Kategórie

Veslovacie trenažéry

Vo svete posilňovania sa stáva pravidlom, že veľké množstvo športov, ktoré sa nedajú vykonávať na jednom mieste sa prenášajú do výroby fitness strojov. Tie sa snažia o čo najdôveryhodnejšie kopírovanie jednotlivých pohybov daného športu. Rovnako je to aj v tom prípade, keď sa zameriate na veslovacie trenažéry. Na prvý pohľad čudný prístroj, o ktorom človek môže iba ťažko premýšľať, aký pohyb asi tak na ňom môže vykonávať.

Veslovacie trenažéry sa v oblasti fitness objavili iba počas posledných pár rokov. Napriek tomu si medzi mnohými športovcami získali veľkú obľubu. Stali sa nenahraditeľnou súčasťou každého správneho fitness centra. Tejto skutočnosti sme si plne vedomí, preto sme sa rozhodli veslovacie trenažéry zaradiť do našej ponuky.

Pýtate sa, akým spôsobom je možné cvičiť na veslovacom trenažéry? Ide v skutočnosti o veľmi jednoduchý pohyb, ktorý pripomína veslovanie na loďke. Nie je to nič zložité. Najskôr je potrebné chodidlá umiestniť do nášľapných pedálov a z bezpečnostných dôvodov pritiahnuť remienkom. Budete ich tak mať pevne umiestnené a nebudú sa vyšmykovať. Následne je potrebné nohy skrčiť. Ramená majte vystreté a hruď napnutú. Teraz sa vaše telo nachádza v správnej pozícií, ideálnej na začatie veslovacieho pohybu. Veslovanie začnite tým, že sa opriete od nôh a sedaciu opierku tlačte smerom do zadu. Rukami pevne uchopte držadlá. Približne v polovici pohyby sa skloňte smerom do zadu. Ramená majte stále vystreté a hruď napnutú. Držadlá tlačte smerom k hornej časti hrudníka. Potom je vhodné vrátiť sa do polohy, v ktorej ste začínali. Vtedy vykonajte opačný pohyb ako predtým. Najskôr teda tlačte ramená a chrbát smerom dozadu, potom tlačte aj nohy. Ruky majte stále pevne umiestnené na držadlách. Vráťte sa do polohy, v ktorej je potrebné mať nohy skrčené.

Veslovacie trenažéry sú ideálne pre ľudí, ktoré vykonávajú sedavé zamestnanie. Počas dlhého sedenia dochádza k stuhnutiu svalov nachádzajúcich sa v hornej časti tela. Slobodne možno povedať, že častým sedením trpia aj nohy. Výnimkou nie je ani sedací sval. Keď prídete po náročnej, sedavej práci domov neváhajte a choďte si zacvičiť na veslovacom stroji. Nielenže zo seba vydáte energiu nadobudnutú počas konzumácie rôznych druhov potravín. Určite sa aj perfektne odreagujete, uvoľníte a naberiete veľa nových síl do ďalších pracovných dní.

Veslovacie trenažéry precvičujú všetky svaly nachádzajúce sa na ľudskom tele. Možno sa to nezdá, ale je to v skutočnosti pravdou. Skúste sa na chvíľu zamyslieť nad pohybmi, ktoré vykonávate na veslovacom trenažéry. Aktívne sú ruky, nohy, ale aj brušné svaly a chrbát. Pri cvičení na veslovacom trenažéry nezabúdajte na správne dýchanie. Pravidelným hlbokým nádychom a hlbokým výdychom docielite správnu aktívnosť brušných svalov.

