Kategórie

Hrazda na strop

 

 

Premýšľate nad tým, že by ste chceli nabrať svalový objem a tiež aj získať dostatok fyzickej sily v hornej časti vášho tela? Sem patria hlavne bicepsy, tricepsy, deltové svaly, veľký prsný sval, ale tiež aj svaly chrbta. Výhodou posilňovania týchto svalov je hlavne to, že ich nosíme počas roka najčastejšie odhalené. Vďaka tomu sa určite veľmi skoro dočkáte pozitívnej pochvaly zo stany vášho okolia. Nie je ani azda nič lepšieho ako pochvala za vašu húževnatosť, energiu a odhodlanie. Dá sa v konečnom dôsledku povedať, že to povzbudí človeka do dosahovania oveľa lepších výkonov.

hrazda na strophrazda na strop

Hrazda na strop za najlepšiu cenu: http://fitness-sport.sk/55-hrazdy

 

Na to, aby ste mohli skutočne veľmi efektívne posilňovať horné partie vášho tela vám určite veľmi dobre poslúžia hrazda. Poznáme viacero druhov hrázd. V prvom rade sa odlišujú od cenovej hladiny v ktorej sa pohybujú. Veľmi dôležitú úlohu pri hrazdách zohráva najmä skutočnosť, že pri hrazde musíte v prvom rade počítať s možnosťou montáže. V tomto smere musíte zohľadniť hlavne veľkosť úžitkovej plochy, ktorú daná hrazda zaberie v miestnosti. Na základe toho poznáme hrazdu na strop, hrazdu do steny, ale tiež aj hrazdu do dverí. Je skutočne iba na vás, pre ktorú hrazdu sa rozhodnete, ale určite musíte zohľadniť hlavne veľkosť úžitkovej plochy.

Medzi ľuďmi, ktorí bývajú v rodinnom dome je v poslednom dobe skutočne veľmi obľúbená hrazda na strop. Je síce pravdou, že zaberie v miestnosti viac úžitkovej plochy v porovnaní s hrazdou do dverí, ale zas na druhú stranu je veľmi dôležité povedať, že ponúka oveľa viac možností na cvičenie. V prvom rade na rozdiel od hrazdy do dverí obsahuje nielen vodorovnú tyč, ale tiež aj paralelnú tyč s podlahou. Umožňuje tak nielen vykonávanie zhybov, ale tiež aj klikov. Ak sa teda chcete naučiť efektívne a správne vykonávať zhyby, ale tiež aj kliky, tak by ste mohli skôr pouvažovať nad možnosťami, ktoré vám ponúka hrazda na strop. Je skutočne veľmi dobrá.

Ako už možno zo samotného názvu vyplýva, tak hrazda na strop je určená na pripevnenie na strop. Samozrejme, že sama sa hrazda na strop nepripevní a preto na jej montáž budete potrebovať vŕtačku. Vzhľadom na to, že vôbec nie je žiaduce, aby vám hrazda na strop počas vykonávania cvičenia spadla na podlahu, musíte byť pri jej montáži pomocou vŕtačky skutočne veľmi dôsledný. Určite bude pre vás lepšie, ak si na jej montáž vyhradíte počas dňa dostatok času. Zbytočne sa neponáhľajte a nevykonávajte to rýchlo, radšej postupujte pomaly, ale precízne. Lepšie je mať hrazdu na strop pripevnenú poriadne a jej montáži venujte dostatok času ako by ste mali jej montáži venovať menej času a neskôr často nedostatky napravovať.

Čo sa týka metódy sfarbenia, tak hrazda na strop je dnes už väčšinou farbená práškovo. Najčastejšie sa môžete stretnúť s tým, že hrazda na strop je dostupná v čiernom a sivom prevedení. Ide o skutočne univerzálne farby, ktoré sú vhodné pre obe pohlavia. Na základe toho, že väčšina hrázd na strop je farbená práškovo, možno povedať, že vôbec nie sú náročné z hľadiska údržby. Skôr naopak. Postačí, ak svoju hrazdu na strop umyjete približne raz za dva týždne pomocou handry namočenej v teplej mydlovej vode. Samozrejme to, ako často by ste mali udržiavať svoju hrazdu na strop závisí tiež aj od úrovne prašnosti prostredia, v ktorom sa rozhodnete  danú hrazdu umiestniť.