Kategórie

Rotoped alebo eliptický trenažér?


Chcete zmeniť svoju postavu, ale nemáte na cvičenie dostatok času? Máte pocit, že je najvyšší čas, aby ste aktívne urobili niečo pre svoje telo? Máte veľa povinností a málo času pre seba? Myslíte si, že máte dostatok motivácie a vôle urobiť pre seba niečo dobré? Ak áno, v tom prípade by ste mohli zvážiť rotoped alebo eliptický trenažér. Predstavujú veľmi praktických a užitočných pomocníkov pri vašej ceste za ideálnejšou a krajšou postavou. Rotoped alebo eliptický trenažér predstavuje správnu voľbu aj pre tých, ktorí sa chcú cítiť lepšie a sviežejšie. Veď sa aj hovorí, že v zdravom tele je zdravý duch.

Rotoped alebo eliptický trenažér je určený pre ľudí všetkých vekových kategórií. Veľmi rady na ňom cvičia aj malé deti. V ich prípade, im pochopiteľne, musíte skrátiť dĺžku cvičenia. Rotoped alebo eliptický trenažér tiež miluje aj mládež. Vhodný je však aj pre ľudí v produktívnom veku, ale aj pre seniorov, ktorý majú v dobrom stave chrbticu. Rotoped alebo eliptický trenažér milujú rovnako muži ako aj ženy. V dnešnej spoločnosti nachádzame vyváženosť zaneprázdnenosti, čo sa týka pohlaví. Dnes totiž už neplatí, že ženy sú udržiavateľky tepla rodinného krbu. Majú taktiež, rovnako ako muži svoje kariérne sny a ambície. Preto im tak isto ako mužom, neostáva veľa času na pohybové aktivity.

Rotoped alebo eliptický trenažér predstavujú jedinečné fitness zariadenia, na ktorých môžete cvičiť kedykoľvek v priebehu dňa. Pre Tých z vás, ktorí majú ráno dostatok času a chcú, aby bolo cvičenie na rotopede alebo eliptickom trenažéri na nich poznať v čo najkratšom čase, odporúčame cvičenie ráno bez jedla. Počas noci totiž naše telo odbúrava aj pomocou nočného dýchania získané tukové zásoby a tento proces sa zastaví až v čase, kedy začnete jesť prvé jedlo dňa, teda raňajky. Ak sa teda rozhodnete pre rotoped alebo eliptický trenažér ešte pred raňajkami, tak dôjde k aktivizovaniu tukových zásob. Pochopiteľne, rotoped alebo eliptické trenažér je možné využiť aj večer. Poznáte to, celý deň sa nezastavíte. Práca, starostlivosť o deti, o domácnosť prípadne škola. Ste radi, keď si môžete podvečer alebo večer vydýchnuť pred televíziou. Čo keby ste tento čas využili efektívnejšie? Zvoľte pohyb, ktorý vám dokáže zabezpečiť rotoped alebo eliptický trenažér. Večer si tak „prevetráte hlavu“, zbavíte sa starostí a stresu z už končiaceho dňa. Pohybová aktivita, ktorú vám ponúka rotoped alebo eliptický trenažér sa odporúča aj pre ľudí, ktorí majú problém so spánkom. Večerná pohybová aktivita prispeje k zlepšeniu vašich spánkových návykov.

Pred tým, ako si zadovážite rotoped alebo eliptický trenažér, majte prosím na pamäti, že tieto fitness zariadenia majú väčšie rozmery oproti iným. Zaberú tak väčšiu úžitkovú plochu. Taktiež nie je možné ich praktické uskladnenie v šatníku alebo pod posteľou. Ak vás zaujal rotoped alebo eliptický trenažér, tak si na neho rezervujte miesto pred v obývačke alebo vo svojej spálni, prípadne tam, kde máte veľa nevyužitej plochy. Väčšina z tých, ktorí si už zadovážili rotoped alebo eliptický trenažér, si toto zaujímavé fitness zariadenie umiestňujú do obývačky. Vtedy sa stáva rotoped alebo eliptický trenažér veľmi dobrým pomocníkom. Umožňuje vám tak robiť dve príjemné činnosť v jednom čase. Môžete tak sledovať svoj obľúbený televízny program a zároveň robiť pre seba a hlavne pre svoje telo niečo dobré. Priaznivci hudby, ktorí si bez nej nedokážu predstaviť jediný deň, počas cvičenia na rotopede alebo eliptickom trenažéri počúvajú hudbu prostredníctvom rádia alebo prehrávaču.

