Kategórie

Činka fitnessČinka patrí medzi najtypickejšie pomôcky používané vo svete fitness. Keď sa povedia slová ako napríklad fitness, cvičenie alebo posilňovanie mnohým z nás napadnú ľudia vo fitness centre, ktorí sa venujú cvičeniu pomocou činiek. V konečnom dôsledku môžeme povedať, že sa ani nie je čomu čudovať. Už ľudia v staroveku používali na naberanie svojej svalovej hmoty dvíhanie ťažkých bremien. Činky vlastne tiež predstavujú ťažké bremená, ale majú svoj špecifický, jedinečný tvar, ktorý je známy všetkým ľuďom po celom svete. Na to, aby ste sa mohli venovať posilňovaniu, budete potrebovať dobré činky, ktoré vám umožnia dostatočne nabrať svalovú hmotu a zvýšiť tak aj úroveň vašej fyzickej sily.

činka fitnesscinka fitness

 

Činky na fitness nájdete TU: http://fitness-sport.sk/37-cinky

 

Dnes, je medzi činka fitness veľký rozdiel.  Rozdiely medzi činkami spočívajú ako inak, v prvom rade v cenovej hladine, v ktorej sa pohybujú. Na základe toho poznáme lacné činky. Tieto činky sú vyrobené zväčša z neoprénového alebo vinylového a sú určené na cvičenie pre ženy. Ich maximálne hmotnostné rozpätie je od 1 kg do 4 kg. Ženy ich používajú pri vykonávaní rozličných pohybových aktivít, pri ktorých môžu mať voľné ruky. Milé dámy, môžete ich použiť napríklad vtedy, keď si idete zabehať, prípadne pri cvičenia, na ktoré potrebujete jedine fitness podložky. Lacné činky sa vyrábajú v rozličných farebných vyhotoveniach. Používanie týchto činiek vám tak môže počas dňa spríjemniť náladu.

V oblasti činka fitness sú iste najznámejšie a najpoužívanejšie práve klasické jednoručky. Okrem cenovej hladiny, v ktorej sa pohybujú sa tiež odlišujú hlavne materiálom, z ktorého sú vybavené. Najčastejšie sa môžete stretnúť s betónovými klasickými jednoručkami. Nebojte sa, tieto betónové klasické jednoručky sú obalené v plastovom puzdre, takže tieto klasické jednoručky sú skutočne nenáročné z hľadiska udržiavania. Taktiež poznáme aj klasické jednoručky, ktoré sú vyrobené zo železného, prípadne liatinového materiálu. Vo fitness centrách sa môžete stretnúť so špeciálnym stojanom, ktorý obsahuje klasické jednoručky jednotlivých hmotností.

V ponuke rôznych obchodoch, ktoré sa špecializujú na činka fitness, môžete nájsť špeciálne sety, ktoré vám umožňuje regulérne si zvoliť hmotnosť klasickej jednoručky. V tomto sete sa nachádzajú dve kratšie rovné posilňovacie tyče, štyri bezpečnostné hriadele na pevné udržanie závažia a závažie rozličnej hmotnosti a veľkosti. Medzi týmito setmi sa nájdu aj také, ktoré sú zamerané na vytvorenie veľkých činiek. S veľkými činkami sa vykonáva cvičenie tak, že každú veľkú činku uchytíte pomocou jednej svojej ruky. Od klasických jednoručiek sa veľké činky odlišujú tým, že je možné na ne naložiť závažie vyššej hmotnosti.

K činka fitness patria tiež aj kettlebell činky. Ide o veľmi populárne činky, ktorých obľúbenosť v poslednom období čoraz viac narastá. Tieto činky majú svoj špecifický tvar, ktorých ich jedinečným spôsobom odlišuje od ostatných činiek. Tieto činky obsahujú špeciálnu rukoväť a zväčša bývajú naplnené pieskom. Kettlebell činky dostanete v rôznom hmotnostnom rozpätí. Najčastejšie je možné zohnať kettlebell činky s hmotnosťou od 2 kg a následnými ďalšími násobkami čísla 2 až do hmotnosti 24 kg. Kettlebell činky patria tiež medzi činka fitness a sú určené na cvičenie ako pre mužov, tak aj pre ženy. Vhodné sú na cvičenie v interiéry aj v exteriéry. Je len na vás, pre ktoré činka fitness sa rozhodnete.