Kategórie

Spiningový bicykelMyslíte si, že máte skôr pasívny životný štýl? Pasívny nie v tom význame, že by ste celé dni nič nerobili, ale skôr v tom zmysle, že v práci musíte tráviť veľa času sedením pri počítači? Ak áno, tak máme pre vás skvelé riešenie, ktoré vám nielenže pomôže prevetrať si hlavu po náročnom dni strávenom, ale tiež vďaka nemu môžete dosiahnuť zlepšenie svoje fyzickej kondície. Toto unikátne riešenie v sebe obsahuje spiningový bicykel, ktorý v sebe obsahuje oveľa viac užitočnosti ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

 

 

Spiningové bicykle za najnižšie ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/41-rotopedy

 

 

V konečnom dôsledku môžeme povedať, že spiningový bicykel predstavuje alternatívnu verziu rotopedu alebo ak chcete fitness bicykla. Podobne ako rotoped, tak aj spiningový bicykle dnes už môžete nájsť v niektorých lepšie vybavených fitness centrách. Cvičenie na spiningovom bicykli sa odporúča hlavne pred začatím posilňovania, ktoré predstavuje náročnú fyzickú aktivitu. Pred ňou je totiž potrebné, aby ste svoje telo rozohriali a sledovali si pritom hodnotu vašej pulzovej frekvencie, ktorá by sa mala pohybovať na úrovni okolo 150.

Spiningový bicykle však dnes už nemusíte nutne vyhľadávať iba vo fitness centrách. Vďaka tomu, že dnešný trh disponuje skutočne širokým sortimentom, môžete si ho pohodlne zakúpiť v obchode, ktorí sa špecializuje na fitness potreby. Samozrejme, jednotlivé spiningové bicykle sa od seba odlišujú v závislosti od cenovej hladiny, v ktorej sa pohybujú. Môžete tak dnes dostať kúpiť lacnejšie spiningové bicykle, ale tiež aj drahšie.

Ak premýšľate nad tým, že by ste začali cvičiť na spiningovom bicykli, odporúčame vám vybrať si skôr lacnejšiu verziu a neskôr, keď vás toto cvičenie bude skutočne baviť, môžete zvoliť drahšiu a kvalitnejšiu verziu. Nie je totiž vhodné, aby ste hneď investovali do kúpy drahšieho modelu a neskôr túto kúpu ľutovali. Radšej sa poriadne presvedčte o tom, že vás cvičenie na tomto jedinečnom fitness stroji bude skutočne baviť. Sme si však istý, že áno, pretože toto cvičenie je skutočne veľmi dynamické.

Ako už možno zo samotného názvu vyplýva, tak pri cvičení na spiningovom bicykli vykonávate pohyb, ktorý sa vykonáva pri klasickom spiningu na bežnom bicykli. Keď sa pozriete na konštrukciu tohto jedinečného fitness stroja, veľmi ľahko a rýchlo zistíte, že je to skutočne tak. Pri cvičení na tomto fitness stroji musíte sedieť a zároveň sa aj držať riadidiel. V dôsledku toho budete v mierne predklone. Čo sa týka úrovne rýchlosti, tak spiningový bicykel rovnako ako rotoped, ponúka viacero možností rýchlostí. Stačí si zvoliť iba tú, ktorá vám bude najviac vyhovovať. Samozrejme, v tomto prípade musíte brať ohľad na úroveň vašej dosiahnutej fyzickej kondície, v opačnom prípade sa môže ohlásiť svalovka, ľudovo tiež zvaná „svalovica“.

Spiningový bicykel podobne ako rotoped tiež dnes už obsahuje počítať s praktickým LCD displejom. Vďaka tomu sa dnes budete môcť skutočne veľmi jednoducho a ľahko dozvedieť všetky potrebné informácie o vašom aktuálnom cvičení. Budete tak vedieť o tom, koľko času venujete cvičeniu v minútach a sekundách, prejdenej vzdialenosti v metroch, počte spálených kalórií a hodnote vašej tepovej frekvencie. Môžete sa stretnúť aj s tým, že spiningový bicykel bude obsahovať možnosť uložiť si výsledky jednotlivých cvičení do pamäte. Ak nie, tak si ich môžete kľudne zaznamenávať do zápisníka a následne porovnávať. Spiningový bicykel je jedinečný fitness stroj, ktorý vám pomôže dostať sa do lepšej formy, veď vyskúšajte!