Kategórie

Rovné lavice


Považujete cvičenie za svoju každodennú, priam rutinnú aktivitu? Chcete sa pri posilňovaní cítiť čo najpohodlnejšie? Využívate pri svojom pravidelnom cvičení klasické jednoručky? Chcete sa pri cvičení s nimi cítiť pohodlne a bezpečne? Ak áno, potom zbystrite pozornosť! V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme rovné lavice. Rovné lavice môžu byť skvelým pomocníkom pre tých, ktorí svoj posilňovací tréning zamerali na nadobúdanie svalovej hmoty v oblasti rúk.

rovná lavicarovná lavička

Komplet ponuku rovných posilňovacích lavíc nájdete tu:

http://fitness-sport.sk/36-posilnovacie-lavice

 

Rovné lavice predstavuje fitness pomôcku, ktorou disponujú dnes už všetky fitness centrá. Okrem pohodlia a komfortu pri cvičení vám zaisťujú aj bezpečie, čo je tiež veľmi dôležitý faktor, pokiaľ sa cvičeniu venujete pravidelne. Pri cvičení musíte totiž okrem správneho dýchania a pohodlia, dbať aj na bezpečnosť, aby ste si neublížili.

Pýtate sa, ktoré cviky sa dajú vykonávať na rovných laviciach? Ide najmä o cviky zamerané na posilnenie rúk s pomocou klasických jednoručiek. Rovné lavice vám tak umožnia posilnenie svalov v oblasti rúk, teda bicepsov a tricepsov. Ide o cviky zamerané na nadobúdanie svalovej hmoty práve v oblasti rúk a teda výsledky týchto cvičení sú viditeľné.

Ľahnite si na chrbát na rovnú lavicu tak, že vaše nohy budú umiestnené na zemi. Do oboch svojich rúk uchopte jednoručky. Hmotnosť závažia, ktorú na každú jednoručku naložíte je iba na váš, záleží však aj od vašej posilňovacej úrovne. Začiatočníkom sa odporúča na jednoručky si naložiť závažie menšej hmotnosti, mierne pokročilým až profesionálom, závažie vyššej hmotnosti. Jednoručky chyťte tak, aby sa nachádzali na úrovni vášho hrudníka, lakte majte pri tom mierne pokrčené. Zhlboka sa nadýchnite, pretože aj pri tomto cvičení musíte dbať na správne dýchanie. Následne z tejto pozície vystrite ruky vodorovne, teda takým spôsobom, aby ste v lakťoch cítili mierne napnutie. V pozícií zotrvajte maximálne 5 sekúnd. S výdychom sa vráťte do pôvodnej polohy. Cvik môžete opakovať približne 12-krát v 2-3 sériách.

Rovné lavice sú perfektnou pomôckou aj pre tých, ktorí majú radi vykonávanie rozpažovania s pomocou klasických jednoručiek. Opäť ako pri predchádzajúcom cviku, ľahnite si na rovnú lavicu tak, aby sa vaše chodidlá nachádzali pevne na zemi. Uchopte do oboch rúk jednoručky tak, aby ste cítili, že vaše lakte sú mierne nahnuté. Zhlboka sa nadýchnite. Z tejto polohy sa snažte obe ruky oblúkom dostať smerom hore, tak, aby sa jednoručky nachádzali v tesnej blízkosti a zhlboka vydýchnite. V pozícií zotrvajte iba 5 sekúnd a následne sa vráťte do pôvodnej polohy. Rozpažovanie na rovnej lavici môžete vykonávať 12-krát v 2-3 sériách.

lavička rovnálavica rovná

Šikmé lavice tiež ponúkajú možnosť posilňovania v sede. Môžete tak efektívne posilňovať svoje bicepsy a tricepsy. Jednoducho si sadnite ja šikmú lavicu a nohy rozkročte približne na šírku svojich ramien. Do jednej ruky uchopte jednoručku, druhú ruku umiestnite v bok. Ruku, na ktorej držíte jednoručku vystrite tak, aby sa takmer dotýkala podlahy. Nadýchnite sa, pretože aj pri tomto, zdanlivo jednoduchom cviku veľa záleží od správneho dýchania. Následne z uvedenej pozície sa snažte ruku, na ktorej držíte jednoručku dostať do polohy pravého uhla, teda tak, aby sa nachádzala vodorovne s podlahou a vydýchnite. V pozícií zotrvajte približne 5 sekúnd a následne sa vráťte do pôvodnej polohy.