Kategórie

  1. Hrazdy a bradlá 

Rozhodli ste sa, že obmedzíte pasívne trávenie voľného času stráveného za počítačom či pri televízií? Chcete žiť aktívnejšie a zdravšie? Jediný spôsob, akým je možné tento životný štýl dosiahnuť je zameranie sa na pravidelné fitness tréningy. Pýtate sa, čo by Vám k tomu mohlo najlepšie dopomôcť? Odpoveď je úplne jednoduchá: predsa kvalitné posilňovacie zariadenia. Medzi ne určite patria hrazdy a bradlá, ktoré nájdete v našom e-shope.


Hrazdy a bradlá nájdete v našej ponuke:  http://fitness-sport.sk/55-hrazdyHrazdahrazda xylo

Môžeme povedať, že posilňovanie je tak staré ako ľudstvo samo. Skúste si spomenúť na úspešné seriály a filmy odohrávajúce sa v časoch staroveku. Už v tom čase bolo mnoho ľudí obdarených nesmiernou silou a obdivuhodnou svalovou hmotou. Medzi ľuďmi sa našlo len veľmi málo polobohov s výnimočnými schopnosťami. Čo si teda myslíte, akým spôsobom mohli dosiahnuť tieto výnimočné telesné proporcie? Ľudia už aj v týchto, z nášho pohľadu veľmi ťažkých časoch, tiež museli pravidelne posilňovať. Nepoznali však žiadne hrazdy a bradlá. Nástroje im podobné preto museli hľadať v prírode, pretože s ňou boli bezprostredne spätý. Na posilňovanie preto využívali rôzne stromy s tvrdým drevom a konármi, ktoré dokázali udržať hmotnosť ich tela.

Na rozdiel od našich starovekých predkov, dnes už máme obrovské šťastie, nakoľko nemusíme posilňovanie hľadať v prírode. Môžeme kľudne posilňovať v pohodlí domova. Vezmite si napríklad tieto hrazdy a bradlá. Náš e-shop Vám ponúka široký výber spomedzi rozličných druhov hrázd a bradlí. Hrazdy a bradlá sú v našom e-shope usporiadané veľmi systematicky a prehľadne. Hrazdám patrí jedna samostatná kategória a bradlám ďalšia samostatná kategória.

Dnešný moderný trh vďaka vzájomne prepojeným ekonomikám dokáže zákazníkom ponúknuť množstvo kvalitných zariadení za veľmi prijateľné ceny. V prípade, že ste sa rozhodli pri svojom pravidelnom fitness tréningu využívať hrazdy a bradlá, určite neváhajte a smelo si tieto kategórie prezrite. Dnešní výrobcovia nešetria predstavivosťou a dokážu tak priniesť kvalitné výrobky aj tomu najnáročnejšiemu zákazníkovi.

Pozorne si prezrite kategóriu hrazdy a kategóriu bradlá. Zistíte, že dnes sa už v snahe, čo najviac vyhovieť zákazníkom, myslí skutočne na každého. Rovnakou myšlienkou sa snažíme riadiť aj my. Prinášame Vám tak rozličné druhy bradiel a hrázd. Snažíme sa tak myslieť na zákazníkov, ktorý vďaka svojim bytovým podmienkam nemajú dostatok priestoru na cvičenie. Týmto zákazníkom preto ponúkame hrazdy, ktoré je možné zavesiť na dvere. Ich veľkou výhodou je jednoduchá manipulácia a nízka priestorová náročnosť. Môžete tak efektívne posilňovať, aj napriek tomu, že sa nachádzate v menšom byte.

