Kategórie

Magnetický rotoped

 

 

Myslíte si, že je najvyšší čas, aby ste začali robiť pre seba a hlavne pre svoje telo niečo dobré? Myslíte si, že vďaka svojim každodenným povinnostiam, by ste si nenašli dostatok času na návštevy fitness centra? Chceli by ste vyzerať a hlavne cítiť sa oveľa zdravšie a krajšie? Uprednostňujete cvičenie v pohodlí svojho domova? Ak áno, tak potom presne pre vás je ako stvorený magnetický rotoped. Ide o jedinečný fitness stroj, ktorý vám umožní vykonávanie cvičenia v pohodlí vášho domova. Môžete tak cvičiť a pritom vôbec nemusíte vytiahnuť päty z domu. Znie to skutočne veľmi dobre, však?

magnetický rotopedmagneticky rotoped


Magnetické rotopedy za najlepšie ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/41-rotopedy


Je veľkou pravdou, že magnetický rotoped je dnes už bežnou súčasťou každého fitness centra. Je to z toho dôvodu, že magnetický rotoped je vhodný použiť pred tým ako začnete posilňovať pomocou činiek, klasických jednoručiek fitness zariadení alebo posilňovacích veží. Áno, na prvý pohľad sa môže zdať, že toto cvičenie vôbec nie je náročné, ale skutočnosť je veru opačná. Cvičenie pomocou vyššie uvedených fitness zariadení je veľmi náročné pre telo po fyzickej stránke. Magnetický rotoped umožňuje efektívne rozohriatie organizmu a následnú prípravu na ďalšie fyzicky náročnejšie cvičenie. Pri cvičení na magnetickom rotopede by ste mali v prvom rade sledovať hodnotu svojej tepovej frekvencie, ktorá by sa mala v tomto prípade pohybovať na hodnote okolo 150.

Hoci môžete dnes magnetický rotoped nájsť v každom fitness centre, vôbec nie je pravdou, že sa nachádza aj tam. Dnes sa magnetické rotopedy pohybujú vo veľmi prijateľných cenových hladinách, takže sú dnes dostupné skutočne pre každého. Ak zvažujete kúpu magnetického rotopedu na domáce použitie, mali by ste v prvom rade zobrať do úvahy skutočnosť, že zaberie v miestnosti väčšiu časť úžitkovej plochy. Veľa ľudí, ktorí sa rozhodli zadovážiť si magnetický rotoped sa ho rozhodli umiestniť ho do obývačky, prípadne do spálne, kde sa nachádza dosť miestna na jeho umiestnenie. Ak sa ho rozhodnete umiestniť do obývačky, môžete tak cvičiť a zároveň sledovať svoj obľúbený televízny program.

Každý dnešný magnetický rotoped sa od svojich predchodcov odlišuje predovšetkým v tom, že je vybavený počítačom s praktickým LCD displejom. Vďaka tomu sa budete môcť dnes už skutočne veľmi jednoducho, ľahko a rýchlo dozvedieť informácie o dĺžke vášho cvičenia v minútach a sekundách, počte spálených kalórií či aktuálne zvolenej rýchlosti. Každý dnešný magnetický rotoped obsahuje aj ergonomicky tvarované rukoväte, na ktorých sú umiestnené špeciálne čidlá, pomocou ktorých si môžete zmerať hodnotu vašej aktuálnej tepovej frekvencie. Postačí, ak počas cvičenia budete držať na týchto čidlách svoje ruky približne 2-3 minúty. Pamätajte, že by sa mala táto hodnota pohybovať na úrovni okolo 150.

Magnetický rotoped umožňuje vykonávať opakovaný pohyb, ktorý je rovnaký ako pri bicyklovaní. Práve z tohto dôvodu sa magnetický rotoped používa pri príprave profesionálnych cyklistov počas zimných mesiacov. Obľúbia si ho však aj všetci tí, ktorí milujú počas teplých jarných a letných mesiacov výlety so svojou rodinou alebo priateľmi na bicykli. Ak radi bicyklujete, určite vám to bude chýbať aj počas chladných jesenných a zimných mesiacoch. Otužilejší sa chodia bicyklovať ešte aj počas jesenných mesiacov, ale v zime je to problematické, hlavne pokiaľ krajinu pokryje snehová pokrývka, ktorá dokáže vyrobiť pri bicyklovaní veľké problémy.