Kategórie

Balančné podložkyPremýšľate nad tým, že by ste sa začali pravidelne venovať posilňovaniu? Myslíte si, že váš životný štýl je príliš pasívny? Samozrejme, pasívny nie v tom zmysle, že by ste celé dni nič nerobili, ale skôr v tom zmysle, že trávite príliš veľa času v práci sedením pri počítači. Na prvý pohľad sa to možno vôbec nezdá, ale prináša to so sebou veľmi veľa sprievodných negatívnych prejavov. Napríklad vám tuhne svalstvo v oblasti krčnej chrbtice, ale celkovo vám tuhnú aj všetky svaly na tele. V prípade, že nemáte dostatok času na to, aby ste mohli pravidelne navštevovať fitness centrum, máme pre váš skutočne veľmi dobrú správu. Vykonávať pohybovú aktivitu môžete tiež aj v pohodlí svojho domova. Ako? Čítajte v nasledujúcich riadkoch!

balančné podložkybalancne podlozky


Balančné podložky za najlepšie ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/45-fitness-pomockyNie je žiadnym tajomstvom, že na dnešnom modernom trhu existuje viacero produktov, ktoré umožňujú pohodlné a hlavne bezpečné cvičenie v domácom prostredí. Presne taká sú napríklad aj balančné podložky. Znie to na prvý pohľad, prípadne na prvé počutie neuveriteľne, ale skutočnosť potvrdzuje pravý opak. Veľa ľudí, ktorí sa rozhodli pravidelne používať balančné podložky potvrdzuje, že ide skutočne o veľmi dobrú fitness pomôcku, ktorú môžete využívať v pohodlí svojho domova a zároveň si tak zlepšiť úroveň svojej fyzickej kondície.

Pravdou tiež zostáva, že balančné podložky sú dnes už bežnou súčasťou každého lepšie vybaveného fitness centra. Pýtate sa prečo? Odpoveď na túto otázku je skutočne veľmi jednoduchá. Je to z toho dôvodu, že balančné podložky je možné používať pri vykonávaní rôznych cvikov. Nemusí pritom vôbec ísť o namáhavú činnosť. Príkladom môže byť napríklad skákanie, teda vo vzťahu k balančným podložkám ide skôr o mierne poskakovanie. Na prvý pohľad sa to môže zdať neuveriteľné, ale v skutočnosti aj obyčajné poskakovanie vám môže pomôcť efektívne zvýšiť úroveň vašej fyzickej kondície. Všetko závisí iba od vašej vnútornej motivácie a chuti spraviť pre seba a hlavne pre svoje telo niečo skutočne veľmi efektívne.

Balančné podložky sa však tiež využívajú napríklad aj vtedy, keď vykonávate najznámejšie a zároveň tiež aj najefektívnejšie cviky zamerané na posilňovanie brušného svalstva. Pýtate sa ktoré sú to? Odpoveď je predsa taká, že ide o brušáky. Je síce veľkou pravdou, že brušáky sú veľmi efektívne, hlavne vtedy, keď sa snažíte posilňovať svoje brušné svaly, ale na druhej strane je však tiež potrebné konštatovať, že sú veľmi náročné na chrbticu. Je preto skutočne nevyhnutné, aby ste svoju pozornosť zamerali na balančné podložky. Stačí, ak svoju balančnú podložku umiestnite za svoj chrbát. Nebudete tak musieť neustále vracať svoj chrbát smerom až na podlahu, ale efektívne sa môžete odraziť od balančnej podložky a uľahčiť si tak vykonávanie cvičenia.

Dnešné balančné podložky tiež obsahujú aj špeciálne tiahla na ruky. Je to skutočne veľmi veľká výhoda. Pýtate sa prečo? Odpoveď na túto otázku je tiež veľmi jednoduchá. Na balančnej podložke totiž môžete tiež aj stáť a zároveň používať tiahla. Najefektívnejšie sa tiahla používajú tak, že budete nimi pohybovať smerom zdola nahor. Nielenže posilníte svaly, ktoré sa nachádzajú v oblasti nôh, ale tiež aj v oblasti rúk. Spravte pre seba niečo dobré!