Kategórie

Žinenka


Nemáte čas na pravidelné návštevy fitness centra? Boli by ste veľmi radi, ak by sa vám podarilo nájsť si denne pár minút času, ktorí by ste mohli venovať sami sebe? Ak áno, tak potom je presne pre vás určené cvičenie, ktoré môžete vykonávať v pohodlí svojho domova. Nemusíte vôbec chodiť do fitness centra. Určite sa medzi vami nájdu aj takí, ktorí nemajú radi fitness centra. V konečnom dôsledku je to aj pochopiteľné, nakoľko v domácom prostredí sa človek môže cítiť najlepšie a najuvoľnenejšie. Výhoda vo vykonávaní cvičenia doma spočíva aj v tom, že nemusíte investovať do kúpy mesačných permanentiek. Postačí, ak si zaobstaráte také fitness pomôcky, ktoré budú najlepšie zodpovedať vašim možnostiam a potrebám.

žinenkazinenka

Žinenky za najlepšie ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/63-gymnasticke-zinenky

 

Jednou z kvalitných a dlhé roky v oblasti fitness používaných fitness pomôcok je napríklad žinenka. Určite si na žinenku veľmi dobre pamätáte zo školských čias. Na žinenke ste vtedy museli vykonávať kotrmelce alebo slúžia na poskytovanie mäkkého prostredia pri skoku cez kozu alebo cez koňa. Určite aj dnes používajú vaše deti v škole na telesnej výchove žinenku. Žinenka jednoducho patrí k bežnému vybaveniu každej školskej telocvične, bolo tomu tak v minulosti a je tomu tak aj teraz.

Okrem školských telocviční však môžete žinenku tiež nájsť aj v každom fitness centre. Každé správne fitness centrum by malo umožniť svojim klientom vykonávanie rôznych cvičení. Je síce pravdou, že základom každého správneho fitness centra by mali byť moderné a pravidelne udržiavané fitness stroje, ale tie nie sú jedinou súčasťou fitness centra. Treba si uvedomiť, že cvičiť sa dá aj pomocou fitness pomôcok, ku ktorým žinenka neodmysliteľne patrí.

Veľkou výhodou, ktorú so sebou prináša žienka spočíva v tom smere, že si vôbec nevyžaduje náročnú údržbu. Postačí, ak ju približne raz za dva týždne opláchnete pod sprchou. Nemusíte vôbec používať žiadne chemické čistiace prostriedky. Následne ju môžete buď osušiť pomocou suchej handry alebo nechať približne hodinu visieť na šnúre na bielizeň. To, ako často budete musieť žinenku umývať, samozrejme, závisí aj od prašnosti prostredia, v ktorom sa ju rozhodnete uskladňovať.

Poznáme viacero druhov žineniek. Dnes je vo veľkej mierne pri domácom cvičení používaná žinenka, ktorá sa podobá klasickej karimatke. Skutočnosť je však taká, že sú na rozdiel od klasickej karimatky je vyrobené z lepšieho a na dotyk oveľa príjemnejšieho materiálu. Túto žinenku je možné po ukončení cvičenia jednoducho zrolovať a odložiť na bezpečne uskladniteľné miesto. Táto žinenka sa vyrába v rozličných farebných variantoch, takže si budete môcť vybrať farbu, ktorá sa vám najviac páči.

Poznáme však aj žinenku, ktoré nie je možné po ukončení jednoducho zrolovať a následne odložiť na bezpečne uskladniteľné miesto. Teda, aj túto žinenku je možné zrolovať, ale, čo sa týka jej veľkosti v zrolovanom stave, bude rozmerovo oveľa väčšia. Táto žinenka je vyrábaná najčastejšie v tmavších farbách ako je tmavomodrá, sivá, hnedá alebo čierna. Ide presne o ten typ žinenky, ktorá sa bežne používať v podmienkach školských telocviční alebo vo fitness centrách.  Záleží iba od vašich priestorových možností, pre ktorý typ žinenky sa rozhodnete.