Kategórie

ELIPTICKÝ TRENAŽER

elipticke-trenazery.jpg

Najlacnejší eliptický trenažér nájdete TU: http://fitness-sport.sk/43-elipticke-trenazery

Určite ste už zaregistrovali, že sa začína blížiť leto. Je to obdobie, kedy zvykneme chodiť odhalený. Nenosíme hrubé vrstvy, pretože by nám v tom bolo pochopiteľne, veľmi teplo. Chladnejšie jesenné a zimné mesiace sú však špecifické hlavne v tom, že nosíme hrubšie vrstvy. Okrem toho mám však väčšiu tendenciu sedieť doma, pretože počasie vonku nie je vhodné na vykonávanie športovej aktivity. Výsledkom toho je skutočnosť, že naša hmotnosť sa zvyšuje a tým pádom nám pribúdajú kilá. Samozrejme, je to veľmi individuálne, pretože niekto môže pribrať viac, iný zasa menej. Na to, aby ste tomuto negatívnemu efektu predišli Vám môže pomôcť napríklad eliptický trenažér.

Určite veľmi dobre poznáte eliptický trenažér napríklad aj z prostredia fitness centier. Dnes už však neplatí, že ho nájdete výlučne iba vo fitness centrách. Skôr naopak, kúpa nového eliptického trenažéra je skutočne veľmi výhodná. Nie je totiž pravdou, že dnešné eliptické trenažéry sa predávajú v takých cenových reláciách, ktoré by do značnej miery zruinovali Váš finančný rozpočet. Skôr naopak, dnes už máte na výber z množstva rôznych eliptických trenažér. Odlišujú sa nielen z hľadiska cenovej hladiny, v ktorej sa pohybujú, ale tiež aj na základe toho, aké možnosti dokážu cvičiacemu ponúknuť.

Je jedno, či vezmete do úvahy lacnejší alebo drahší eliptický trenažér. Všetky dnes dokážu ponúknuť počítač s displejom. Pomocou neho sa môžete dozvedieť všetky dôležité údaje ohľadom Vášho aktuálne prebiehajúceho cvičenia. Budete tak napríklad vedieť o množstve spálených kalórií, prejdenej vzdialenosti, čase, ktorý venujete cvičeniu, ale tiež aj hodnote tepovej frekvencie. Jednotlivé výsledky si môžete zapisovať. Množstvo eliptických trenažérov však tiež obsahuje aj funkciu SCAN. Znamená to, že výsledky cvičení si nemusíte zapisovať do pamäte počítača a nemusíte si ich tak zapisovať do pamäte zápisníka. V závislosti od cenovej relácie, sú aj eliptické trenažéry, ktoré ponúkajú podsvietený displej počítača.

Pochopiteľne, eliptický trenažér tiež ponúka aj zvolenie úrovne zaťaženia. V tomto smere je z vašej strany veľmi dôležité, aby ste vzali do úvahy hlavne Vašu aktuálnu fyzickú kondíciu. Pokiaľ patríte k začiatočníkom tak Vám odporúčame, aby ste aspoň počas prvého mesiaca cvičili pomocou nižšej úrovne zaťaženia. Nie je vhodné, aby ste zbytočne svoje možnosti a schopnosti podceňovali, prípadne preceňovali. Zbytočné podceňovanie Vás bude len brzdiť pri dosahovaní lepších výsledkov. Naopak, preceňovanie tiež nie je vhodné, pretože Vám môže spôsobiť závažné zdravotné problémy.

Eliptický trenažér ponúka možnosť vykonávať pohybu, ktorý je založený na tom, že Vaše telo sa bude pohybovať po špeciálnej elipsovitej dráhe. Vôbec to nie je náročné, je to skutočne veľmi jednoduchý a ľahko zapamätateľný pohyb. Eliptický trenažér sa odporúča používať predovšetkým pred tým, ako začnete posilňovať. Skutočne je veľmi vhodné, ak si najskôr, približne 10-15 minút zacvičíte na eliptickom trenažéry. Následne sa môžete pustiť do posilňovania pomocou dvíhania klasických jednoručiek, prípadne ďalších posilňovacích pomôcok. Cvičenie na eliptickom trenažéry Vás tak dokáže efektívnym spôsobom pripraviť na fyzicky náročnejšie cvičenie, akým je práve posilňovanie.