Kategórie

Stroje na brucho

 

 

Túžite po zmene svojho tela? Chceli by ste pre svoje okolie vyzerať krajšie a príťažlivejšie? Boli by ste veľmi radi, ak by sa vám podarilo spevniť brušné svaly? Chcete počas letnej dovolenky vyzerať v plavkách štíhlejšie a príťažlivejšie? Ak nemáte čas na pravidelné návštevy fitness centra, tak potom vám určite pomôžu jednotlivé stroje na brucho. Sú určené na posilňovanie brušných svalov. Pravidelným používaním docielite efektívne posilnenie brušných svalov, vďaka budete vyzerať a cítiť sa oveľa zdravšie a štíhlejšie. Samozrejme, je len na vás, pre ktoré zo strojov na brucho sa rozhodnete. Všetky sú vyrobené na rovnaký účel a pomôžu vám dostať sa do skvelej fyzickej aj psychickej kondície.

stroje na bruchostroj na brucho


Značkové a lacné stroje na brucho nájdete TU: http://fitness-sport.sk/56-posilnovacie-stroje-a-zariadenia


V súčasnosti existuje viacero strojov na brucho. Rozdiel medzi nimi spočíva v prvom rade od cenovej hladiny, v ktorej sa pohybujú. Niektoré stroje na brucho sú lacnejšie, iné zasa drahšie. Záleží len od toho,  koľko finančných prostriedkov ste ochotní a schopní do kúpy stroja na brucho investovať. Ďalšie rozlíšenie medzi spočíva vo veľkosti úžitkovej plochy, ktoré jednotlivé stroje na brucho zaberú v miestnosti. Niektoré majú tak praktické a kompaktné rozmery, že je možné ich po použití  pohodlne a bezpečne uskladňovať napríklad pod posteľou alebo na dne skrine.

K strojom na brucho, ktoré majú praktické rozmery patrí napríklad posilňovacie koliesko. Aby ste si zabezpečili počas cvičenia pohodlie a bezpečie, budete k posilňovaciemu koliesku potrebovať ešte aj fitness podložku alebo karimatku. Pri cvičení pomocou posilňovacieho kolieska musíte mať svoje kolená opreté o podlahu. Na to, aby ste si zabezpečili istotu a pohodlie počas cvičenia použite radšej karimatku, ktorá vám poskytne mäkkú podporu. K veľmi obľúbenému posilňovaciemu zariadeniu, ktoré je určené na domáce použite patrí aj špeciálny posilňovací stroj na brucho. Je síce pravdou, že po jeho zakúpení ho musíte, podobne ako stroje na brucho vo fitness centrách, zmontovať presne podľa návodu, no v porovnaní s nimi nezaberie v miestnosti toľko priestoru. Rovnako ako pri posilňovacom koliesku, tak aj v prípade tohto zariadeniu budete potrebovať na zabezpečenie pohodlia a bezpečia fitness podložku, prípadne karimatku. Tieto stroje na brucho sú vhodným riešením pre tých, ktorí žijú v bytovom dome na dedine či na sídlisku.

Poznáme však aj také stroje na brucho, ktoré je potrebné po zakúpení a vybalení zo škatule zmontovať podľa návodu a následne umiestniť na miesto s dostatkom úžitkovej plochy. Tieto špecifické stroje na brucho sú bežnou súčasťou fitness centier, no je možné zakúpiť si ich aj na domáce použitie. Vzhľadom na to, že sú náročnejšie na priestor, musíte si na ich umiestnenie rezervovať v miestnosti dostatok priestoru. Stoje na brucho si ideálnou voľbou pre tých, ktorí  majú v pláne vytvoriť si u seba doma vlastné menšie fitness centrum.

K najjednoduchším a zároveň najlacnejším strojom na brucho tejto kategórie patria lavičky na brucho, ktoré na jednom svojom konci obsahujú valčeky na nohy. Umožňujú vykonávanie ľudovo zvaných „brušákov“. Ďalej sem patria napríklad aj stroje na brucho, ktoré umožňujú jednoduché posilňovanie brušných svalov v sede. Tieto stroje na brucho obsahujú sedadlo, do ktorého si musíte pred začatím cvičenia sadnúť. Následne je potrebné, aby ste si zvolili hmotnosť závažia, s ktorým budete cvičiť a uchopili špeciálne rukoväte. Teraz snažte skláňať smerom dopredu až kým sa vaša hlava nebude nachádzať v tesnej blízkosti nôh.