Veslovacie trenažéry sú ideálne pre všetkých, ktorí si chcú zlepšiť svoju fyzickú kondíciu. Časté sedenie, prípadne ležanie na gauči pred televízorom naše svaly iba zbytočne tuhnú, strácajú svoju pružnosť a vitalitu. Naša fyzická kondícia sa tak iba zhoršuje. Pravidelným cvičením sa všetky svaly aktivujú a my tak môžeme dosiahnuť efektívne zlepšenie našej kondície. Uvidíte, že po krátkom čase strávenom cvičením na veslovacom trenažéry sa budete cítiť oveľa lepšie a zdravšie. Na dosiahnutie čo najlepších výsledkov odporúčame venovať sa cvičeniu na veslovacom trenažéry minimálne trikrát do týždňa minimálne 45 minút. Nebojte sa tento čas a počty dní môžete kľudne aj prekročiť. Spočiatku však odporúčame cvičenie v kratšom časovom intervale. Neskôr je vhodné čas strávený cvičením na veslovacom trenažéry postupne pridávať.

Pýtate sa, pre koho sú veslovacie trenažéry určené? Vo svete fitness sa žiadne prístroje nerozdeľujú striktne medzi mužské a ženské. Svet fitness nie je svet módu. Platí tu, že všetky zariadenia sú určené pre obe pohlavia, teda pre mužov, aj pre ženy. Ženy veslovacie trenažéry určite ocenia. Pomôže im dostať sa do ideálnej fyzickej kondície a tiež aj schudnúť. V prípade, že ste si dali za cieľ schudnutie do letných šiat a plaviek, cvičenie na veslovacom trenažéry je pre vás vhodné. Veslovacie trenažéry sú určené aj pre mužov. Tým, že sú pri cvičení na tomto zariadení aktívne všetky svaly dochádza k ich efektívnemu posilňovaniu. Pravidelným cvičením na veslovacom trenažéry je tak možné docieliť postupné naberanie svalovej hmoty.

Cvičenia ne veslovacom trenažéry sa odporúča aj všetkým tým, ktorí majú v obľube plávanie. Choďte si zaplávať a následne po návšteve plavárne si zacvičte na veslovacom trenažéry. Je to vhodné najmä z toho dôvodu, že pri plávaní dochádza k naťahovaniu všetkých svalových partií na telo. Pomocou cvičenia na veslovacom trenažéry síce dochádza k opätovnej aktivite všetkých svalov, ale nie v takej miere a v takej intenzite ako pri plávaní. Môžeme tak povedať, že svaly si po plávaní pri cvičení na veslovacom trenažéri oddýchnu.

Veslovacie trenažéry sa odporúča ja pre ľudí trpiacich obezitou, teda nadváhou. Pre ľudí patriacich do tejto skupiny je cvičenie na veslovacom trenažéry ideálne najmä preto, lebo ide o vykonávanie pohybov v kľude a sede. Taktiež toto cvičenie nie je priveľkou záťažou pre srdcovo-cievny systém, ktorý predstavuje pre ľudí trpiacich obezitou rizikový faktor. Veslovacie trenažéry sa používajú aj pri príprave budúcich profesionálnych veslárov.

Dnešný každodenný život čoraz viac ovládajú počítače. Výnimkou nie je ani svet fitness. Dnes azda nenájdete medzi fitness strojmi zariadenie, ktoré by neobsahovalo počítač s LCD displejom. V ponuke nášho e-shopu nájdete iba veslovacie trenažéry, ktorý tento užitočný komponent obsahujú. Dozviete sa tak presné informácie ohľadom dĺžky cvičenia, prejdenej vzdialenosti, množstve spálených kalórií a prejdenej vzdialenosti. Je možné nahliadnuť do histórie a pozrieť si výsledky predchádzajúcich cvičení. Ak chcete dosiahnuť čo najlepší výkon, môžete si výsledky vašich jednotlivých cvičení aj zapisovať a vzájomne porovnávať. Je len na Vás, či sa rozhodnete cvičiť na veslovacom trenažéry iba rekreačne alebo aj s cieľom zmeny stavby svojho tela.

Dnes nájdete veslovacie trenažéry v každom fitness centre. Ak sa rozhodnete zaobstarať si trenažér pre seba a mať ho vo svojom domove, počítajte, že zaberie väčšiu úžitkovú plochu. Nebojte sa, táto plocha však nedosahuje až takých rozmerov ako pri iných fitness nástrojoch.