Kategórie

Fitness rukavicePatríte aj vy medzi tých fitness nadšencov, ktorí trávia väčšinu svojho voľného času vo fitness centre?  Venujete sa posilňovaniu u seba doma? Hovoria vám vaši blízky, že by ste mali aspoň trochu obmedziť posilňovanie, pretože majú pocit, že to už miestami preháňate? Chceli by ste počas posilňovania mať pocit pohodlia a bezpečia? Túžite po tom, aby ste pri vykonávaní jednotlivých posilňovacích úkonov nemali pocit nepohodlia v oblasti rúk? Na prvý pohľad sa to určite nezdá, ale posilňovanie je veľmi namáhavé nielen pre svaly na rukách, ale tiež aj pre samotné dlane. Na to, aby ste tento problém veľmi jednoducho a efektívne odstránili budete potrebovať fitness rukavice.

fitness rukavice

 

Fitness rukavice za super cenu nájdete TU: http://fitness-sport.sk/

 

 

Ak patríte medzi pravidelných návštevníkov fitness centra, tak ste si tam už určite všimli klientov, ktorí pri posilňovaní používajú fitness rukavice. Pýtate sa, prečo ich používajú? V tomto smere je odpoveď skutočne veľmi jednoduchá. Používajú ich,  aby mali počas posilňovania pocit pohodlia, istoty a bezpečnosti. Na prvý pohľad môže vyzerať posilňovanie tak, že je skutočne veľmi nenáročné. Opak je však pravdou! Pri posilňovaní dochádza k fyzickej námahe, preto je pocit pohodlia viac ako nevyhnutný. Taktiež je veľmi dôležité, aby ste sa pri cvičení cítili bezpečne a pohodlne. V tomto smere sa môžu fitness rukavice stať skutočne vašim ideálnym pomocníkom.

Nebojte sa, fitness rukavicami nebudete mať potiahnutú celú ruku. Nie je dôvod na to, aby ste si ich mýlili s klasickými zimnými rukavicami. Skutočnosť je totiž taká, že fitness rukavice dokážu pokryť len vaše dlane a siahajú približne do jednej tretiny vašich prstov. Uvidíte, že po čase si na ne tak zvyknete, že ani len nebudete cítiť, že ich máte na rukách. O to predsa aj v konečnom dôsledku ide. Na to, aby vám mohli fitness rukavice poskytnúť počas cvičenia dostatok bezpečia a pohodlia, nemôžu byť vyrobené z veľmi hrubého materiálu. Pri cvičení totiž musíte mať stále pocit, že používate závažie pomocou svojich vlastných rúk.

Fitness rukavice tiež bývajú dostupné vo viacerých farebných variantoch. Hoci je rozdiel medzi fitness rukavicami určenými pre mužov a pre ženy, tak možno ešte stále povedať, ktoré farby v nich prevládajú. Najčastejšie sa môžete stretnúť s tým, že fitness rukavice obsahujú čiernu farbu, ďalej aj sivú a hnedú farbu. Najčastejšie sa totiž zvyknú fitness rukavice predávať práve v tmavých farbách. Fitness rukavice, ktoré sú určené pre ženy môžu tiež obsahovať aj ružovú farbu, prípadne iné žiarivé farby. V poslednom období sú veľmi moderné práve neónové farby. Môže sa teda celkom kľudne stať, že sa môžete stretnúť aj s tým, že fitness rukavice budú obsahovať aj tieto farby.

Je vám teda už celkom jasné, na aký účel sú vyrábané fitness rukavice, ale ešte stále vám vôbec nie je jasné, kedy môžete fitness rukavice použiť? Odpoveď je v tomto smere skutočne veľmi jednoduchá a vôbec nie je náročná na zapamätanie. Fitness rukavice totiž môžete používať pri cvičení pomocou rôznych fitness potrieb. Môžete ich kľudne použiť pri posilňovaní pomocou klasických jednoručiek, hornej alebo spodnej kladky v kombinácií s rôznymi druhmi tiahlí či posilňovacej tyče. Všetky tieto fitness potreby totiž musíte mať pevne uchopené vo svojich rukách a nemôže sa vám vôbec stať, že by vám počas cvičenia padli napríklad na podlahu alebo sa vám jednoducho vyšmykli z ruky. Svoje fitness rukavice nemusíte používať pri rôznych fitness strojoch.