Kategórie

Boxeristické vreceMyslíte si, že by ste potrebovali v rámci dodržiavania vlastnej psychohygieny, šport, ktorému by ste sa mohli pravidelne venovať? Túžite po tom, aby ste si mohli po príchode z práce prevetrať hlavu a aspoň na chvíľu sa zbaviť stresového napätia, nahromadeného počas dňa v práci? Ak uvažujete týmto smerom, potom je pre vás ideálnym riešením, ak by ste sa začali venovať boxovaniu. Box predstavuje jedinečný šport, ktorý sa teší veľkej obľube po celom svete. Na to, aby ste sa mu mohli venovať, budete potrebovať kvalitné vybavenie. Box totiž nie je cvičenie, pri ktorom vôbec nie sú potrebné žiadne pomôcky. V prípade boxu je to skôr úplne naopak. Čím kvalitnejšie pomôcky vlastníte, tým väčší pocit istoty a bezpečia počas vykonávania tohto športu budete mať.

boxeristické vreceboxeristicke vrece

Boxeristické vrecia za najlepšie ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/62-boxerske-vrecia


Na to, aby ste sa mali počas boxovania pocit istoty a bezpečia budete potrebovať kvalitné boxeristické rukavice. Musia byť vo vnútornej časti vystlané dobrým materiálom, ktorý dokáže spoľahlivo eliminovať pocity zo skutočných úderov. Pri výbere boxeristických rukavíc by ste si preto nemali ako najhlavnejší aspekt všímať cenu, ale skôr kvalitu.  Boxeristické rukavice pohybujúce sa v lacných cenových reláciách spravidla nevydržia toľko ako tie drahšie. Samozrejme, ich výber závisí aj od toho ako dlho sa už venujete boxovaniu. Pri boxe totiž musíte brať do úvahy, či sa s ohľadom na úroveň vašej fyzickej kondície radíte medzi začiatočníkov, mierne pokročilých, pokročilých alebo profesionálov.

Jednoznačne najdôležitejšie je pri boxovaní práve boxeristické vrece. V prvom rade si musíte uvedomiť, že existuje viacero druhov boxeristických vriec. Pri ich výbere musíte rovnako ako pri výbere boxeristických rukavíc dbať na úroveň vašej fyzickej kondície. Sú rôzne boxeristické vrecia. Niektoré sú určené pre začiatočníkov a mierne pokročilých, iné zasa pre pokročilých a profesionálov. Pri výbere vhodného boxeristického vreca musíte v prvom rade vziať do úvahy práve túto skutočnosť.

Poznáme boxeristické vrece, ktoré je zamerané na trénovanie úderov. Toto boxeristické vrece má spravidla dĺžku do  10 cm. Je ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa práve začínajú venovať boxovaniu. Ďalej poznáme boxeristické vrece, ktorému sa v boxeristických kruhoch tiež hovorí aj „torpédo“. Toto špeciálne boxeristické vrece je určené na trénovanie výkopov. Ak chcete trénovať výkopy, mali by ste sa nachádzať na úrovni aspoň mierne pokročilého. Toto boxeristické vrece je dlhšie ako boxeristické vrece určené na trénovanie úderov. Má dĺžku od 150 cm. Väčšinou býva dostupné v dĺžkovom rozpätí 150-180 cm. Taktiež poznáme aj boxeristické vrece, ktorému sa tiež hovorí aj „hruška“ alebo „hruštička“. Toto špeciálne, spomedzi uvedených troch, najmenšie boxeristické vrece je určené na trénovanie rýchlosti. Môžu ho používať cvičiaci nachádzajúci sa na všetkých úrovniach fyzickej kondície.

Majte prosím na pamäti, že je veľmi dôležité, aby bolo vaše boxeristické vrece pevne a stabilne pripevnené. Dbajte na kvalitu pri kúpe stojanu, špeciálneho uchytenia na boxeristické vrece, prípadne špecifickej platformy na hrušku. Je len na vás, pre ktoré z uchytení sa rozhodnete, pretože pri montáži boxeristického vreca budete potrebovať vŕtačku. Ak viete, pre ktoré boxeristické vrece sa viete rozhodnúť a máte už vybraný aj správny spôsob uchytenia, tak vášmu boxeristickému tréningu už nič nestojí v ceste.