Kategórie

Bench press lavice


Venujete sa posilňovaniu dlhšiu dobu? Pri poslednej konzultácií s vašim fitness trénerom ste sa rozprávali o tom, že by ste už mohli začať aj s posilňovaním s činkami? Máte pocit, že zvládnete posilňovanie pomocou činiek? Vo svete fitness sa zaraďujete medzi mierne pokročilých, pokročilých alebo profesionálov? Myslíte si, že máte už takú dobrú fyzickú kondíciu, že zvládnete pravidelné posilňovanie s činkami? Ak áno, potom si aj vám dovoľujeme v nasledujúcich riadkoch predstaviť bench lavice.

bench press lavicebenchpress lavice

Komplet ponuku bench press lavíc nájdetu TU:

http://fitness-sport.sk/36-posilnovacie-lavice


Ak sa nachádzate vo fitness centre, dobre sa rozhliadnite! Určite tu nájdete bench lavice. Ide o lavice jednoduchej konštrukcie, ktoré vám umožňujú pravidelné posilňovanie pomocou posilňovacej tyče alebo činky. Cvičenie, ktoré vám ponúkajú bench lavice je veľmi jednoduché na zapamätanie, na druhej strane je však náročné na fyzickú kondíciu. Z tohto dôvodu sa v žiadnom prípade neodporúča pre začiatočníkov. Nemajú totiž ešte na cvičenie pomocou bench lavice dostatočnú fyzickú kondíciu.

Ako sme už spomenuli vyššie, bench lavice vám ponúkajú možnosť posilňovania pomocou posilňovacej lavice alebo činky. Mierne pokročilí by mali v každom prípade zvoliť pri cvičení na bench lavici práve možnosť cvičenia s prázdnou posilňovacou tyčou. Ak nechcete ohroziť svoje zdravie, na posilňovaciu tyč si nenakladajte žiadne závažie. Ak ste pokročilí na posilňovaciu tyč si môžete naložiť závažie menšej hmotnosti. V prípade, že sa zaraďujete medzi profesionálov, môžete si na posilňovaciu tyč naložiť závažie ľubovoľnej hmotnosti. Pokročilým a profesionálom odporúčame pred cvičením na bench lavici, krátku konzultáciu s fitness trénerom.

Bench lavice sú predstavujú jednoduché posilňovacie zariadenie. Ide vlastne o rovnú lavicu, nad ktorou sa nachádza praktický stojan na posilňovaciu tyč alebo na činku. Závisí od toho, aké príslušenstvo si k bench lavici dokúpite. Niektoré bench lavice sú dnes už tak vybavené, že obsahujú aj posilňovaciu tyč spolu s kotúčmi, ktoré sa používajú ako závažie. Bench lavice sú mäkké a pohodlné. Pri cvičení totiž musíte dbať aj na to, aby ste sa cítili bezpečne a pohodlne. V žiadnom prípade nemôžete prostredníctvom cvičenia ohroziť svoje zdravie.

Najčastejšie sa pomocou bench lavice vykonáva jednoduchý cvik, ktorý je zameraný na dvíhanie činky, prípadne posilňovacej tyče. Záleží od vašej úrovne fyzickej kondície, pre dvíhanie ktorého nástroja sa rozhodnete. Cvik, ktorý ponúkajú bench lavice, je teda veľmi ľahko zapamätateľný a jednoduchý. Stačí, keď sa letmo pozriete na bench lavice a hneď budete vedieť, aký cvik na nich máte vykonávať.

Jednoducho si iba ľahnite na bench lavicu na chrbát. Vaše nohy sa musia nachádzať pevne na podlahe. V žiadnom prípade ich nevystierajte, teda nesnažte sa o to, aby sa nachádzali na vodorovnej úrovni s podlahou, pretože by ste si mohli ublížiť. Uchopte nadhmatom posilňovaciu tyč alebo činku do oboch rúk približne na šírku vašich ramien. Ruky majte vystreté. Pomaly zveste činku alebo posilňovaciu tyč zo stojanu a spúšťajte ju dole smerom k svojmu hrudníku a lakte pri tom mierne pokrčte. V pozícií zotrvajte maximálne 5 sekúnd a následne sa vráťte do pôvodnej polohy. Môžete tiež poprosiť svojho kamaráta, prípadne trénera, aby pri vykonávaní tohto cviku stál nad vami. Cvik vykonajte maximálne 5-krát.