Kategórie

Posilňovanie s vlastnou váhouJe už veľmi starou a známou pravdou skutočnosť, že cvičenie je veľmi užitočná a prospešná činnosť. Nedovolí vám v dnešnej sedavej dobe, aby ste boli stále pripútaný iba za počítač. Umožní vám, aby ste urobili pre seba a hlavne pre svoje telo skutočne niečo veľmi dobré. Je skutočne dokázané, že pravidelné a efektívne posilňovanie môže mať na človeka skutočne veľmi dobrý vplyv. Pýtate sa v čom a prečo? Odpoveď je v tomto smere skutočne veľmi jednoduchá.  Pravidelné cvičenie, prípadne posilňovanie vám umožní zlepšiť úroveň vašej fyzickej kondície. Vďaka tomu sa budete nielenže cítiť, ale tiež aj vyzerať oveľa zdravšie a krajšie. Taktiež vám môže pravidelné cvičenie a posilňovanie pomôcť v tom smere, že môžete nadobudnúť dostatok fyzickej sily.

posilňovanie s vlastnou váhouposilnovanie s vlastnou vahou


Posilňovanie s vlastnou váhou: http://fitness-sport.sk/45-fitness-pomockyNa to, aby bolo vaše naberanie svalovej hmoty skutočne veľmi efektívne a dôsledné vám bude určite veľmi prospešné práve posilňovanie s vlastnou váhou. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že posilňovanie s vlastnou váhou vôbec nie je náročné. Bohužiaľ, v tomto smere je opak skutočne pravdou. Ide o fyzicky veľmi náročný šport, ktorý vám dá poriadne zabrať. Musíte sa preto riadiť hlavne inštrukciami zo strany vášho fitness trénera, prípadne známeho, ktorý sa posilňovaniu venuje už dlhšiu dobu.

Pokiaľ sa rozhodnete vykonávať posilňovanie s vlastnou váhou, tak musíte vziať predovšetkým do úvahy vašu aktuálnu úroveň fyzickej kondície. Nie je totiž ani v tomto smere z vašej strany vôbec vhodné, aby ste zbytočne preceňovali, prípadne podceňovali vaše schopnosti a možnosti. Skôr naopak! Je to skutočne veľmi dôležité. V prípade, že budete preceňovať svoje sily a možnosti, môže to mať pre vás skutočne veľmi negatívne dôsledky po vašej zdravotnej stránke. Môžete si totiž vážne ublížiť a zotavovanie môže trvať niekedy aj mesiac. Ak naopak, budete svoje schopnosti a možnosti len zbytočne podceňovať, môže sa vám stať, že vás to bude len zbytočne brzdiť pri dosahovaní lepších výkonov.

Keď sa povie slovné spojenie posilňovanie s vlastnou váhou, tak by vám malo v prvom rade napadnúť vykonávanie zhybov, prípadne klikov. Na to, aby ste mohli skutočne veľmi efektívne vykonávať zhyby a kliky, bude z vašej strany potrebné, aby ste používali rebriny, prípadne rôzne druhy hrázd. Dnes už poznáme hrady do steny, do stropu, ale tiež aj hrazdy do dverí. Závisí iba od vás a vašich finančných, ale tiež a priestorových možností, pre ktorú z vyššie spomínaných hrázd sa rozhodnete. Nie je totiž vôbec vhodné, aby ste si kupovali hrazdu, ktorú budete chcieť neskôr odmontovať a niekam odložiť. Dôležité je pri kúpe hrazdy zvážiť hlavne vaše priestorové možnosti.

Vďaka vykonávanie zhybov a klikov docielite efektívne nadobúdanie svalovej hmoty, ale tiež aj fyzickej sily. Čo sa týka rebrín, tak tie vám môžu byť užitočné hlavne v tom smere, že vám taktiež môžu ponúknuť posilňovanie s vlastnou váhou. Všetko, čo je pri rebrinách z vašej strany potrebné urobiť je práve to, aby ste sa zavesili na hrazdu. Následne celkom kľudne môžete rozhodnúť pre jednu z nasledujúcich možností. Buď zostanete na rebrinách kľudne visieť, čím budete mať koncentrovanú váhu svojho vlastného tela na rukách alebo sa rozhodnete pre vykonávane zhybov. Zhyby sú tiež veľmi dobré nielen na nadobúdanie svalového objemu, ale tiež aj na zvyšovanie vašej fyzickej sily.