Kategórie

Boxovacie vrecia


Máte náročnú prácu? Chcete si po príchode domov dostatočne oddýchnuť a nabrať veľa novej sily do ďalšieho ťažkého dňa? Chýba vám po práci dostatočná pohybová aktivita, ktorá by vám zároveň pomohla odreagovať sa? Máte pocit, že vám v živote chýba dostatok pohybu? Chcete to zmeniť? Chceli by ste pre seba urobiť niečo dobré? Čo by v takomto prípade povedali na to, ak by ste si zadovážili boxovacie vrece?

boxérske vreciaboxovacie vrece

Boxovacie vrecia za najlepšie ceny nájdete v našej ponuke: 

http://fitness-sport.sk/62-boxerske-vrecia


Box ako šport je nesmierne obľúbené ako medzi mužmi, tak aj medzi ženami. Nezáleží teda nielen na vašom pohlaví, ale ani na veku. S radosťou sa mu dnes venuje mládež, ľudia produktívneho veku a tiež aj niektorí aktívnejší seniori. Všetko, čo na box potrebujete len chuť hýbať sa a odhodlanie začať sa viac hýbať. Základom šťastnejšieho bytia je správna motivácia. Ide o základ, na ktorom možno úspešne stavať šťastnejší a plnohodnotnejší život.

K boxu okrem správnych boxerských rukavíc jednoznačne patria aj boxovacie vrecia. Je síce pravdou, že dnes sú boxovacie vrecia súčasťou len väčších a kvalitnejšie vybavených fitness centier, no napriek tomu môžeme povedať, že záujem o ne je z roka na rok väčší. Možno si myslíte, že boxovacie vrecia sú vyrobené všetky, ľudovo povedané „na jedno kopyto“. V nasledujúcich riadkov vás však určite presvedčíme o presnom opaku. Nie sú totiž boxovacie vrecia ako boxovacie vrecia! Rovnako ako pri výbere iných fitness pomôcok, aj pri boxovacom vreci musíte zobrať do úvahy niekoľko špecifických aspektov. V opačnom prípade riskujete nastavenie sa na nevhodný tréning, čo určite nie je pre žiaduce.

Pred tým, ako sa rozhodnete zadovážiť si boxovacie vrece, musíte sa zamyslieť nad tým, aká je vaša skúsenosť s boxovaním. Môžete byť začiatočník alebo pokročilí. Toto je veľmi dôležité, pokiaľ sa chcete naplno venovať boxovaniu. Je totiž veľmi veľký rozdiel, ak sú boxovacie vrecia určené pre začiatočníkov a pre pokročilých. Pochopiteľne, začiatočník nemôže používať to isté boxovacie vrece ako pokročilí. V tomto prípade rozhoduje váha. Boxovacie vrecia sú totiž vyrábane so zreteľom na hmotnosť, ktorá je v tomto smere rozhodujúcim prvkom. Boxovacie vrecia sú vyrábané v hmotnosti 5 kg, 10 kg, 20 kg, 25 kg a 35 kg. Rozdiel v hmotnosti je teda znační, záleží už len od toho, na akej úrovni sa nachádzate.

Všetky boxovacie vrecia je možné zavesiť do stropu. Je len na vás, či sa rozhodnete kúpiť si k svojmu novému boxerskému vrecu držiak alebo klasické oceľové uchytenie. Držiak, rovnako ako oceľové uchytenie je možné jedine pomocou vŕtania pripevniť o stenu. Potrebujete mať totiž počas cvičenia pocit istoty a bezpečia. Boxerské vrece musí byť v každom prípade stabilne pripevnené, aby ste počas boxovania nenadobudli dojem, že sa boxovacie vrece každú chvíľu utrhne a spadne na podlahu.

Boxovacie vrecia, ktorá majú hmotnosť iba 5 kg predstavujú tzv. boxovacie hrušky. Ako už samotný názov napovedá, ide o boxovacie vrecia v tvare hrušky nižšej hmotnosti. Tieto boxovacie vrecia sú určené pre ľudí rozličných úrovní. Ide o boxovacie vrece nielen nižšej hmotnosti, ale aj menších rozmerov. Je určené na tréning rýchlosti. Perfektne si na ňom nacvičíte rýchle údery a zároveň posilníte svaly nachádzajúce sa v oblasti rúk. Z tohto dôvodu je tento typ boxovacieho vreca určený aj pre začiatočníkov a tiež aj pre pokročilých. Začiatočníci si tiež potrebujú natrénovať rýchle údery, ktoré sa im môžu hodiť pri boxovaní na vreci väčších rozmerov. Vďaka natrénovaniu rýchlych úderov sa v budúcnosti zlepší aj úroveň vašich reflexov a zlepší sa vaša pozornosť. K boxovacej hruške je potrebné dokúpiť si aj špeciálnu platformu, ktorá sa pripevní o stenu.

