Kategórie

Šikmé lavice


Rozhodli ste sa, že budete pre seba robiť niečo dobré? Pravidelne cvičíte? Máte doma zriadené vlastné fitness centrum a premýšľate nad kúpou nového komponentu? Pravidelne posilňujete pomocou klasických jednoručiek? Pravidelne a často vykonávate cviky, ktoré sú uskutočňované v ľahu? Tak potom sú určite aj pre vás určené šikmé lavice. Dnešný svet posilňovania vám ponúka veľa možnosti, prostredníctvom ktorých si môžete spríjemniť vaše obľúbené posilňovanie.

šikmá lavičkašikmá lavica

Šikmé lavice za najlepšie ceny nájdete TU:

http://fitness-sport.sk/36-posilnovacie-lavice


Šikmé lavice dnes predstavujú jedinečnú súčasť každého fitness centra. Čoraz častejšie sa však stáva, že sú dnes súčasťou domácich fitness centier. Ich veľký úspech spočíva v pomerne nízkej cene, kvalite a množstvo cvičení, ktoré sa na nej môžu vykonávať. Neodmysliteľnou súčasťou, ktorá sa tiež zaraďuje skôr k jej výhodám patria aj jej pomerne malé rozmery. Hravo sa tak môže stať súčasťou väčšej obývačky alebo spálne. Pochopiteľne, závisí iba od vás, čo všetko sa nachádza v danej miestnosti.

Možno sa to nezdá, ale šikmé lavice ponúkajú vykonávanie množstva cvikov. Sú určené predovšetkým na posilňovanie rúk a brušných svalov. Ako vidíte, pomocou šikmý lavíc môžete posilniť svaly celého tela. Všetko, čo k tomu potrebujete iba chuť a snaha urobiť pre seba a hlavne pre svoje telo niečo dobré. Nezľaknite sa, ak sa spočiatku budete cítiť po cvičení unavení. Pravidelnosť a pevná vôľa to vyriešia hravo za vás.

Šikmé lavice umožňujú, ako už je vyššie spomenuté posilňovanie brušných svalov. Tento cvik je veľmi podobný klasickým „brušákom“. Môžeme vlastne povedať, že ide o vykonávanie „brušákov“ na šikmej lavici. Ľahnite si na chrbát na šikmú lavicu a nohy umiestnite za opierky. Niektoré šikmé lavice nemajú opierky, preto môžete svoje nohy nechať voľne visieť vo vzduchu. Posilňovanie brušných svalov pri akomkoľvek cviku je založené na pravidelnom dýchaní. V tejto pozícií musíte teda uskutočniť hlboký nádych. Ruky umiestnite za hlavu, na temeno hlavy. Začiatočníci, ktorí ešte nemajú dostatočnú fyzickú kondíciu môžu svoje ruky umiestniť na hruď. Pomaly sa posúvajte smerom dopredu, tak aby sa vaša hlava nachádzala iba pár centimetrov od vašich kolien. Následne sa vráťte do východiskovej polohy. Cviky vykonávajte 12krát v 2-3 sériách.

lavička šikmáposilňovacia šikmá lavička

K ďalšiemu, veľmi obľúbenému cviku, na ktorí môžu poslúžiť šikmé lavice patrí aj cvičenie s klasickými jednoručkami. Jednoducho si ľahnite na šikmú lavicu tak, aby sa vaše nohy nachádzali na zemi. Do oboch svojich rúk uchopte nadhmatom jednoručky. Vaše ruky by sa mali nachádzať kolmo nad úrovňou podlahy. Z tejto pozície pomaly skŕčajte ruky tak, aby sa vaše predlaktie nachádzalo vodorovne s podlahou. V pozícií zotrvajte približne 5 sekúnd a následne sa vráťte do pôvodnej polohy. Rovnako ako pri predchádzajúcom cviku, tak aj pri tomto platí, že je potrebné mať na pamäti hlboké dýchanie. V pôvodnej polohe sa nadýchnite, v ďalšej polohe sa vydýchnite. Cvik môžete opakovať 12krát v 2-3 sériách.

Šikmé lavice predstavujú obľúbenú fitness pomôcku pre všetkých, ktorí majú záujem o posilnenie, teda naberanie svalovej hmoty v oblasti rúk a brušného svalstva. Niektoré šikmé lavice obsahujú opierky, iné nie. Závisí od toho, pre akú šikmú lavicu sa rozhodnete. Samozrejmosťou však zostáva, že si môžete sami regulérne nastaviť úroveň polohovania.