Ak máte vo svojom dome či byte predsa len trochu viac miesta, prípadne Vám práca s vŕtačkou nie je cudzia, máme pre vás hrazdy a bradlá, ktoré je možné pomocou jednoduchého vŕtania zavesiť priamo do steny alebo do stropu. Stačí iba vyvŕtať zopár dier do steny a stropu a môžete mať svoje pevne stanovené miesto určené na posilňovanie. Nemusíte sa vôbec obávať žiadnych úrazov spojených s nečakaným pádom hrazdy zo stropu. Hrazdy a bradlá majú vysoké hmotnostné zaťaženie cvičiaceho a naviac ich konštrukcia je špeciálne prispôsobená na zavesenie do stropu. V prípade, že máme doma skutočne dostatok priestoru alebo ste sa rozhodli si doma zriadiť vlastnú posilňovňu, potom určite siahnite po bradlách a hrazdách, ktoré sú stacionárne. Vďaka svojim väčším rozmerom dokážu zabrať viac miesta, ale želaný efekt sa určite dostaví. Poskytujú cvičiacemu maximálny komfort a dostatok možností na posilňovanie. Viete tak vďaka nim cvičiť v neutrálnom, úzkom alebo dokonca aj širokom úchyte.

Absolvovali ste už s trénerom úvodný tréning, na ktorom ste sa dozvedeli, že je pre Vás vhodné cvičiť na hrazdách a bradlách? Pýtate sa, prečo je vlastne užitočné cvičiť na hrazdách a bradlách? Aké výhody so sebou prináša cvičenie na hrazdách a bradlách? Cvičenie na hrazdách a bradlách je ideálne v prípade, že ste sa rozhodli budovať svalovú hmotu v hornej časti vášho tela.

Na hrazdách a bradlách môžete vykonávať rozličné druhy cvikov. Veľa športovcov na bradlách a hrazdách pravidelne vykonáva zhyby. Tieto cviky sú užitočné v prípade, že si želáte posilňovať všetky vrchné svaly. V tomto prípade hovoríme o predných deltových svaloch, prsných svaloch a tricepse. Ak chcete budovať svalový objem, potom neváhajte a zaraďte cvičenie zhybov do svojho pravidelného tréningu. Samozrejme, hrazdy a bradlá, ktoré máme v ponuke Vám k tomu určite dopomôžu.

Hrazdy a bradlá sú taktiež vhodné aj na cvičenie kľukov. Pomocou vykonávania kľukov na bradlách a hrazdách dochádza k posilňovaniu vrchných svalov nachádzajúcich sa na zadnej strane tela. Reč je v tomto prípade opäť o tricepsoch a prsných svaloch. Pravidelným cvičením kľukov na bradlách a hrazdách docielite zvýšenie svalovej hmoty nachádzajúcej sa na rukách. Samozrejme, tiež dosiahnete zvýšenie objemu svalovej hmoty v oblasti hrudníka a deltových svalov.

bradlábradlá stacionárne

Vďaka bradlám a hrazdám dokážete plnohodnotne a efektívne posilňovať svoje telo a nabrať tak svalovú hmotu v hornej časti tela a to nielen v jej predných partiách, ale aj v zadných. Vždy pri posilňovaní platí, že pravidelnosť je základ. Pravidelnými zhybmi a kľukmi dokážete vaše telo zmeniť od základov. Z tela, v ktorom mal najväčší podiel na jeho hmotnosti tuk sa stane telo, v ktorom dominuje svalová hmota.

Cvičenie zhybov a kľukov predstavuje veľmi jednoduché cviky, ktoré sú vhodné pre každého fitness nadšenca, pevne rozhodnutého budovať svoju svalovú hmotu. Nezáleží na tom, do akej miery si želáte vypracovať svoje telo. Všetko si určujete sami a výsledok je len a len na Vás. Môžete sa rozhodnúť vybudovať si iba miernu svalovú hmotu, teda takú, ktorá iba jemne dokazuje, že sa venujete fitness. Taktiež sa môžete naplno venovať budovaniu objemnej svalovej hmoty. Vďaka tomu môžete nabrať veľké množstvo sily a energie, čo sa neskôr preukáže aj vo vašich ďalších športových výkonoch.

Nezáleží na tom, či je Vám viac sympatickejšie cvičenie kľukov alebo zhybov. Obe tieto cvičenia je možné vykonávať na všetkých bradlách a hrazdách, ktoré sú v ponuke nášho e-shopu. Stačí si iba vybrať v závislosti od výšky finančných prostriedkov, ktoré do nich chcete investovať a od vašich bytových pomerov. Hrazdy a bradlá patria k neoddeliteľnej súčasti každého správne fitness tréningu.