Kategórie

Stojan na boxovacie vrece

 

 

Chceli by ste sa po práci venovať špecifickej pohybovej aktivite, pri ktorej by ste si mohli prevetrať hlavu? Chceli by ste aspoň na chvíľu zabudnúť na stres získaný v práci? Myslíte si, že sa počas dňa málo hýbete? Vykonávate svoju prácu najčastejšie v kancelárií, kde musíte sedieť za počítačom? Ak áno, tak potom presne pre vás môže byť vhodným športom, ktorý je ideálnym na odreagovanie práve boxovanie. Odporúčajú ho mnohí fitness tréneri, pretože umožňuje ľudskému organizmu zbaviť sa zbytočného stresu a napätia nahromadeného počas dňa.

stojan na boxovacie vrecestojan na boxovacie vrecia


Stojany na boxovacie vrecia nájdete TU: http://fitness-sport.sk/62-boxerske-vrecia


Na to, aby ste mohli vykonávať boxovanie budete, samozrejme, potrebovať rozličné pomôcky. Budete potrebovať predovšetkým boxovací mech a rukavice na boxovanie. Okrem toho sa musíte vybaviť poriadnou dávkou trpezlivosti, pokiaľ chcete počas boxovania dosahovať čo najlepšie výsledky.  Celkový čas tréningu a úroveň jeho zaťaženia závisí predovšetkým od toho, na akej úrovni svojej fyzickej kondície sa nachádzate.  Úroveň a dĺžka tréningov môže je výrazne odlišná pre začiatočníkov, mierne pokročilých, pokročilých a pre profesionálov. Pri výbere, pre vás vhodných pomôcok na boxovanie musíte zohľadniť hlavne úroveň svojej fyzickej kondície.

Vo všeobecnosti platí, že nie je boxovacie vrece ako boxovacie vrece. Jednotlivé boxovacie vrecia sa od seba odlišujú v závislosti od toho, na aký účel sú vyrobené. Boxovacie vrecia zamerané na uskutočňovanie úderov bývajú zväčša kratšie ako boxovacie vrecia vyrobené za účelom vykopávania. Zo všetkých boxovacích vriec je najnižšia, ľudovo zvaná „hruška“ alebo „hruštička“, ktorá je vhodná pre boxerov nachádzajúcich sa na všetkých úrovniach fyzickej kondície. Je zameraná na trénovanie rýchlosti úderov.  Pri boxe totiž nie je dôležitá iba efektivita, ale tiež aj rýchlosť úderov.

Ak ste sa rozhodli, že si zaobstaráte svoje vlastné boxovacie vrece, teda boxovacie vrece, ktoré bude určené pre vaše domáce použitie, tak potom by ste svoju pozornosť mali zamerať aj na stojan na boxovacie vrece. Pri výbere pre vás vhodného boxovacieho vreca nemôžete myslieť iba na účel, pre ktorých chcete dané boxovacie vrece, ale tiež aj na stojan na boxovacie vrece. Je nevyhnutnou súčasťou, potrebnou na pravidelné domáce vykonávanie boxovania. Stojan na boxovacie vrece drží vrece na stene pevne a stabilne. Nemôže sa totiž stať, že by vám boxovacie vrece počas vykonávania boxovania spadlo na podlahu. Môže to nielen poškodiť podlahu, ale aj vás.

Každý stojan na boxovacie vrece si vyžaduje po zakúpení aj prvotnú montáž. Pri nej budete potrebovať vŕtačku. Pokiaľ sa rozhodnete pustiť sa do montáže,  budete musieť dbať na presnosť montáže. Dnes už je každý stojan na boxovacie vrece vyrobený v čiernej farbe a je farbený práškovo. Táto skutočnosť prináša so sebou jednu veľmi dôležitú výhodu v podobe jednoduchého a praktického udržiavania. Postačí, ak stojan na boxovacie vrece približne raz za dva týždne umyjete pomocou handry namočenej v teplej mydlovej vode.  Častosť udržiavania závisí aj od miesta, v ktorom sa rozhodnete stojan na boxovacie vrece umiestniť. Platforma na hrušku, tiež patrí k stojanu na boxovacie vrece. Rovnako ako každý iný stojan na boxovacie vrece, tiež nemá náročnú údržbu a je potrebné primontovať ju pomocou vŕtačky.