Stropná hrazda

 

Boli by ste skutočne veľmi radi, ak by sa vám podarilo v dostatočnej miere nabrať svalovú hmotu v horných partiách vášho tela? Tieto partie patria medzi tie, ktoré nosíme počas roka najčastejšie odhalené. Ľudia, ktorí tvoria bezprostredne vaše okolie si tak budú môcť hneď pri prvom pohľade na vás a vaše telo všimnúť, že sa pravidelne a poctivo venujete posilňovaniu. Sme si istý, že vaše okolie vás určite pochváli a ocení vašu snahu robiť pre seba a svoje telo niečo dobré. Na efektívne naberanie svalovej hmoty v horných partiách vášho tela vám môže veľmi dobre poslúžiť napríklad stropná hrazda.

 

Hrazdy bývajú v poslednej dobe veľmi obľúbené hlavne medzi tými, ktorí sa rozhodli zvýšiť úroveň svojej fyzickej sily. V prvom rade musíte mať na pamäti, že cvičenie na hrazde nie je určené pre každého. Stropná hrazda, podobne ako iné hrazdy na cvičenie, si vyžaduje, aby ste mali vo svojich rukách dostatok fyzickej sily. Cvičenie na hrazde je totiž založené na dvíhaní celej váhy vášho tela pomocou rúk. Na základe toho možno konštatovať, že cvičenie na rôznych druhoch hrázd je určené hlavne pre mierne pokročilých, pokročilých alebo profesionálov. Začiatočníkom sa v tomto prípade odporúča, aby sa snažili nabrať do svojich rúk dostatočnú fyzickú silu. V tomto smere vám môže pomôcť napríklad cvičenie pomocou klasických jednoručiek, prípadne rovnej posilňovacej tyče.

 

Poznáme viacero druhov hrázd. Medzi najznámejšiu však určite patrí práve stropná hrazda. Ako už zo samotného slovného spojenia vyplýva, táto hrazda sa montuje do stropu. Nezabúdajte, že pri jej montáži budete potrebovať vŕtačku. Pri použití vŕtačky by ste mali v prvom rade dbať na stabilitu a presnosť. Nie je totiž žiaduce, aby stropná hrazda počas cvičenia padla na podlahu. Mohlo by to uškodiť nielen samotnému cvičiacemu, ale tiež aj podlahe a hrazde. Pri jej montáži buďte preto zvlášť opatrní. Určite bude pre vás istejšie, ak si na montáž stropnej hrazdy vyhradíte dostatok času. Veď sa ja v konečnom dôsledku hovorí, že pomaly sa ďalej zájde a kto sa zbytočne ponáhľa, sa aj neskôr zbytočne zabaví.

 

Stropná hrazda obsahuje viacero tyčí. V prvom rade je pri tyčiach dôležité a podstatné spomenúť hlavne vodorovnú tyč. Táto tyč vám umožňuje vykonávanie zhybov. Je len na vás, či sa pri zhyboch rozhodnete pre uchopenie nadhmatom alebo podhmatom. Záleží od toho, na akú úroveň fyzickej kondície by ste sa chceli dostať. Môžeme tiež povedať, že vodorovná tyč, ktorú obsahuj stropná hrazda vám môže nahradiť rebriny. Ďalej stropná hrazda tiež obsahuje aj paralelné tyče. Tieto špecifické tyče vám umožnia vykonávanie klasických klikov. Kliky sú veľmi dobrým cvikom, zameraným na posilňovanie horných partií vášho tela a umožňujú zvýšenie vašej fyzickej sily a kondície.

 

Počítajte s tým, že stropná hrazda zaberie v miestnosti väčšiu úžitkovú plochu. Na základe toho je ideálna hlavne pre tých, ktorí žijú v rodinnom dome, prípadne majú vo svojom byte na cvičenie vyhradené dostatočné množstvo priestoru. Stropná hrazda je ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa rozhodli zriadiť si doma svoje vlastné menšie fitness centrum. Veľká výhoda stropnej hrazdy spočíva aj v tom, že je farbená práškovo. Nemusíte sa preto vôbec obávať, že by vám jej údržba zabrala veľa času. Postačí, ak stropnú hrazdu umyjete približne raz za dva týždne handrou, namočenou v teplej mydlovej vode. Závisí to samozrejme aj od miery prašnosti prostredie, v ktorom sa bude vaša nová stropná hrazda nachádzať.