Kategórie

Činkový setChceli by ste zmeniť seba a svoje telo? Myslíte si, že vediete príliš pasívny životný štýl a boli by ste skutočne veľmi radi, ak by sa vám podarilo zmeniť to? Ak áno, tak potom presne pre vás je skutočne ideálne posilňovanie. Ide o pohybovú aktivitu, vďaka ktorej môžete získať dostatok fyzickej sily, ale tiež aj nabrať svalový objem v horných častiach vášho tela. K týmto častiam zaraďujeme hlavne bicepsy, tricepsy, deltové svaly, veľký prsný sval a svaly chrbta. Ide presne o tie časti tela, ktoré človek nosí počas roka najčastejšie odhalené, teda hlavne v letných mesiacoch. Počas chladnejších jesenných a zimných mesiacov možno získaný svalový objem vidieť aj pod oblečením, napríklad ak máte na sebe tenké tričko s dlhým rukávom.

činkový setčinkový set


Činkové sety za najnižšie ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/38-cinkove-sety


Na to, aby ste sa mohli začať pravidelne a intenzívne venovať posilňovaniu budete potrebovať napríklad činkový set. Je veľkou pravdou, že dnes môžete činkový set nájsť v každom dobre vybavenom fitness centre. V konečnom dôsledku, čo by to aj bolo za fitness centrum, ak by svojim klientom neumožnilo posilňovanie. Patrí predsa medzi hlavné oblasti sveta fitness. Ak by ste predsa len nenašli vo fitness centre činkový set, tak si určite môžete byť istý, že nie ste v správnom a dobre vybavenom fitness centre. Možno sa to nezdá, ale posilňovanie je snáď tak staré ako ľudstvo samo. Iba v posledných desaťročiach sa začalo posilňovanie skrývať pod špecifické označenie fitness.

Hoci je pravdou, že činkový set môžete nájsť v každom vybavenom fitness centre, môžete si ho tiež dovoliť kúpiť aj na domáce používanie. Áno, možno to znie skutočne neuveriteľne, ale v praxi je to tak. Stačí, ak navštívite stránky obchodov, ktoré sa zameriavajú na predaj fitness pomôcok a potrieb a určite v sortimente tohto obchodu nájdete aj činkový set. Dnes už činkový set vôbec nie je až taký drahý ako tomu bolo v minulosti. Na základe toho možno kľudne konštatovať, že je dnes už dostupný pre široké vrstvy obyvateľstva. Jednoducho povedané, činkový set si dnes už môže dovoliť skutočne každý. Záleží iba na vás koľko ste ochotní, prípadne schopní investovať do kúpy vášho nového činkového setu.

Ako už možno zo samotného názvu vyplýva, tak činkový set umožňuje systematické vytvorenie činky. Činka je na prvý pohľad veľmi jednoduché fitness zariadenie, ktoré vám umožní špecifické posilňovanie svalov v hornej časti vášho tela. Opak je však v tomto smere pravdou. Činkový set je zložený z troch veľmi dôležitých komponentov, pričom jeden bez druhého by asi len veľmi ťažko mohli vytvoriť činku. V prvom rade je súčasťou činkového setu posilňovacia tyč. Poznáme tri druhy posilňovacích tyčí- rovnú, mierne lomenú a silne lomenú. Ak je činkový set určený na vytvorenie klasických jednoručiek, tak potom sú jeho súčasťou dva kusy menších rovných posilňovacích tyčí. Neoddeliteľnou súčasťou činkového setu je aj bezpečnostný hriadeľ. Jeho úlohou je zabezpečiť, aby naložené závažie bolo na tyči v pevnej a stabilnej polohe.

Do tretice je súčasťou činkového setu závažie. Je iba na vás, akú hmotnosť závažia zvolíte pri posilňovaní. Musíte však pamätať na to, že v tomto prípade je pre vás potrebné, aby ste vzali do úvahy hlavne úroveň vašej fyzickej kondície. Nie je totiž z hľadiska vášho zdravia vhodné, aby ste svoje sily zbytočne preceňovali. Rovnako však nie je v tomto smere žiaduce aj zbytočné podceňovanie, pretože vás to môže brzdiť v dosahovaní lepších výsledkov.