Musia byť jednoducho pripevnené na takom mieste, na ktorom máte istotu, že nespadnú. Najčastejšia sa môžete s gymnastickými kruhmi stretnúť v školských telocvičniach, gymnastických telocvičniach a posilňovniach.

Gymnastické kruhy sú určené predovšetkým pre mierne pokročilých, pokročilých a profesionálov, u ktorých sa akosi prirodzene predpokladá vyššia fyzická kondícia na zvládnutie jednotlivých cvikov. Pre začiatočníkov nie sú gymnastické kruhy veľmi vhodné, nakoľko pri cvičení s nimi dvíhate pomocou svojich rúk váhu celého tela. Nie je nič výnimočné na tom, ak počas cvičenia na gymnastických kruhoch máte v blízkosti svojho osobného trénera alebo kamaráta, ktorý už má s nimi skúsenosti. Nezabúdajte na podlahu nachádzajúcu sa pod pripevnenými gymnastickými kruhmi umiestniť mäkkú podložku (karimatku alebo žinenku).

Cviky, ktoré umožňujú gymnastické kruhy sa veľmi podobajú cvikom na bradlách. Rovnako ako pri cvikoch na bradlách, tak aj pri gymnastických kruhoch je potrebné pomocou rúk dvíhať váhu celého svojho tela. Dochádza tak k efektívnemu posilňovaniu svalov na rukách, kde určite patria bicepsy, tricepsy, ale aj deltový sval a veľký prsný sval. Gymnastické kruhy umožňujú zvýšenie vašej telesnej kondície a pomôžu vám pri získaní vyššej sily v oblasti rúk. Pomocou gymnastických kruhov môžete na rukách docieliť efektívne budovanie svalového objemu, čo je veľmi žiaduce nielen v gymnastike, ale aj vo svete fitness.