Kategórie

Hrazda na dvere

 

 

Máte počas dňa veľa povinností a nemali by ste čas na pravidelné návštevy fitness centra? Myslíte si, že by vám však prospelo, ak by ste sa začali pravidelne venovať posilňovaniu? Chceli by nabrať svalovú hmotu a získať dostatočnú úroveň fyzickej sily? Túžite po zmene svojho tela? Chceli by ste pre seba a svoje telo spraviť niečo dobré ? Našťastie, v dnešnej dobe existuje množstvo posilňovacích zariadení, ktoré sú určené na cvičenie v domácom prostredí. Ak je vašim cieľom posilňovanie horných partií tela, kde zaraďujeme bicepsy, tricepsy, stehenné svaly, bedrové svaly a svaly chrbta, potom je presne pre vás určená hrazda na dvere.

hrazda na dverehrazda na dvere


Hrazdy na dvere nájdete TU: http://fitness-sport.sk/55-hrazdy


V praxi sa môžete stretnúť s rozličnými typmi hrázd. Poznáme hrazdy do stropu a hrazdy do steny. Tieto hrazdy sa nachádzajú vo fitness centrách, ale môžete si ich tiež zakúpiť aj na domáce použitie. Samozrejme, musíte rátať s tým, že zaberie väčšie množstvo úžitkovej plochy, takže si na nej použitie vyhraďte väčšiu časť v miestnosti. Tieto hrazdy si pri svojej montáži vyžadujú použitie vŕtačky. Musíte tak byť pri montáži veľmi dôsledný. Počas cvičenia na týchto hrazdách sa nemôže stať, že by vám padli na podlahu. Môže to mať veľmi zlé dôsledky pre vás a miestnosť, do ktorej ste sa hrazdu rozhodli umiestniť.

V poslednej dobe je čoraz viac obľúbenejšia práve hrazda na dvere. Na rozdiel od hrazdy do stropu alebo hrazdy do steny nezaberie v miestnosti toľko úžitkovej plochy.  Jediné, čo k tejto hrazde potrebujete sú kvalitné a stabilné zárubne dverí.  Z tohto dôvodu si ju kupujú hlavne fitness nadšenci, ktorí bývajú v bytovom dome na sídlisku alebo v meste. Môžeme preto konštatovať, že hrazda na dvere je ideálny riešením pre všetkých, ktorí nemajú u seba doma dostatok priestoru na kúpu hrazdy do dverí a stropu a zároveň nemajú čas na pravidelné návštevy fitness centra.

Hrazda na dvere si vyžaduje iba prvotnú montáž dvoch stabilizačných kruhov do zárubne dverí. Vôbec nejde o časovo a manuálne náročnú montáž. Následne do týchto kruhov je potrebné vsadiť samotnú hrazdu na dvere. Každá hrazda na dvere obsahuje možnosť nastavenia svojej dĺžky. Môžete si tak byť istý, že sa dokáže prispôsobiť šírke zárubne vašich dverí.  Pri kúpe hrazdy na cvičenie si však musíte všímať hlavne to, akú maximálnu dĺžku vám môže ponúknuť. V opačnom prípade sa vám môže totiž stať, že zakúpenú hrazdu do dverí budete musieť reklamovať, pretože je do zárubne vašich dverí príliš dlhá alebo naopak, príliš krátky. Hrazda na dvere väčšinou býva v čiernom prevedení a je farbená práškovo. Z toho vyplýva jej jednoduché udržiavanie. Stačí, ak ju približne raz za dva týždne umyjete handrou, ktorú namočíte do teplej mydlovej vody.  

Na trhu existuje tiež ja hrazda na dvere, ktorá okrem vykonávania opakovaných zhybov ponúka aj dodatočné posilňovanie rúk. Obsahuje totiž špeciálny stojan, na ktorý je možné zavesiť špeciále gumené posilňovacie kruhy. Jednoducho ich zaveste na tento špeciálny stojan, uchopte do rúk rukoväte a následne sa pohybujete smerom dopredu a dozadu. Na tento špeciálny stojan môžete zavesiť aj rôzne iné špeciálne posilňovacie popruhy, prípadne posilňovacie kruhy. Ako vidíte,  tak hrazda na dvere vám v dnešnej dobe môže ponúknuť oveľa viac ako tomu bolo v minulosti.