Kategórie

Orbitreky


Ste počas pracovných dní maximálne vyťažený? Máte pocit, že okrem práce, starostlivosti o deti a domácnosť Vám už neostáva dostatok času a energie na ďalšie aktivity? Domnievate sa, že váš život je jeden nezastavený kolotoč, ktorý sa začína ráno a zastaví sa až večer pri pozeraní televízie? Čo by ste povedali na to, ak by ste popri všetkých vašich doterajších povinnostiach dokázali efektívne využiť večerné sledovanie televízie? Pýtate sa, ako je to možné? Predstavujeme vám orbitreky.


Orbitreky za najlepšiu cenu nájdete TU: http://fitness-sport.sk/43-elipticke-trenazery


obritrekeliptický trenažér

Orbitrek predstavuje revolučný prístroj v oblasti fitness, ktorý je určený všetkým zaneprázdneným ľuďom. Môžete na ňom cvičiť pri sledovaní večerných televíznych programov alebo vtedy, keď ste úplne sami a chcete efektívne využiť voľnú chvíľu, ktorú máte iba pre seba. Na orbitreku môžete cvičiť aj keď počúvate hudbu alebo máte doma krásny výhľad na prírodu či na mesto a chcete si ho všímať vo všetkých možných smeroch.

Dovoľte, aby sme Vám vysvetlili, prečo je cvičenie na orbitrekoch užitočné. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide len o bezcieľné pohyby rúk a končatín s cieľom zabiť nudný čas. Táto všeobecne platná povera je však veľký omyl! Pomocou cvičenia na orbitreku dochádza k aktivizovaniu svalov dolných končatín (lýtkové, stehenné, svaly predkolenia). Tiež pri cvičení na orbitreku pracujú aj svaly chrbta, ramien a svaly v oblasti paží. Orbitreky obsahujú aj rukoväte. Ich úchopom je možné precvičovať aj svaly nachádzajúce sa v oblasti horných končatín, teda rúk. Na základe uvedeného môžeme povedať, že vďaka cvičeniu na orbitreku dokážete posilňovať takmer celé telo pomocou minimálnej námahy.

Orbitrek predstavuje moderné posilňovacie zariadenie, ktoré umožňuje jednoduché a predovšetkým efektívne cvičenie. Pred samotným cvičením na orbitreku je potrebné nohy vsadiť do nášľapných plôch. Na uchopenie rúk slúžia ergonomicky tvarované rukoväte. Nášľapné plochy a rukoväte následne umožňujú pohyb vašich rúk a nôh po elipsovitej dráhe. Vďaka tomu dochádza ku kvalitnému precvičeniu horných a dolných partií tela.

orbitrekyeliptické trenažéry


Dnes už každý moderný orbitrek obsahuje možnosť nastavenie spätného chodu. Znamená to, že si môžete vybrať, či chcete pomocou svojich rúk a nôh vykonávať pohyb vpred alebo vzad. Výsledok je vždy rovnaký, takže je iba na Vás, ktorý pohyb si zvolíte. Väčšina ľudí pri prvom kontakte s orbitrekom volí pohyb vpred. Postupom času sa však nájdu aj takí, ktorí si pohyb vzad zamilovali.

Samozrejmosťou každého orbitreku je aj regulácia rýchlosti a úrovne zaťaženia. Platí, že čím vyššia rýchlosť, tým vyššia úroveň zaťaženia. Vo všeobecnosti sa odporúča spočiatku si zvoliť nižšiu úroveň rýchlosti a zaťaženia. Postupom času (po 4 alebo 6 týždňoch) je vhodné pomaly zvyšovať tempo. Rýchlym a častým menením rýchlosti a úrovne zaťaženia riskujete presilenie svalov a teda aj celého organizmu. Orbitrek je cvičiaci nástroj, pri ktorom platí staré známe: „pomaly ďalej zájdeš.“

