Kategórie

Jednoručné činkyKeď sa povie slovo fitness, prípadne posilňovanie, určite mnohým z nás napadne hlavne obraz stojanu s klasickými jednoručkami. Nie je to veru nadarmo, pretože jednoručky činky sa stali typickým symbolom správneho a efektívneho posilňovania. Vzhľadom na cenu a skutočne veľké množstvo cvikov, ktoré jednoručky činky umožňujú sa v konečnom dôsledku ani niet čomu čudovať. Jednoručky činky sú dnes totiž dostupné skutočne v prijateľných cenových kategóriách. Možno tak konštatovať, že si ich môžu dovoliť široké vrstvy obyvateľstva. Jednoducho povedané, sú cenovo dostupné skutočne pre každého.

jednoručné činkyjednoručné činky


Jednoručné činky za super ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/67-jednorucky


V zásade rozlišujeme medzi dvoma druhmi jednoručiek činiek. V prvom rade poznáme klasické jednoručky činky, ktorých hmotnosť nie je možné ľubovoľne meniť. Čo to znamená? Znamená to v konečnom dôsledku to, že ich hmotnosť nemôžete ľubovoľne meniť. Ak si teda zakúpite jednoručky činky s hmotnosť 5kg, tak z tejto jednoručky činky už nebudete môcť spraviť činku s hmotnosťou 4 kg, prípadne viac ako 5 kg. Tieto jednoručky činky sú určené hlavne pre všetkých priaznivcov fitness, ktorí sa nachádzajú na úrovni začiatočníkov, prípadne mierne pokročilých. Pri tejto kategórií ešte nie je potrebné tak často zvyšovať hmotnosť činiek jednoručiek.

Ak však patríte medzi pokročilých, prípadne profesionálov, odporúčame vám zakúpiť si jednoručky činky, ktorých hmotnosť je možné ľubovoľne meniť v závislosti od vašich potrieb a požiadaviek. Čo to znamená? Znamená to asi toľko, že môžete si z týchto jednoručiek činiek spraviť takú činku, ktorá bude mať hmotnosť napríklad 2 kg, ale aj takú, ktoré bude mať hmotnosť 6 kg, prípadne viac. Na tieto jednoručky činky môžete naložiť závažie hmotnosti, ktoré potrebujete. Musíte však byť pri nakladaní závažia skutočne opatrní a zohľadňovať nielen úroveň vašej fyzickej kondície, ale tiež aj vaše individuálne možnosti a schopnosti.

Nezáleží na tom, či sa rozhodnete cvičiť s činkami jednoručkami, ktoré sú nakladacie alebo s tými, ktoré nie sú nakladacie. Dôležité pre vás je hlavne to, aby ste zbytočne nepreceňovali, prípadne nepodceňovali vaše schopnosti a možnosti. V prípade, že budete preceňovať svoje schopnosti, môže to mať pre vás iba zbytočne negatívne dôsledky, hlavne čo sa týka vašej zdravotnej stránky. Ak budete svoje schopnosti a možnosti podceňovať, následkom toho môže byť napríklad aj to, že vás to môže začať brzdiť pri dosahovaní lepších výkonov. V tomto smere je skutočne veľmi dobré, ak sa pred cvičením pomocou činiek jednoručiek poradíte so svojim osobným trénerom.  Bude vám vedieť najlepšie poradiť, s ktorou hmotnosťou činiek jednoručiek by ste mali cvičiť. Vo všeobecnosti však platí, že je oveľa lepšie začať cvičiť s nižšou hmotnosťou a postupne ju začať zvyšovať.