Kategórie

Posilňovacie lavičkyChceli by ste svoj pravidelný tréning zamerať na posilňovanie svalov nachádzajúcich sa v horných partiách vášho tela? K týmto svalom patria v prvom rade bicepsy, tricepsy, deltové svaly, veľký prsný sval či svaly chrbta. Ide o svaly, ktoré sú viditeľné aj voľným okom. Na základe toho sa môže stať, že veľa ľudí z vášho okolia si môže všimnúť, že sa pravidelne a hlavne poctivo venujete posilňovaniu. Uvidíte, že vás budú za svoju snahu chváliť. Ak nás niekto pochváli, ide o špecifickú skutočnosť, ktorá nás môže posunúť vpred. Keď sme pochválený, máme pocit istoty v tom čo robí, ale nás to zároveň aj motivuje pri dosahovaní lepších výkonov. Niekedy je skutočne neuveriteľné,  čo dokáže s človek urobiť taká obyčajná pochvala.  Nadobúdanie svalovej hmoty a zvyšovanie fyzickej sily dokážete napríklad pomocou cvičenia s klasickými jednoručkami. Pri tomto cvičení môžete využiť napríklad aj rozličné posilňovacie lavičky.

posilňovacie lavičkyposilnovacie lavicky

 

Posilňovacie lavičky za najlepšie ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/36-posilnovacie-lavice

 

Dnes sú posilňovacie lavičky bežnou súčasťou každého správneho fitness centra. Vo fitness centrách môžeme nájsť rozličné druhy posilňovacích lavičiek. Majitelia fitness centier musia brať do úvahy, že ich pravidelná klientela sa nachádza na rozličnej úrovni fyzickej kondície. Fitness centrá navštevujú nielen pokročilí a profesionáli, ale tiež aj začiatočníci a mierne pokročilí. Každá úroveň fyzickej kondície je špecifická v tom, že  si vyžaduje vykonávanie iných cvikov, pomocou odlišných fitness strojov a pomôcok. Presne to isté platí aj v prípade posilňovacích lavičiek.

Poznáme dva základné typy posilňovacích lavičiek. Najzákladnejšie a najznámejšie sú posilňovacie lavičky, ktoré sú rovné. V praxi sa tie môžete stretnúť aj s pojmom rovné posilňovacie lavičky. Tieto lavičky sa používajú aj na bench, teda na dvíhanie veľkých činiek. Takže sa tiež môžete stretnúť aj s pojmom lavica na bench alebo lavička na bench. Pri posilňovacích lavičkách na bench je potrebné spomenúť, že súčasťou tejto lavičky je aj stojan zameraný na umiestnenie veľkej činky, prípadnej posilňovacej tyče. Rovné posilňovacie lavičky sa používajú aj pri cvičení s klasickými jednoručkami, pri ktorých je potrebné vykonávanie cvičenie v sede. Sadnite si na kraj rovnej posilňovacej lavičky, uchopte do jednej ruky klasickú jednoručku a následne ju dvíhajte zdola nahor.

Ďalej poznáme posilňovacie lavičky, ktoré sú polohovateľné.  Môžete si tak nastaviť ich výšku, presne podľa vašich požiadaviek a potrieb. V praxi sa tiež môžete stretnúť aj s pojmami šikmá lavička alebo šikmá lavica. Šikmé posilňovacie lavičky tiež môžete nájsť v každom fitness centre. Podobne ako rovné posilňovacie lavičky, tak aj šikmé posilňovacie lavičky sa využívajú pri cvičení s klasickými jednoručkami. Pokročilý a profesionáli využívajú šikmé posilňovacie lavičky napríklad aj pri cvičení pomocou veľkých činiek.

Poznáme však aj také posilňovacie lavičky, ktoré sú kombináciou rovných a šikmých posilňovacích lavičiek. Tieto posilňovacie lavičky sa tiež nazývajú aj multifunkčné posilňovacie lavičky. Predávajú sa samostatne, ale môžete ich nájsť aj ako bežnú súčasť rôznych posilňovacích veží. Môžete si pri nich nastaviť, či si želáte posilňovať pomocou rovnej posilňovacej lavičky alebo pomocou šikmej posilňovacej lavičky. Vôbec nie je pravdou, že by boli posilňovacie lavičky náročné z hľadiska využitia priestoru v miestnosti. Mnohé z nich je možné po použití aj zložiť na bezpečné miesto.