Kategórie

Dverová hrazdaSnívate aj vy o vypracovaných svaloch v hornej časti vášho tela? Medzi ne patria napríklad bicepsy, tricepsy, deltové svaly, veľký prsný sval a svaly chrbta. Ide presne o tie časti tela, ktoré nosíme počas roka najčastejšie odhalené. Na základe toho sa môžete dočkať pozitívneho ohlasu zo strany ľudí, ktorí bezprostredne tvoria vaše okolie. Naberanie svalovej hmoty v hornej časti vášho tela vám dnes umožní veľmi veľa fitness zariadení. Medzi ne určite patrí predovšetkým hrazda. Umožní vám veľmi efektívne posilňovanie svalov v hornej časti vášho tela. S tým tiež súvisí aj naberanie fyzickej sily, čo sa vám určite zíde v každodennom živote.

dverová hrazda

Dverové hrazdy za super ceny nájdete v našej ponuke TU: http://fitness-sport.sk/55-hrazdy


 

Hrazda predstavuje efektívne posilňovacie zariadenie, pomocou ktorého môžete naberať svalovú hmotu v hornej časti vášho tela. Dnes sa môžeme stretnúť s viacerými druhmi hrázd. Vo fitness centrách sa môžete najčastejšie stretnúť s hrazdami, ktoré je možné zavesiť do steny alebo do stropu. Ide o špecifické druhy hrázd, ktoré zaberú v miestnosti väčšiu časť úžitkovej plochy. Pri montáži hrazdy do steny a hrazdy do stropu je potrebné, aby ste použili vŕtačku. Hrazda do steny alebo do stropu musí byť pevne a stabilne umiestnená. Nemôže sa totiž stať, že by vám pri cvičení padla hrazda na podlahu. Môže to poškodiť nielen vás, ale aj samotnú podlahu.

DVEROVA HRAZDA

Špecifickým druhom je dverová hrazda. Ako už zo samotného názvu vyplýva, ide o hrazdu, ktorá sa montuje do dverí. Na rozdiel od hrazdy do steny alebo hrazdy do stropu nezaberie v miestnosti veľa úžitkovej plochy. Skôr naopak. Keďže sa montuje do dverí, nezaberie v miestnosti veľa úžitkovej plochy a preto je obľúbená hlavne medzi tými, ktorí bývajú v bytovom dome alebo nemajú vo svojom rodinnom dome dostatok priestoru na vykonávanie posilňovania pomocou hrazdy do steny alebo hrazdy do stropu. Je síce pravda, že bude potrebná prvotná montáž, ale pokiaľ ju uskutočníte pozorne a poctivo, nemôže sa stať, že by ste museli následne vykonávať opätovnú montáž.

hrazda dverova

Dverová hrazda má v sebe aj ďalšiu výhodu v podobe nenáročnej údržby. Postačí, ak ju približne raz za dva týždne umyjete pomocou handry namočenej v teplej mydlovej vode. Samozrejme, to, ako často budete musieť umývať svoju dverovú hrazdu závisí aj od toho, v akej miestnosti sa ju rozhodnete uskladňovať. Najlepšie pre vás bude, ak svoju dverovú hrazdu umiestnite napríklad pod posteľ alebo do skrine.

Dverová hrazda obsahuje vo svojom balení bezpečnostné kruhy, ktoré budete musieť pomocou vŕtania pripevniť o zárubňu dverí. Na tieto bezpečnostné kruhy budete následne môcť opätovne umiestňovať samotnú tyč, ktorá tvorí základ dverovej hrazdy. Jednoducho na ňu pred cvičením zavesíte hrazdu a po cvičení ju následne dáte dole a odložíte na bezpečne uskladniteľné miesto. Je to skutočne veľmi jednoduché, však?

Dnes je už možné v ponuke rôznych obchodoch, ktoré ponúkajú všetko, čo patrí do sveta fitness, nájsť aj špeciálnu hrazdu na dvere. Táto hrazda na dvere obsahuje okrem bezpečnostných kruhov a posilňovacej tyče ešte aj špeciálne stojany, na umiestnenie posilňovacích kruhov. Po vykonávaní zhybov na dverovej hrazde budete tak môcť ďalej efektívne posilňovať svoje ruky. Podobne ako posilňovaciu tyč, tak aj tieto posilňovacie kruhy budete môcť po cvičení spolu zo stojanom jednoducho zložiť.