Kategórie

Lavica na cvičeniePremýšľate nad tým, že by ste sa začali pravidelne a hlavne poctivo venovať posilňovaniu? Máte pocit, že robíte pre seba a svoje telo málo? Chcete to zmeniť? Túžite po zmene životného štýlu? Ak áno, tak v tom prípade vám vrelo odporúčame, aby ste začali s pravidelným posilňovaním. Nemusíte si kvôli tomu vyhradzovať čas na pravidelné návštevy fitness centra. Ak máte doma dostatok miesta, môžete si zakúpiť rôzne lavice na cvičenie, ktoré vám spolu s ďalšími fitness pomôckami za veľmi rozumnú cenu pomôžu dostať sa do správnej formy.

lavica na cvičenielavica na cvicenie


Lavice na cvičenie za super ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/36-posilnovacie-lavice


Je neodmysliteľnou pravdou, že lavice na cvičenie sú bežnou súčasťou každého fitness centra. Sú totiž veľmi dôležitým prvkom, ktorí zabezpečuje cvičiacim istotu a pohodlie počas cvičenia. Lavice na cvičenie sa používajú najmä pri cvikoch v sede alebo v ľahu pri dvíhaní rôzneho závažia. Môžete ich použiť napríklad v prípade, že cvičíte pomocou klasických jednoručiek, veľkých činiek, olympijskej činky či olympijskej tyče.  To, s akými fitness náradím sa rozhodnete cvičiť, samozrejme, závisí od úrovne vašej fyzickej kondície. Pre každým cvičením pomocou lavice na cvičenie a jednotlivých činiek, sa prosím poraďte so svojim osobným trénerom, prípadne s niekým, kto sa posilňovaniu venuje už dlhšiu dobu.

Nie je však pravdou, že sú lavice na cvičenie ako lavice na cvičenie. Okrem cenovej hladiny, v ktorej sa pohybujú sa tiež odlišujú aj v iných, veľmi dôležitých aspektoch. V prvom rade je dôležité spomenúť, že lavice na cvičenie sa vyrábajú v rozličných farebných prevedeniach. Najčastejšie sa však môžete stretnúť s tým, že povrch miesta, ktoré je určené na sed alebo ľah je vyrobený v čiernej farbe. V poslednej dobe sa však na trhu objavujú napríklad aj lavice na cvičenie s červeným povrchom. Kovová konštrukcia lavíc na cvičenie môže mať napríklad zelenú farbu, ale najčastejšie sa objavuje čierna farba. Je len na vás, pre ktorú z dostupných farebných kombinácií sa rozhodnete.

Ďalší špecifický rozdiel, ktorí spočíva medzi lavicami na cvičenie je v tom smere, že poznáme viacero druhov lavíc podľa možností, ktoré poskytujú. Medzi najzákladnejšie lavice na cvičenie patria rovné lavice. Tieto lavice nie je možné ľubovoľne polohovať. Najčastejšie sa používajú pri dvíhaní olympijskej činky alebo olympijskej tyče. Ak vám úroveň vašej fyzickej kondície dovoľuje dvíhať olympijskú činku alebo tyč, mali by ste si k tejto rovnej lavici dokúpiť ešte aj špeciálny stojan na toto závažie.

Veľmi užitočné sú však polohovateľné lavice na cvičenie. Pri týchto laviciach je možné, aby ste si sami regulovali ich výšku. Určené sú napríklad na vykonávanie cvikov pomocou klasických jednoručiek. V praxi sa tiež môžete stretnúť s tým, že sa polohovateľným laviciam na cvičenie hovorí tiež aj šikmé lavice na cvičenie. Pomocou klasických jednoručiek môžete napríklad vykonávať na šikmej lavici na cvičenie upažovanie s jednoručkami, prípadne dvíhanie jednoručiek zdola nahor.

V poslednej dobe sú veľmi obľúbené aj multifunkčné lavice na cvičenie. Tieto lavice sú veľmi dobré v tom smere, že majú možnosť plynulej regulácie na rovnú lavicu na cvičenie, prípadne na šikmú lavicu na cvičenie. Ide o veľmi obľúbenú lavicu na cvičenie medzi tými, ktorí zvažujú kúpu lavice na cvičenie na domáce použitie.