Kategórie

Gumy na cvičenie


V súčasnosti je už svet fitness v takom rozmachu, že veľa cvikov sa dnes dá už vykonávať aj v pohodlí domova. Tieto cviky sú ideálne najmä pre ľudí, ktorí nemajú čas na pravidelné návštevy fitness centra. Sú určené aj pre tých, ktorí sú zástancami večerného cvičenia, ktorým sa naopak, večer už veľmi nechce ísť do fitness centra. Prípadne môže ísť aj o tých, ktorí majú malé deti, ktoré musia ísť večer do postele.

posilňovacie gumy na cvičenie

http://fitness-sport.sk/fitness-pomocky/133-posilnovacie-gumy-fitness-sada.html


K najčastejšie používaným fitness nástrojom určený na domáce posilňovanie patria gumy na cvičenie. Predstavujú cenovo prijateľný a zároveň efektívny nástrojom, ktorým je možné vykonávať cviky na ruky a cviky na nohy. Gumy na cvičenie sú fitness nástrojom, ktorý si nevyžaduje, aby ste cvičením s nimi strávili veľa času. Ak chcete dosiahnuť viditeľné výsledk, postačí 15-20 minút denne. Pri každom cvičení je totiž veľmi dôležité dbať na pravidelnosť.

Vedeli ste, že gumy na cvičenie sa od seba odlišujú podľa svojich farieb? . Žltá guma je pre deti a starších ľudí, zelená má nízky odpor, takže je vhodná pre ženy. Červená guma kladie zvýšení odpor a je pre ženy, ktoré sa cvičeniu venujú dlhšie a pre mužov, ktorí sa začínajú venovať cvičeniu. Modrá guma je pre mužov, ktorí sa posilňovaniu venujú dlhšie. Čierna kladie najväčší odpor na cvičiaceho, preto je pre profesionálnych športovcov.

Gumy na cvičenie vám pomôžu efektívne posilniť ruky. Ide skutočne o jednoduchý cvik. Postavte sa, pričom sa snažte stáť vzpriamene a rozkročte nohy približne na šírku svojich ramien. Snažte sa, aby bol váš chrbát vzpriamený a nehrbte sa. Svoj pohľad zamerajte do perspektívy, snažte sa hľadieť priame, nepozerajte do stropu, ani na zem. Ak s tým máte problém, skúste si na stene pred vami nájsť bod (obraz na stene) a počas cvičenia sa naň pozerajte. Gumu na cvičenie uchopte do rúk na väčšej dĺžke ako je šírka vašich ramien. Z tejto pozície sa teraz snažte priblížiť svoje ruky k sebe a následne sa vráťte do pôvodnej polohy. Cvik môžete vykonávať 12krát po 2-3 sériách.

Gumy na cvičenie vám tiež môžu pomôcť aj posilňovať vaše nohy. Opäť ide o veľmi jednoduchý cvik. Ľahnite si na chrbát na mäkkú podložku (karimatka, deka). Stredovú časť gumy na cvičenie umiestnite pod spodnú časť svojho chodidla. Gumy uchopte do oboch svojich rúk. V tejto pozícií sa snažte dvihnúť nohu približne na úroveň 45-stupňového uhla. V pozícií zotrvajte približne 10 sekúnd. Následne položte nohu na zem a ten istý pohyb vykonajte pomocou svojej druhej nohy. Pri tomto cvičení je veľmi dôležité striedanie nôh. Vďaka tomu je možné docieliť vyššiu efektivitu uvedeného cvičenia.

Gumy na cvičenie predstavujú efektívny nástroj, pomocou ktorého môžete cvičiť doma. Atraktivitu, ktorú majú gumy na cvičenie zvyšuje ich cenová prijateľnosť. Nezabúdajte, že pri výbere vhodnej gumy na cvičenie pre vás záleží aj od jej farby. Pri cvičení s gumou na cvičenie nemusíte brať ohľad na svoj vek. Gumy na cvičenie sa odporúčajú už aj pre mládež. Taktiež sú vhodné pre ľudí v produktívnom veku a pre aktívnych seniorov. Ďalšou veľkou výhodou je ich ľahké uskladnenie. Ak gumy na cvičenie zrolujete, môžete ich uskladňovať v akejkoľvek zásuvke a prakticky kdekoľvek. Jednoduché je aj ich udržiavanie. Postačí, ak gumy na cvičenie raz za dva týždne umyjete teplou mydlovou vodou.