Kategórie

TrenažéryDnešná doba je špecifická hlavne preto, lebo veľa ľudí prichádza z práce domov v podvečerných, prípadne večerných hodinách. Vtedy už mnohí z nás nemajú čas na pravidelné návštevy fitness centra.  Dnešná doba je skutočne veľmi uponáhľaná, preto určite mnohým z Vás skutočne dobre padne, ak sa budú môcť venovať cvičeniu v pohodlí svojho domova. Na to sú určené napríklad aj trenažéry. Vôbec dnes nie je pravdou, že by boli trenažéry výhradnou súčasťou vybavenia fitness centier.

trenažérytrenazery


Lacné trenažéry nájdete TU: http://fitness-sport.sk/43-elipticke-trenazery


Možno konštatovať, že trenažéry je dnes možné zohnať za skutočne veľmi prijateľnú cenu. Samozrejme, dostupné sú, napríklad aj v našom e-shope v rôznych cenových reláciách. Sme si totiž plne vedomí toho, že nie každý je ochotní a schopní investovať do kúpy svojho nového trenažéru veľké množstvo peňazí. V konečnom dôsledku, ak patríte medzi začiatočníkov, teda ešte len začínate cvičiť pomocou trenažéra, odporúčame Vám zakúpiť si t trenažér pohybujúci sa v nižšej cenovej hladine. Trenažéry, ktoré sa pohybujú vo vyššej cenovej hladine sú skôr určené pre pokročilých a profesionálov, ktoré sa cvičeniu prostredníctvom nich venujú už dlhšiu dobu.

Medzi najobľúbenejšie a najčastejšie používané trenažéry jednoznačne patria eliptické trenažéry. Sú dnes už bežnou súčasťou každého lepšie vybaveného fitness centra. Pohyb, ktorý vykonávate pri cvičení pomocou eliptického trenažéru je veľmi podobný pohybu vykonávanému na bicykli, s tým rozdielom, že pri tomto pohybe nesedíte, ale naopak, stojíte.  Tieto trenažéry tiež obsahujú aj počítaš s displejom, takže sa môžete veľmi ľahko a rýchlo dozvedieť o množstve spálených kalórií, dĺžke cvičenia a prejdenej vzdialenosti.

Poznáme tiež aj veslovacie trenažéry. V tomto smere musíme povedať, že  veslovacie trenažéry ešte stále nepatria k bežnej súčasti vybavenia fitness centier, ale určite sa nájde aj také, v ktorom sa nachádza. Veslovacie trenažéry sa využívajú okrem iného aj na prípravu profesionálnych veslárov počas chladnejších jesenných a zimných mesiacov. Pochopiteľne, vyplýva to už zo samotného názvu. Môžete ho však pravidelne používať aj vy. Odporúča sa napríklad po fyzicky náročnejších športoch, akými sú napríklad plávanie, pretože sa týmto spôsobom môžete dostať na úroveň skutočnej dobrej fyzickej kondície.

Menej známe a tým pádom aj menej používané sú lyžiarske trenažéry. Je veľmi ťažké ich nájsť v niektorom z fitness centier. Pravdou však ostáva, že v poslednej dobe sa začínajú tešiť čoraz väčšej obľube. Pohyb, ktorý umožňujú vykonávať lyžiarske trenažéry je skutočne veľmi podobný lyžovaniu. Spočíva v tom, že máte nohy umiestnené v špeciálnych nášľapných plochách a pohybujete nimi po špeciálnej oblúkovitej dráhe. Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale v skutočnosti takto môžete zlepšiť úroveň svojej fyzickej kondície.