Kategórie

Hrazdy na rebrinyVenujete si cvičeniu, prípadne posilňovaniu už dlhšiu dobu? Chceli by ste, aby bolo na vás vidieť, že sa snažíte pravidelne a hlavne poctivo venovať sami sebe? Túžite po tom, aby na vás od ľudí, ktorí bezprostredne tvoria vaše okolie dopadala neustála vlna pozitívnej kritiky? Túžite po tom, aby vás ľudia chválili a oceňovali? Ak áno, tak potom by ste mali svoj pravidelný tréning zamerať na posilňovanie horných častí vášho tela. Medzi tieto časti patria hlavne tricepsy, bicepsy, veľké prsné svaly, deltový sval a svaly chrbta. Ide o tie časti ľudského tela, ktoré nosíme počas roka najčastejšie odhalené. Na to, aby ste mohli dosiahnuť skutočne obdivuhodných výsledkov, budete potrebovať poznať rôzne cviky, ktoré sú zamerané na posilnenie práve týchto partií.

hrazdyhrazdy na cvičenie

Hrazdu na rebriny a iné hrazdy nájdete TU: http://fitness-sport.sk/55-hrazdy


Ak chcete dosiahnuť skutočne viditeľné a veľmi dobré výsledky v oblasti posilňovania horných partií, mali by ste svoju pozornosť upriamiť napríklad o cviky na rebrinách a zhyby a kliky na hrazdách. Na prvý pohľad si možno myslíte, že ide o veľmi nenáročne cviky. Zdanie však veľmi klame a opak je skutočnou realitou, pretože cvičenie na hrazde, prípadne na rebrinách je po fyzickej stránke skutočne veľmi náročné. Na základe toho môžeme povedať, že cvičenie na hrazdách je určené pre mierne pokročilých, pokročilých a profesionálov. Ide teda o tých cvičiacich, ktorí sa posilňovaniu venujú už dlhšiu dobu a majú na toto cvičenie vyvinuté aj dostatočné telesné a hlavne svalové proporcie.

Hrazda nie je určená pre začiatočníkov. Cvičenie na hrazdách si vyžaduje vyššiu úroveň fyzickej kondíciu a dostatočnú mieru fyzickej sily. Obe, teda kondíciu aj silu získate iba pravidelným a poctivým cvičením, čo sa nedá povedať o začiatočníkoch. Pre nich je skôr určené cvičenie zamerané na naberanie svalovej hmoty prostredníctvom klasických jednoručiek. Milí začiatočníci, ak chcete pri svojom posilňovaní použiť aj rebriny,  môžete ich využiť napríklad na vykonávanie ľudovo zvaných „bruškákov“.

Vlastníte doma rebriny? Rebriny predstavujú jeden z typických posilňovacích pomôcok, ktorí si zamilovali fitness nadšenci po celom svete. Sú vyrobené z dreveného materiálu a zaberú v miestnosti väčšiu časť úžitkovej plochy. Ak sa rozhodnete, zakúpiť si rebriny, mali by ste myslieť na to, že ich bude potrebné primontovať. Na montáž využite vŕtačku. Všetky rebriny sa montujú do steny, takže musíte byť obzvlášť opatrní. Montáži venujte zvýšenú pozornosť a dbajte na pevnosť a presnosť. Nie je totiž žiaduce, aby sa rebrina počas cvičenia uvoľnila zo steny. Mohlo by to poškodiť nielen stenu, ale aj zdravotný stav samotného cvičiaceho.

Vedeli ste, že k rebrinám sa dá dokúpiť aj špeciálna hrazda? Hrazda na rebriny predstavuje jeden zo základných doplnkov k rebrinám. Ak sa rozhodnete zakúpiť si hrazdu na rebriny, budete mať potom doma dva, veľmi užitočné posilňovacie zariadenia. Budete vlastniť rebriny, ale tiež aj hrazdu. Nebojte sa, to, že sa rozhodnete zakúpiť si hrazdu na rebriny ešte neznamená, že ju budete mať na rebrinách pripevnenú stále. Hrazda na rebriny sa len jednoducho pomocou špeciálnych úchytov umiestni na jednu z horných tyčí rebriny. Najčastejšie býva vyrobená z kovového materiálu. Väčšinou sa stretnete s tým, že hrazda na rebriny je farbená práškovo, takže sa vôbec nemusíte báť, že by si vyžadovala náročnú údržbu. Hrazda na rebriny obsahuje rovnú aj dve paralelné posilňovacie tyče. Nič vám tak nezabráni vo vykonávaní klikov a zhybov.