Kategórie

Činky setyPatrí posilňovanie k vašej každodennej pohybovej aktivite? Chcete sa vďaka posilňovaniu dostať do správnej formy? Nielen v tom zmysle, že by ste sa chceli cítiť počas dňa lepšie a príjemnejšie, ale aj v tom zmysle, že by ste nabrali svalový objem v hornej časti vášho tela? K týmto častiam patria hlavne bicepsy, tricepsy, veľký prsný sval, svaly chrbta a deltové svaly. Ide o tie časti tela, ktoré nosíme počas roka najčastejšie odhalené. Pokiaľ sa teda chcete zo strany vášho okolia dočkať pochvál ohľadom vašej poctivosti a trpezlivosti pri cvičení, posilňovanie horných častí vášho tela je pre vás tou správnou voľbou. Na to, aby ste dosiahli čo najefektívnejšie posilňovanie týchto častí vášho tela vám môžu najlepšie poslúžiť činky sety.

 

činky setycinky sety

Činky sety nájdete TU: http://fitness-sport.sk/38--cinkove-sety

 

V súčasnosti sú činky sety bežnou súčasťou každého fitness centra. V tomto prostredí sa môžete stretnúť napríklad s dlhým stojanom, na ktorom sú prehľadne,  predovšetkým podľa hmotnosti umiestnené jednotlivé klasické jednoručky.  Klasické jednoručky sú ideálnou pomôckou pre všetkých, ktorí chcú nabrať svalový objem v horných častiach svojho tela. Využívajú ich cvičiaci nachádzajúci sa na všetkých úrovniach fyzickej kondície. Klasické jednoručky sú tak vhodné pre začiatočníkov, mierne pokročilých, pokročilých, ale aj profesionálov.

 Keď sa povie slovné spojenie činky sety, môžete si tiež vytvoriť predstavu o sete, pomocou ktorého je možné pohodlne a hlavne veľmi jednoducho vytvoriť klasické jednoručky. Súčasťou tohto setu je závažie rozličnej hmotnosti. Pri kúpe činky setu dbajte v prvom rade na hmotnosť závažia, ktoré obsahuje. Nie je vhodné, aby ste si zbytočne kupovali činky set s hmotnosťou závažia, ktoré s ohľadom na úroveň vašej fyzickej kondície vôbec nepotrebujete. Dobré je poradiť sa pred kúpou činky setu so svojim fitness trénerom alebo s niekým, kto sa posilňovaniu venuje dlhšiu dobu.

Závažie, ktoré býva častou činky setu je vyrobené z rozličných materiálov. V praxi sa môžete najčastejšie stretnúť so závažím betónovým, železným alebo liatinovým. Odlišujú sa v prvom rade od cenovej hladiny, v ktorej sa pohybujú. Najobľúbenejšie býva betónové závažie, ktoré je obalené v plastovom puzdre. Hoci obľúbenosť vyplýva aj z tej skutočnosti, že plast je materiál, ktorý má veľmi dobré vlastnosti, čo sa týka udržiavania. Obľúbené však tiež býva aj železné a liatinové závažie.

Činky sety ďalej obsahujú aj rozličné druhy posilňovacích tyčí. Nie všetky činky sety sú určené práve na vytvorenie klasických jednoručiek. Bývajú tiež určené aj na vytvorenie veľkých činiek. V závislosti od toho sa môžete stretnúť s tým, že činky sety môžu obsahovať buď dva kusy menších posilňovacích tyčí. Tieto sú určené na vytvorenie klasických jednoručiek. Súčasťou činky setu môžu byť aj dva kusy väčších posilňovacích tyčí, ktoré je možné použiť na vytvorenie veľkých činiek. Niektoré, hlavne drahšie činky sety obsahujú aj dlhé posilňovacie tyče, ktoré sú určené na vytvorenie olympijskej činky. Činky sety ďalej tiež obsahujú aj bezpečnostné hriadele, ktoré sú sa dávajú na danú posilňovaciu tyč po naložení závažia. Jeho úlohou je zabezpečiť počas cvičenia pocit istoty a bezpečia. Bezpečnostný hriadeľ totiž pomáha udržiavať naložené závažie na posilňovacej tyči v pevnej a stabilnej pozícií. Nie je totiž žiaduce, aby vám počas cvičenia spadlo závažie na podlahu.