Boxovacie vrecia s hmotnosťou 10 kg predstavujú vrecia o niečo väčšie v porovnaní s boxovacou hruškou. Vďaka svojej hmotnosti a rozmerom sú ideálne pre začiatočníkov. Sú určené na jednoduchý nácvik úderov. Práve vďaka tomu ho obľubuje veľa ľudí, ktorí nemajú záujem venovať sa boxu na profesionálnej úrovni. Majú záujem a chcú sa len odreagovať po náročnom dni. Tento typ boxovacieho vrecia je okrem začiatočníkov určený aj na udieranie pre deti.

Boxovacie vrecia s hmotnosťou 20 kg sú určené pre pokročilých. Máme tým na mysli ľudí, ktorí sa boxovaniu venujú už dlhšiu dobu. Ak sa boxovaniu venujete už približne jeden rok, môžete si zadovážiť boxovacie vrece s touto hmotnosťou. Rovnako ako všetky ostatné boxovacie vrecia, tak aj toto budete musieť zavesiť pomocou držiaka alebo špeciálneho oceľového uchytenia. Potrebujete mať aj v prípade tohto boxovacieho vreca pocit istoty a bezpečia. Je potrebné zabrániť tomu, aby boxerské vrece počas vášho tréningu nespadlo na podlahu.

Ak hovoríme o boxovacích vreciach, tak vo všeobecnosti platí, že čím sú boxovacie vrecia ťažšie, tým sú aj dlhšie. Presne to isté platí aj o boxovacích vreciach, ktorým sa tiež v oblasti fitness a boxovania hovorí aj tzv. „torpéda“. Ide o boxovacie vrecia, ktoré majú hmotnosť 25 kg alebo 35 kg. Ich dĺžka môže dosahovať od 150 cm do 180 cm. Sú vhodné okrem klasického udierania, aj na vykonávanie výkopov. Práve preto sú určené pre pokročilých, ktorí sa boxovaniu venujú už dlhšiu dobu. V prípade, že sa rozhodnete pri vykonávaní boxu venovať aj výkopom, je potrebné mať veľmi dobrú fyzickú kondíciu. Dosiahnete ju jedine prostredníctvom pravidelného a intenzívneho tréningu. Pri boxe, rovnako ako pri iných športoch platí, že čím máte pravidelnejší a efektívnejší tréning, tým lepšie základy získate.

Výkopy sú jednoznačnou súčasťou thajského boxu. Na prvý pohľad sa vám môže zdať, že thajský box predstavuje iba kombináciu klasického udierania do boxovacieho vreca a výkopov do neho. Skutočnosť je však taká, že udierania do boxu, ak hovoríme o thajskom boxe predstavuje iba súčasť pravidelného tréningu boxerov. Profesionálny thajský boxery sa naplno venujú zápaseniu v boxerskom ringu. Pri ich príprave sa preto boxerské vrecia stávajú nevyhnutnou súčasťou, inak by profesionálne venovanie sa boxu s veľkou pravdepodobnosťou nezvládli.

Mali by ste brať na vedomie, že boxerské vrecia sa najčastejšie predávajú samostatne. Špeciálne uchytenie alebo držiak je potrebné si dokúpiť. Okrem toho je však potrebné k boxerským vreciam dokúpiť aj špeciálne doplnky, ktoré sú zárukou pohodlného a najmä bezpečného boxovania. Máme v tomto prípade na mysli boxerské rukavice a bandáže. Pri výbere týchto boxerských doplnkov dbajte na kvalitu ich prevedenia. Vo všeobecnosti totiž platí, že čím sú tieto doplnky drahšie, tým väčšiu bezpečnosť a pohodlnosť počas boxovania poskytujú. Boxerské vrecia teda predstavujú veľmi dôležitú súčasť boxovania, ale nie jedinú.