Kategórie

Bench lavička

 

 

Patríte s ohľadom na úroveň vašej fyzickej kondície k pokročilým alebo profesionálom? Chceli by ste zvýšiť váš svalový objem v horných častiach vášho tela? Boli by ste skutočne veľmi radi, ak sa vám podarilo okrem svalového objemu získať v horných častiach vášho tela tiež aj dostatok fyzickej sily? Máte pocit, že vaše pravidelné posilňovacie tréningy idú skutočne tým správnym smerom? Chceli by ste, aby tomu bolo tak aj naďalej? Túžite po dosahovaní čo najlepších výsledkov v oblasti posilňovania? Ak áno, tak potom presne pre vás je ako stvorená bench lavička.


bench lavičkabench lavicka

 

Lavičky na bench za super ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/36-posilnovacie-lavice

 

Dnes je bench lavička už bežnou súčasťou každého fitness centra. Dokonca, sa môžete tiež stretnúť aj s tým, že fitness centrum obsahuje viac ako dva kusy bench lavičky. Je to z toho dôvodu, že bench lavička patrí medzi najstaršie a najpoužívanejšie fitness zariadenia, ktoré tvoria neodmysliteľnú súčasť sveta fitness. Kde inde by ste nemali mať pocit, že ste vo svete fitness, ak nie vo fitness centre? Práve z tohto dôvodu je bench lavička neodmysliteľnou súčasťou každého fitness centra.

Bench lavička sa v dnešnej dobe pohybuje v rôznych cenových hladinách, preto je možné zakúpiť si ju aj na domáce používanie. Pri výbere vhodnej bench lavičky si však musíte byť vedomí predovšetkým toho, že zaberie väčšiu časť úžitkovej plochy v miestnosti. Po jej rozložení ju síce je možné zložiť do pôvodného stavu, ale jej opakované rozloženie je časovo veľmi náročné, čo by vás určite odradilo pri jej následnom používaní. Odporúčame vám preto, aby ste si na cvičenie pomocou bench lavičky vyhradili v miestnosti dostatok priestoru. Najlepšie, čo môžete urobiť je, že si na bench lavičku vyhradíte miestnosť, v ktorej máte umiestnených málo predmetov.

Keď sa povie slovné spojenie bench lavička, určite by vám malo hneď ako prvé napadnúť, že v konečnom dôsledku ide o dva veľmi dôležité komponenty, ktoré by nevytvorili správnu bench lavičku. K prvému patrí rovná posilňovacia lavička. Jej úlohou je zabezpečenie pocitu pohodlia a istoty počas cvičenia. Vzhľadom na to, že cvičenie pomocou bench lavičky sa vykonáva v ľahu, musíte ležať na mäkkom povrchu, aby tým neutrpela vaša chrbtica. Túto rovnú posilňovaciu lavičku môžete použiť napríklad aj pri cvičení pomocou klasických jednoručiek.

Druhým, veľmi dôležitým komponentom bench lavičky je olympijská činka. Vzhľadom na to, že na túto činku sa nakladá závažie vyššej hmotnosti, je cvičenie pomocou bench lavičky určené predovšetkým pre pokročilých a profesionálov. Bench lavička tak nie je vhodným nástrojom na posilňovanie pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Na túto činku sa zvykne nakladať závažie s hmotnosťou 5 kg, 10 kg, 15 kg, 20 kg alebo aj 25 kg. Pri nakladaní závažia buďte zvlášť opatrní a poraďte sa o tom so svojim osobným trénerom, prípadne niekým, kto sa posilňovaniu venuje už dlhšiu dobu.

Posledným, taktiež veľmi dôležitým komponentom, potrebným na tvorby bench lavičky je stojan na olympijskú činku. Jeho hlavnou funkciou je poskytovať možnosť pohodlného a bezpečného uskladnenia. Nie je vhodné, aby ste mali olympijskú činku len tak niekde odloženú, nakoľko na jej vytvorenie potrebujete aj závažie vyššej hmotnosti.