Rotoped alebo eliptický trenažér predstavujú veľmi zaujímavé fitness zariadenie, ktoré vám umožní viac ako si myslíte. V dnešnej dobe, kedy nás počítače sprevádzajú na takmer každom kroku, je aj rotoped alebo eliptický trenažér vybavený počítačom s praktickým LCD displejom. Vďaka tomu vám každý orbitrek alebo eliptický trenažér poskytne všetky pre vás, veľmi užitočné informácie. Zistíte tak počas cvičenia prejdenú vzdialenosť v metroch, čas strávený cvičením v minútach a v sekundách, tepovú frekvenciu a množstvo spálených kalórií. Jednotlivé výsledky každého cvičenia si môžete prehľadne zapisovať do tabuľky. Jednoducho a hlavne rýchlo tak zistíte, či sa úroveň vašich výsledkov zlepšila alebo zhoršila. Drahší rotoped alebo eliptický trenažér obsahuje LCD displej s podsvietením. Dnes už každý rotoped alebo eliptický trenažér obsahuje na ergonomicky tvarovaných rukovätiach aj merače tepovej frekvencie. Postačí, ak budete mať na ich umiestnené ruky približne tri minúty počas cvičenia. Následne sa dozviete aktuálnu hodnotu vašej tepovej frekvencie. Ideálne je, ak sa táto hodnota nachádza na úrovni približne 150.

Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale rotoped alebo eliptický trenažér ponúka možnosť precvičenia si veľkého množstva svalov na vašom tela. Uvedomte si, že počas cvičenia na týchto fitness zariadeniach, súčasne pohybujete rukami aj nohami. Vďaka tomu sa hýbete celým telom. Posilňujete tak svaly na rukách, ako sú bicepsy a tricepsy. Taktiež sa do činnosti zapájajú aj vaše boky, lýtkové svaly, stehenné svaly a zadoček. Pravidelné a intenzívne cvičenie na rotopede alebo eliptickom trenažéri sa vám tak odmení štíhlejšou a krajšou postavičkou. Môžeme preto konštatovať, že rotoped alebo eliptický trenažér je určený pre všetkých, ktorí túžia po krajšej a štíhlejšej postavičky. Rotoped alebo eliptický trenažér preto často vyhľadávajú dámy, ktoré sa snažia počas leto vyzerať v plavkách, čo najlepšie.

Cvičenie, ktoré ponúka rotoped alebo eliptický trenažér je určené pre všetkých, bez ohľadu na vekovú kategóriu alebo pohlavie. Je založené na efektívnom prenášaní váhy vášho tela z jednej nohy na druhú. Vďaka tomu sa aktivizujú skoro všetky svaly na vašom tele. Hýbete rukami aj nohami. Postačí, ak sa budete venovať cvičeniu na rotopede alebo eliptickom trenažéri približne 15 minút, v priemere 4-krát do týždňa. Môžete aj častejšie. Dnešný rotoped alebo eliptický trenažér obsahuje aj možnosť vybrať si úroveň zaťaženia. Vhodné bude, ak spočiatku začnete s cvičením pri nižšej úrovni zaťaženia. Ak budete na zariadeniach cvičiť pravidelne a intenzívne, môžete si ju zvýšiť približne po dvoch týždňoch. Ak pri prvom cvičení zvolíte vysokú úroveň zaťaženia, môže dôjsť k predčasnému nadmernému zaťaženiu svalov. Výsledkom toho, môže byť svalovka, ľudovo zvaná „svalovica“, ktorá vám svoju prítomnosť dá vedieť niekoľko dní, čo nie je príjemné.

Pri cvičení na rotopede alebo eliptickom trenažéri dávajte pozor aj na držanie chrbta. Snažte sa počas cvičenia byť, čo najvystretejší. Zbytočné hrbenie počas cvičenia môže mať za následok to, že po cvičení na rotopede alebo eliptickom trenažéri vás bude bolieť chrbát. Ak sa budete snažiť držať vzpriamený chrbát, tak docielite to, že aj v bežnom živote budete potom pociťovať bolesti chrbta menej často. Rotoped alebo eliptický trenažér sa tak v dnešnej dobe ukazuje viac ako žiaduci, pretože v súčasnosti pribúda počet ľudí, pracujúcich v kancelárií pri počítači. Taktiež si dávajte počas cvičenia, ale aj v každodennom živote pozor na pravidelný prísun tekutín. Odborníci tvrdia, že človek by mal počas dňa vypiť minimálne 2-3 litre tekutín. Najideálnejšia na pitie počas cvičenia je čistá voda.