Kategórie

Posilňovacie náradie

 

 

Chceli by ste zmeniť stavbu svojho tela? Boli by ste veľmi radi, ak by sa vám podarilo dosiahnuť vyššiu úroveň vašej fyzickej kondície? Chceli by ste, aby ste nabrali svalový objem a fyzickú silu? Zo všetkých strán počúvate o výhodách, ktoré so sebou prinášajú pravidelné návštevy fitness centra? Uznávate, že pravidelné návštevy fitness centra prinášajú svoje ovocie, ale vďaka množstve svojich povinností, by ste na to nemali čas? V tom prípade vám určite padne vhod, aby ste si zriadili doma vlastné, menšie fitness centrum. Nemusíte ihneď investovať do fitness zariadení, ktoré človeku umožňujú špecifické posilňovanie jednotlivých svalov ľudského tela. Môžete na domáce použitie investovať do posilňovacie náradia. Spočiatku nemusí ísť o veľmi veľkú investíciu, ale uvidíte, že postupom času výsledky na seba nenechajú dlho čakať.

posilňovacie náradieposilnovacie naradie


Kvalitné a lacné posilňovacie náradie nájdete Tu v eshope fitness-sport.sk


Neodmysliteľnou súčasťou každého fitness centra je aj posilňovacie náradie. V praxi sa tiež môžete stretnúť aj s pojmom fitness pomôcky, prípadne posilňovacie pomôcky. Okrem toho, že veľké množstvo z nich nájdete vo fitness centrách, mnohé sú tak cenovo dostupné, že nie je skoro pri nikoho problém, aby ste si ich zadovážili pre seba, na domáce použitie. Umožňujú vykonávacie veľkého množstva cvikov, zameraných na posilňovanie jednotlivých partií ľudského tela. V pohodlí svojho domova tak môžete precvičovať horné partie, kde patria bicepsy, tricepsy, deltový sval, veľký prsný sval či svaly chrbta. Taktiež môžete vykonávať cviky zamerané na posilňovanie dolných partií, kde patria najmä boky, zadoček, stehenné a lýtkové svaly.

Medzi posilňovacie náradie, ktoré vám umožňuje vykonávať cviky zamerané na horné partie patria jednoznačne činky. V dnešnej dobe poznáme viacero druhov činiek. Patria sem napríklad lacné činky, ktoré sú vyrobené v rozličných farebných vyhotoveniach a sú určené na posilňovanie predovšetkým pre ženy. Ich hmotnosť sa väčšinou pohybuje v rozpätí od 1 kg do 5 kg. Ďalej poznáme aj kettlebell činky, ktoré sa na rozdiel od lacných činiek odlišujú svojim tvarom. V hornej časti totiž obsahujú praktickú rukoväť, ktorá umožňuje pohodlnú a bezpečnú manipuláciu počas cvičenia.

Posilňovacie náradie zamerané na dolné partie ľudského tela je veľké množstvo. Medzi ne zaraďujeme napríklad balančnú podložku, ale tiež aj rotačný disk. Toto posilňovacie náradie si môžete zakúpiť v klasickej verzii. Znamená to, že môžete mať iba balančú podložku a len rotačný disk.  V poslednej dobe je však možné sledovať snahu výrobcov v tom, že balančú podložku a rotačný disk predávajú aj spolu s tiahlami na ruky. Znamená to, že počas cvičenia, či už na balančnej podložke alebo na rotačnom disku budete okrem posilňovania dolných partií vášho tela, posilňovať aj svoje ruky a trénovať si zároveň aj udržiavanie stability počas cvičenia. 

Okrem toho však poznáme aj posilňovacie náradie, používaním ktorého posilňujete celé svoje telo. Patrí sem napríklad posilňovacie koliesko, prípadne závesné popruhy. Posilňovacie koliesko je určené na cvičenie na podlahe. Budete k nemu ešte potrebovať aj fitness podložku, aby ste si zbytočne neodrali kolená. Závesné popruhy je potrebné zavesiť na dvere. Obsahujú otvory určené pre ruky a otvory určené na nohy. Posilňovacie náradie, nech už je akékoľvek, vám určite pomôže zmeniť úroveň vašej fyzickej kondície a zmeniť tak vaše telo.