Kategórie

Lavička na tlakyChceli by ste zmeniť svoje telo? Boli by ste veľmi radi, ak by sa vám podarilo zmeniť úroveň vašej fyzickej kondície? Chceli by ste tiež získať dostatok fyzickej sily? Ak áno, tak potom presne pre vás môže byť určená lavička na tlaky. Dajú sa pomocou nej vykonávať rozličné cviky, ktoré sú zamerané na naberanie svalovej hmoty v hornej časti vášho tela  a tiež aj v oblasti hrudníka. K svalom, ktoré sa nachádzajú v tejto časti patria hlavne bicepsy, tricepsy, veľký prsný sval, deltové svaly a svaly chrbta. Ide o tie časti ľudského tela, ktoré sú počas roka najčastejšie viditeľné.  Ak túžite po tom, aby vás ľudia z vášho okolia chválili za vašu snahu a poctivosť, potom určite vyskúšajte lavičku na tlaky.

lavička na tlakylavicka na tlaky

 

Lavičky na tlaky za super ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/36-posilnovacie-lavice

 

V dnešnej dobe je lavička na tlaky súčasťou každého fitness centra, nakoľko umožňuje vykonávanie cvičenia pomocou klasických jednoručiek. Tie dnes už taktiež nájdete v každom fitness centre. Je veľmi dôležité si uvedomiť, že efektívne posilňovanie pomocou klasických jednoručiek sa dá vykonávať práve pomocou lavičky na tlaky. Tejto špecifickej skutočnosti by si mal byť vedomí každý majiteľ fitness centra. Ak si chce vo svojom svojom fitness centre získať a následne udržať stabilnú klientelu, nemal by zabúdať na to, že každé cvičenie je efektívnejšie so správnymi fitness pomôckami. K nim lavička na tlaky neodmysliteľne patrí.

Lavička na tlaky je zameraná na posilňovanie horných častí vášho tela. Niekedy sa tiež môžete stretnúť aj s tým, že lavičke na tlaky sa tiež hovorí aj šikmá lavička. Cvičenie na nej je skutočne veľmi efektívne a nie je vôbec náročné na zapamätanie. . Nezabúdajte pri tomto cvičení dbať na správne striedanie hlbokého nádychu s hlbokým výdychom. Správne dýchanie je základnom efektivity každého cvičenia. 

Lavička na tlaky tak umožňuje skutočne veľmi jednoduché a nenáročné cvičenie. Sadnite si na lavičku na tlaky alebo ak chcete na šikmú lavičku a jednoručky uchopte smerom k hrudníku. Nezabúdajte, že vaše dlane musíte mať otočené smerom k sebe. Následne vytiahnite jednoručky smerom hore až do momentu, kým budete cítiť v lakťoch mierne napnutie. V tejto pozícií zotrvajte približne 5 sekúnd a následne spustite klasické jednoručky smerom k hrudníku. Cvik by ste mali vykonávať približne 12krát v troch sériách.

Lavička na tlaky tiež býva dnes bežnou súčasťou každej posilňovacej veže. Je veľmi dôležité si uvedomiť, že každá posilňovacia veža síce umožňuje posilňovanie rozličných svalov na ľudskom tele, ale v konečnom dôsledku sú všetky cviky na nej zamerané na dvíhanie závažia určitej hmotnosti. Existujú rôzne druhy posilňovacích veží. Niektoré sú zamerané výlučne iba na posilňovanie horných partií ľudského tela, iné zasa umožňuje posilňovanie len dolných partií. Nájdu sa však medzi nimi aj také, ktoré umožňuje posilňovanie horných, ale aj dolných partií ľudského tela.

Lavička na tlaky sa tiež používa aj pri dvíhaní olympijskej činky. V tomto prípade sa však o nej vôbec nehovorí ako o šikmej lavičke, nakoľko sa nachádza vo vodorovnej polohe, preto ide o rovnú lavičku na tlaku. Súčasťou tejto lavičky na tlaky je aj špeciálny stojan na olympijskú činku. Vzhľadom na to, že olympijská činka predstavuje závažie vyššej hmotnosti, cvičenie na nej je určené skôr pre pokročilých a profesionálov.