Ak patríte medzi športových nadšencov, ktorí majú záujem venovať sa posilňovaniu naplno, zbystrite pozornosť! Orbitreky sa odporúčajú používať aj pred samotným náročným posilňovaním, ktoré v sebe zahŕňa dvíhanie závažia na posilňovacích laviciach alebo posilňovanie pomocou posilňovacích veží a fitness strojov. Cvičenie na orbitreku totiž môže slúžiť ako perfektný spôsob rozohriatia organizmu a jeho následnú prípravu na ďalšie posilňovanie. Telo sa cvičením na orbitreku dostane do optimálnej pulzovej polohy a dokážu sa natiahnuť všetky dôležité svaly. Môžete si byť istý, že vaše telo sa týmto spôsobom dokáže pripraviť na ďalšiu náročnejšiu posilňovaciu aktivitu.

Mnoho expertov hovorí o dnešnej dobe ako o ére počítačov. Počítače dnes môžeme vidieť na každom kroku, takmer v každej oblasti ľudského života. Výnimkou nie sú ani dnešné fitness zariadenia, kam orbitreky nepochybne patria. Znie to neuveriteľne, ale aj dnešné orbitreky potrebujú pre svoje optimálne fungovanie počítač. Každý dnešný orbitrek je vybavený počítačom s kvalitným LCD displejom. Niektoré LCD displeje dnes obsahujú aj podsvietenie. LCD displej, ktorý dnes už obsahuje každý orbitrek je pre cvičiaceho ideálnym pomocníkom. Zobrazuje sa na ňom množstvo užitočných informácií.  Jednoducho sa tak môžete dozvedieť informácie o množstve spálených kalórií, času stráveného cvičením na orbitreku a aktuálne zvolenej rýchlosti. Súčasné moderné orbitreky obsahujú aj ergonomicky tvarované rukoväte potiahnuté penovým materiálom, zvyčajne v čiernej farbe. Na týchto rukovätiach sa nachádzajú senzory, pomocou ktorých je možné meranie aktuálnej tepovej frekvencie. V tomto smere sa opäť ukazuje užitočnosť LCD displeja. Poskytuje prehľadnú informáciu o vašej aktuálnej tepovej frekvencii. Táto informácia je veľmi dôležitá predovšetkým pre tých, ktorí sa chcú po cvičení na orbitreku venovať posilňovaniu. Ideálna tepová frekvencia predstavuje hodnotu okolo 150. Vtedy viete, že vaše telo je pripravené na ďalšie posilňovanie.

Nech sa páči, pozrite si v našom e-shope širokú ponuku jedinečných orbitrekov. Ponúkame Vám množstvo kvalitných orbitrekov za veľmi výhodné ceny. Samozrejme, tak ako v spoločnosti existujú rozdiely medzi ľuďmi, tak sú aj rozdiely v rámci jednotlivých orbitrekov. Navzájom sa od seba líšia napríklad farebným prevedením. Uvedomujeme si, že každú chvíľu je obľúbená iná farba a tiež aj skutočnosť, že každý má rád iné farby. Naše orbitreky Vám preto ponúkame vo viacerých farebných vyhotoveniach.

Dôležitým faktorom, ktorí by ste mali zvážiť pri kúpe nového orbitreku sú jeho rozmery. Je totiž veľmi dôležitá veľkosť úžitkovej plochy, teda množstvo priestoru, ktoré orbitrek obsadí v miestnosti. Pokiaľ máte väčšiu miestnosť, neváhajte investovať do kvalitnejšieho a vybavenejšieho orbitreku. Pokiaľ však máte na orbitrek vyhradenú menšiu úžitkovú plochu, odporúčame vám kúpu jednoduchšieho orbitreku.

Keď už sme Vám takto predstavili funkcie a možnosti cvičenia na orbitreku, dovoľte nám informovať vás o výsledkoch pravidelného cvičenia. Stačí 20 minút denne a postupne sa dočkáte zlepšenia vašej fyzickej kondície, spevnenia svalových partií a rýchlejšieho spálenia kalórií. Budete sa tak cítiť zdravšie a načerpáte dostatok síl potrebných na zvládanie každodenných náročných povinností.