Kategórie

Posilňovacie gumy


 

Nemáte čas na pravidelné návštevy fitness centra? Boli by ste skutočne veľmi radi, ak by sa vám podarilo venovať sebe aspoň pár minút denne? Zaberie vám veľa času plnenie vašich pracovných povinností, ale tiež aj starostlivosť o deti a domácnosť? Chceli by ste sa venovať cvičeniu, ale myslíte si, že by ste si na to nenašli čas? Nebojte sa, máme pre vás ideálne riešenie! Čo by ste povedali na to, ak by ste sa mohli cvičeniu venovať v pohodlí svojho domova a tiež aj bez toho, aby ste museli hlboko siahnuť do svojej peňaženky? Predstavujeme vám posilňovacie gumy.

posilňovacie gumy

Posilňovacie gumy za najlepšie ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/45-fitness-pomocky

 

V dnešnom uponáhľanom svete pribúda ľudí, ktorí nemajú čas na pravidelné návštevy fitness centra. Sú skutočne veľmi radi, ak sa im podarí nájsť si každý deň pre seba aspoň pár minút. Väčšina z nás ich však využíva skôr na pasívnejšie činnosti, ktoré stále prevládajú. Čo by ste však povedali na to, ak by ste sa mohli tento čas využiť skôr aktívnejšie? Urobili by ste pre svoje telo, ale hlavne aj pre seba niečo dobré. Výsledkom pravidelnej pohybovej aktivity býva hlavne to, že človek sa po ich vykonávaní cíti oveľa zdravšie a sviežejšie. Pravidelnými pohybovými aktivitami tiež môžete skutočne veľmi efektívne bojovať proti problémom  so spánkom alebo s pozornosťou.

Na cvičenie v domácom prostredí sú ideálne gumy na cvičenie. Ide o skutočne jedinečné fitness pomôcky, ktoré vôbec nie sú náročné z cenového hľadiska. Sú tak dostupné skutočne pre každého. V konečnom dôsledku možno povedať, že posilňovacie gumy sú skutočne ideálnymi fitness pomôckami, ktorých kúpa sa veľmi oplatí. Vďaka neuveriteľne odolnému elastickému materiálu dokážu vydržať skutočne veľmi dlho a tiež nie sú náročné ani z hľadiska udržiavania. Postačí, ak ich približne raz za dva týždne umyjete pod sprchou a následne buď osušíte pomocou suchej handry alebo necháte približne 1,5-2 hodiny vysušiť na šnúre od prádla.

Cviky, ktoré je možné vykonávať pomocou posilňovacej gumy vôbec nie sú náročné. Sú veľmi jednoducho a ľahko zapamätateľné. Všetko, čo k nim potrebujete je len trpezlivosť a chuť spraviť pre seba a svoje telo niečo dobré. Cviky, na ktoré sa používa posilňovacia guma sú vhodné hlavne pre ľudí, ktorí trpia bolesťami chrbtice. Posilňovacie gumy sa však, ako už zo samotného názvy vyplýva, používajú tiež aj pri samotnom posilňovaní. Úplne najlepšie pre vás bude, ak budete pomocou posilňovacej gumy vykonávať cviky zamerané na prevenciu bolesti chrbtice a posilňovacie cviky. Je totiž veľmi dôležité, aby ste sa o svoje telo starali vo viacerých aspektoch.

Nezabúdajte, že dostupnosť posilňovacej gumy v rôznych farebných variantoch nie je skutočne vôbec náhodná. Opak je pravdou. Pri výbere posilňovacej gumy by ste nemali pozerať na svoju obľúbenú farbu. Musíte v tomto smere zohľadniť hlavne úroveň vašej fyzickej kondície. Vo všeobecnosti platí, že svetlejšie posilňovacie gumy sú určené pre cvičiacich nachádzajúcich sa na nízkej úrovni fyzickej kondície. Obsahujú nízky odpor a preto sú určené predovšetkým pre začiatočníkov, teda pre tých, ktorí ešte len začínajú vykonávať cvičenie pomocou posilňovacej gumy. Tmavšie posilňovacie gumy obsahujú v sebe už vyšší odpor a z tohto dôvodu sú určené pre cvičiacich, ktorí sú pokročilí, teda venujú sa cvičeniu pomocou posilňovacej gumy dlhší čas.