Kategórie

Boxovacie vrecoChceli by ste sa pravidelne venovať cvičeniu, ktoré by vám pomohlo prevetrať si hlavu a aspoň na chvíľu sa odreagovať od stretu, nahromadenému každý deň v práci? Ak áno, tak potom presne pre vás je určený box. Zabudnite na tvrdých chlapov, ktorí sa v boxovacom ringu mlátia hlava-nehlava. Box je šport, ktorí je skutočne o niečom inom.  Vo svete je veľmi obľúbený individuálny šport,  ktorí často vykonáva človek osamote. Nemusíte sa s nikým byť, stačí, keď budete pre svoje telo a hlavne pre seba robiť niečo dobré. Box skvelý šport, ktorí si zamilovali ľudia všetkých pohlaví po celom svete. Milujú ho ako muži, tak aj ženy. Znie to možno na prvé počutie veľmi prekvapujúco, ale skutočne je to tak.

boxovacie vrecoboxovacie vreco

 

Boxovacie vrecia za najlepšie ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/62-boxerske-vrecia

 

Základom každého efektívneho boxovania je kvalitná výbava. Reč je v prvom rade o boxerských rukaviciach. Ako to už na trhu chodí, tak môžete dostať viacero druhov boxerských rukavíc. Odlišujú sa od seba v prvom rade od cenovej hladiny, v ktorej sa pohybujú. Taktiež si musíte dávať pozor na ich veľkosť. Vo všeobecnosti platí, že rukavice menšej veľkosti sú vhodné predovšetkým pre ženy, kým boxerské rukavice väčšej veľkosti sú určené predovšetkým pre mužov. Môžete ich dostať vo viacerých farebných variantoch.

 Špecifickým a tiež veľmi dôležitým aspektom je tiež aj boxovacie vreco. Sme si plne vedomí skutočnosti, že sa to na prvý pohľad nezdá, ale existuje ich viacero druhov. Treba si predovšetkým uvedomiť, že nie je boxovacie vreco ako boxovacie vreco. Každé boxovacie vreco je jedinečné a vo svojej podstate nenahraditeľné. Pri kúpe boxovacieho vreca musíte v prvom rade zvážiť úroveň vašej fyzickej kondície. Áno, aj pri boxe, podobne ako pri iných športoch platí, že cvičenie musíte zohľadniť s úrovňou vašej fyzickej kondície. Boxovacie vreco je tiež vyrobené s ohľadom na tento špecifický aspekt.

Existuje však aj také boxovacie vreco, ktoré je vhodné pre všetkých, ktorí sa venujú boxovaniu a nachádzajú sa na všetkých úrovniach fyzickej kondície. Tomuto boxovaciemu vrecu sa tiež aj ľudovo hovorí „hruška“ alebo „hruštička“. Ide o boxovacie vreco špecifického tvaru, ktoré je určené na trénovanie rýchlosti úderov. V boxe je veľmi dôležitý počet úderov, takže si musíte natrénovať rýchlosť udieranie. „Hruštička“ je na to ako stvorená.

Ďalej poznáme boxovacie vreco, ktoré je špeciálne určené na trénovanie úderov. Jeho výška do 140 cm. Toto boxovacie vreco je vhodné predovšetkým pre začiatočníkov, prípadne aj  mierne pokročilých, ktorí si potrebujú poriadne natrénovať hlavne kvalitu úderov. Pri boxe je veľmi dôležité dbať na údery, pretože na nich je založený tento šport. Dbajte na pravidelnosť a efektívnosť tréningu, pretože ako sa hovorí, tak poctivosť prináša svoje ovocie.

Okrem boxovacie vreca zamerané na trénovanie úderov existuje ešte aj boxovacie vreco, ktorému sa tiež hovorí aj torpédo. Ide o boxovacie vreco, ktoré je určené predovšetkým pre mierne pokročilých až profesionálov. Pomocou torpéda je možné trénovanie okrem úderov aj výkopy. Okrem úderov  sú súčasťou boxu aj výkopy. Vzhľadom na to, že sú náročné z hľadiska dosiahnutej úrovne telesnej kondície, toto boxovacie vreco nie je vhodné pre začiatočníkov, ktorí by sa mali venovať predovšetkým trénovaniu úderov a rýchlosti. Pri boxe je totiž skutočne veľmi dôležité, aby ste dbali nielen na efektivitu úderov, ale tiež aj na ich rýchlosť a výkopy. Samozrejme, bez kvalitného boxovacie vreca to nepôjde.