Kategórie

Fitness činkyChceli by ste zmeniť úroveň svojej fyzickej kondície? Boli by ste skutočne veľmi radi, ak by sa vám podarilo nabrať fyzickú silu a svalový objem v horných partiách vášho tela? Myslíte si, že vediete príliš pasívny život? Pasívny v tom zmysle, že veľa času trávite v práci za počítačom v kancelárií? Ak áno, tak by ste sa potom mali zamerať na pravidelné vykonávanie špecifickej pohybovej aktivity.  Odborníci na psychohygienu hovoria, že každý človek by mal v záujme zachovania svojho vlastného psychického zdravia, venovať sám sebe približne 15-20 minút denne.

fitness činkyfitness cinky

 

Fitness činky za najlepšie ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/37-cinky

 

 Skutočnosť, že nemáte čas na pravidelné návštevy fitness centra pre vás vôbec nemusí predstavovať žiadnu prekážku. Dnešný trh ponúka veľmi veľa možností, ktoré vám pohodlne a bezpečne umožnia vykonávať cvičenie aj u seba doma.  Určite sa medzi nami nájdu aj takí, ktorí nemajú radi návštevy fitness centier. Nebojte sa, aj pre vás poznáme veľmi dobré riešenie! Postačí, ak si nakúpite sami pre seba, na domáce použite fitness pomôcky. Fitness činky sú osvedčeným spôsobom, pomocou ktorého môžete naberať svalovú hmotu, prípadne zvyšovať úroveň svojej fyzickej sily.

Keď sa povie slovné spojenie fitness činky, určite každému z vás napadnú klasické jednoručky. Ako už zo samotného názvy vyplýva, ide o tie fitness činky, s ktorými je možné cvičiť pomocou jednej ruky. Dnes sa už nachádzajú vo všetkých fitness centrách. Skutočnosť je však dnes už taká, že vôbec nemusíte kvôli vykonávaniu cvičenia pomocou klasických jednoručiek pravidelne navštevovať fitness centrá. V ponuke obchodov, ktoré ponúkajú rôzne produkty zo sveta fitness určite nájdete set, pomocou ktorého si môžete vytvoriť klasické jednoručky. V tomto sete nájdete hlavne dve kratšie rovné tyče, bezpečnostný hriadeľ a tiež aj závažie rozličnej hmotnosti.  Okrem toho sa však dajú kúpiť aj klasické jednoručky s nemennou hmotnosťou. Znamená to, že ak si kúpite klasickú jednoručky s hmotnosťou, napríklad 6 kg, už navždy bude jej hmotnosť 6 kg a nebude ju možné viac meniť.

Okrem klasických jednoručiek poznáme aj iné fitness činky. V praxi sa môžete tiež stretnúť s pomenovaním lacné činky. Ide o činky nižšej hmotnosti, ktoré sú vyrobené napríklad z neoprénového alebo nylonového materiálu. Bývajú tiež vyrobené v rôznych farebných variantoch. Lacné fitness činky sú určené na cvičenie predovšetkým pre ženy. Ich hmotnosť sa pohybuje v rozpätí od 0,5 kg maximálne do 5 kg.  Používajú sa pri vykonávaní rozličných cvičení, pri ktorých máte voľné ruky. Môžete ich použiť napríklad pri behaní alebo ďalších pohybových aktivitách.

Ďalej poznáme aj kettlebell činky. Ide o činky, ktorých obľuba v poslednom období narastá. Vo vnútri sú naplnené pieskom. Podobne ako lacné fitness činky, tak aj kettlebell činky bývajú vyrobené v rôznych farebných variantoch. Na rozdiel od lacných fitness činiek sú kettlebell činky dostupné v rôznych hmotnostiach. Ich výroba sa začína na hmotnosti 2 kg a zvyšuje sa podľa násobku čísla 2 až do hmotnosti 20 kg. Môžete tak nájsť kettlebell činky s hmotnosťou 2 kg, 4 kg, 6 kg, 8 kg, 10 kg, 12 kg, 16 kg, 18 kg a 20 kg. Kettlebell fitness činky obsahujú v hornej časti aj praktickú rukoväť, ktorá uľahčuje jej používanie počas cvičenia. Ako vidíte, fitness činky sú v rôznych podobách, stačí si vybrať iba tie, ktoré sú pre vás najlepšou voľbou.