Kategórie

Jednoručka

 

 

Patríte alebo by ste chceli patriť k pravidelným návštevníkom fitness centier? Chceli by ste nabrať fyzickú silu a svalový objem v horných partiách vášho tela. Keď sa povie slovné spojenie horné partie tela,  vedzte, že sem patria predovšetkým bicepsy, tricepsy, veľký prsný sval, deltový sval a svaly chrbta. Ide o tie časti ľudského tela, ktoré nosím počas roka najčastejšie odhalené. Ak sa rozhodnete svoje pravidelný posilňovací tréning zamerať na posilňovanie práve týchto svalov vášho tela, môžete sa onedlho dočkať zo strany vášho okolia veľkého uznania a pochvaly. Uznania a pochvaly za trpezlivosť a poctivosť pri pravidelnom posilňovacom tréningu. Nielenže spravíte pre seba a svoje telo niečo dobré, ale ešte vás aj za to vaše okolie pochváli a ocení. Bolo by to skvelé, však?

jednoručkajednorucka


Jednoručky za najlepšie ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/37-cinky


 Na dosiahnutie čo najlepších výsledkov pri posilňovaní horných partií sa najčastejšie používa jednoručka. V konečnom dôsledku môžeme povedať, že ide o činku menších rozmerov. Vďaka tomu, že je dostupná vo mnohých hmotnostných variantoch, je vhodným posilňovacím nástrojom  pre všetkých cvičiacich nachádzajúcich sa na všetkých úrovniach fyzickej kondície.  Jednoručka si nájde svoje miesto pri pravidelnom tréningu začiatočníka, mierne pokročilého, pokročilého, ale aj profesionála. Záleží iba od vás a úrovne vašej fyzickej kondície,  akú hmotnosť jednoručky si zvolíte.

Jednoručka však podobne ako mnohé iné fitness nástroje, je považované za závažie. Musíte byť pri cvičení s ňou veľmi opatrní. Pri prvom, ale vlastne pri každom cvičení dávajte pozor na hmotnosť, ktorú si zvolíte.  Je dobré, aby ste sa pred cvičením pomocou jednoručky poradili so svojim osobným trénerom, prípadne niekým, kto sa posilňovaniu venuje už dlhšiu dobu. Pri voľbe hmotnosti závažia totiž nie je vhodné, aby ste svoje fyzické sily zbytočne podceňovali alebo preceňovali.  Podceňovanie vám len bráni v dosahovaní lepších výkonov  a naopak, preceňovanie vám môže v budúcnosti spôsobiť zdravotné komplikácie.

Poznáme dva základne typy jednoručiek. K prvému typu patrí jednoručka, ktorá je vyrábaná v určitej hmotnosti. Pre túto jednoručku je typické, že jej hmotnosť nemôžete meniť podľa svojej vôle. Jednoducho, ak ste si zakúpili jednoručku s hmotnosťou napríklad 5 kg, tak jej hmotnosť bude raz a navždy 5 kg. Tieto jednoručky môžete nájsť umiestnené na praktickom stojane vo všetkých fitness centrách.

Na domáce použite je však ideálna jednoručka, ktorej hmotnosť môžete ľubovoľne meniť, presne podľa vašich predstáv. Táto jednoručka sa väčšinou predáva v sete, ktorá obsahuje niekoľko dôležitých komponentov. V prvom rade je súčasťou tohto setu závažie kotúčovitého tvaru. Môže byť vyrobené z rôzneho materiálu. Najčastejšie sa môžete stretnúť s kovovým, liatinovým alebo železným závažím. Ďalej nájdete v tomto sete aj dve praktické menšie posilňovacie tyče. Tieto tyče sú na svojich koncoch vrúbkované,  pretože je na ne potrebné umiestniť ešte bezpečnostný hriadeľ. Na posilňovaciu tyč musíte naložiť závažie vami zvolenej hmotnosti a následne ich zabezpečiť bezpečnostným hriadeľom.

Záleží iba na vás a vašich priestorových a finančných možnostiach, či sa rozhodnete pre jednoručku s nemennou alebo voliteľnou hmotnosťou závažia. Pamätajte však na to, že práve jednoručka vám pomôže efektívne posilniť horné partie vášho tela.