Kategórie

MULTIPRESS

Multipress stacionárny

Stroj multipress na cvičenie nájdete TU: http://fitness-sport.sk/56-posilnovacie-stroje-a-zariadenia

Myslíte si, že nastal čas, aby ste začali konečne myslieť aj na seba? Ak áno, tak potom Vám odporúčame, aby ste sa začali pravidelne venovať posilňovaniu. Na prvý pohľad sa to možno nezdá, ale práve vďaka posilňovaniu môžete dosiahnuť zmenu stavby svojho tela. Pýtate sa, prečo je práve posilňovanie dôležité? Vďaka nemu sa totiž nemí tvar vašich svalov. Dochádza k postupnému odbúravaniu tukovej hmoty, ktorá sa začína postupne meniť na svaly. Výsledkom toho bude v prvom rade skutočnosť, že schudnete. Budete sa cítiť oveľa krajšie a zdravšie. Všetko, čo na dosiahnutie týchto cieľov potrebujete je iba dostatok času, vôle a odhodlania spraviť pre seba a najmä pre svoje telo niečo skutočne dobré a prospešné.

Posilňovanie je vhodné nielen pre mužov, ale tiež aj pre ženy. Má pozitívny vplyv na každé ľudské telo, bez ohľadu na pohlavie. Možno sa to bude zdať toto tvrdenie zvláštne, nakoľko sa posilňovaniu venuje oveľa viac mužov ako žien. Pravda je však taká, že v poslednej dobe sa začína posilňovaniu venovať čoraz viac žien. V konečnom dôsledku, posilňovanie je veľmi  široký pojem. Viete prečo? Keď sa povie posilňovanie, tak si mnohí z nás predstavia chlapa, ktorý  sa snaží dvíhať  v posilňovni ťažké činky. Áno, je pravdou, že posilňovanie v sebe zahŕňa aj dvíhanie činiek. Nie je to však jediný spôsob posilňovania. Keď vykonávate pohybovú aktivitu, tak vlastne vtedy posilňujete svoje telo. Posilňovať alebo ak chcete cvičiť, môžete naozaj na rôznych miestach. Napríklad sa môžete venovať posilňovaniu v pohodlí svojho domova. V prípade, že je vonku priaznivé počasie môžete zájsť napríklad do parku. Najviac nástrojov potrebných na posilňovanie môžete nájsť vo fitness centrách.  Tieto miesta sú plné ľudí, ktorí túžia po krajšej postave a zároveň chcú nabrať aj fyzickú silu.

Ak by ste chceli krátku jednoznačnú, ale zároveň pravdivú odpoveď, čo je multipress, tak odpoveď je tá, že ide o jeden pevný a stabilný stojan. Na tento stojan je možné naložiť činky a závažia vysokej hmotnosti. Práve z tohto dôvodu sa multipress stáva neoddeliteľnou súčasťou každého fitness centra. Nezáleží na tom, či ide o malé alebo väčšie fitness centrum. Jednoducho povedané, multipress by sa mal nachádzať v každom správnom fitness centre, teda v takom,  ktorý má majiteľa, ktorému záleží na tom, aby sa jeho klienti pravidelne vracali. Multipress preto predstavuje jedinečné a nenahraditeľné fitness zariadenie, ktoré ocenia všetci tí, ktorí sa chcú venovať alebo sa už aj venujú posilňovaniu. Najužitočnejšie je hlavne pre pokročilých a profesionálov. Ide o športovcov, ktorí sa venujú posilňovaniu už dlhšiu dobu.

Multipress slúži na skladovanie a následne cvičenie pomocou olympijskej činky.  Má teda až dve, veľmi užitočné funkcie. Prvou je bezpečné odkladanie ťažkého závažia, ktoré je nevyhnutnou súčasťou posilňovania.  Budete tak mať istotu, že Vaše závažie, ktorá nevyhnutne potrebujete na posilňovanie, sa nachádza na tom správnom mieste.  Taktiež nezabúdajte na to, že multipress umožňuje cvičiacemu aj efektívne posilňovanie pomocou olympijských činiek. Okrem týchto činiek môžete na multipress zavesiť aj posilňovacie tyče. Môžete posilňovať pomocou prázdnych posilňovacích tyčí alebo na ne naložiť závažie Vami zvolenej hmotnosti. Samozrejme, toto závažie môžete mať bezpečne odložené na multipress. Ak si ho chcete zaobstarať na domáce použite, nezabúdajte, že musíte mať na neho dostatok miesta v dome, či v byte.  Multipress je preto vhodný pre všetkých, ktorí to s posilňovaním veľmi vážne.