Kategórie

Set činiek

 

 

Venujete sa posilňovaniu? Túžite po tom, aby ste nabrali potrebný svalový objem a fyzickú silu v hornej časti vášho tela, teda v oblasti rúk? Chceli by ste, aby si aj vaše okolie v pozitívnom zmysle slova všimlo, že sa pravidelne a intenzívne venujete posilňovaniu? Odporučil vám fitness tréner pri poslednej konzultácií, aby ste začali posilňovať pomocou činiek? Boli by ste veľmi radi, ak by sa vám podarilo vďaka činkám dosiahnuť presne tie výsledky, po ktorých už dlho túžite? Trávite vo fitness centre väčšinu svojho voľného času alebo skôr naopak, nemáte čas na pravidelné návštevy fitness centra? Ak je vašim cieľom dosiahnutie čo najlepších výsledkov v oblasti posilňovania, tak v tom prípade by aj vás mohol zaujať set činiek.

set činiekset ciniek

Sety činiek za super ceny nájdete TU: http://fitness-sport.sk/38--cinkove-sety


Hovorí sa, že dnešný trh je presýtený. Myslí sa to v tom zmysle, že dnes už dokáže trh ponúknuť svojim zákazníkom viacero rozličných variantov jedného daného produktu. Pochopiteľne, platí to aj v oblasti fitness a posilňovania. Na základe toho možno slobodne konštatovať, že pokiaľ sa rozhodnete pre kúpu činiek, dnešný predajcovia vám dokážu ponúknuť viacero druhov činiek, vyrobených z rozličných materiálov, pohybujúcich sa na rozličných cenových úrovniach. Záleží len od vašich finančných možností, pre ktoré činky sa rozhodnete. Vždy je všetko otázkou dopytu a konkrétnej ponuky.

Ak sa rozhodnete, kúpiť si set činiek, tak určite neoľutujete. V prvom rade by ste mali brať na vedomie, že existujú činky rozličných hmotností. Set činiek môže preto obsahovať činky s hmotnosťou 1 kg, 1,25 kg, 2,5 kg, 5 kg, 10 kg alebo aj 15 kg. Hmotnosť ponúkaných činiek závisí aj od toho, pre koho je daný set činiek určený. Poznáme totiž set činiek, je vhodný predovšetkým pre mierne pokročilých, ďalej pre pokročilých a tiež aj pre profesionálov. Nezabúdajte, že vždy je vhodné, každé vaše rozhodnutie zvýšiť hmotnosť činiek pri vykonávaní jednotlivých cvičení prekonzultovať s fitness trénerom. Nie je vhodné, aby ste sa v otázke zvyšovania hmotnosti činiek zbytočne preceňovali alebo podceňovali. Preceňovanie môže mať pre vás vážne zdravotné následky, kým podceňovanie vám môže len brzdiť v dosahovaní lepších výkonov.

Set činiek obsahuje okrem závažia aj posilňovaciu tyč. Posilňovacie tyče poznáme rovné, mierne lomené alebo silne lomené. Pri niektorých setoch činiek sa nachádzajú v baleniach rozličné druhy posilňovacích tyčí. Veľa obchodov vám tiež ponúkne pri objednávaní vybrať si z ponuky dostupných posilňovacích tyčí.  Veľmi dôležitou súčasťou je v sete činiek aj bezpečnostný hriadeľ.  Jeho úlohou je poskytnutie stability a bezpečia počas cvičenia.

Každý set činiek neodmysliteľne obsahuje aj rôzne závažia. Pri výbere  jednotlivého setu musíte dbať hlavne na materiál, z ktorého je dané závažie vyrobené. Najčastejšie sa môžete stretnúť s tým, že závažie, ktoré obsahuje set činiek je vyrobené zo železa, liatiny alebo betónu. Každý z materiálov sa v prvom rade odlišuje v závislosti od cenovej hladiny, v ktorej sa pohybuje. Tiež musíte veľký dôraz dávať aj na povrch. Liatinové a železné závažie je na povrch drsnejšie ako betónové závažie. Pri betónovom závaží je potrebné spomenúť, že býva obalené v plastovom puzdre. Plast veľmi dobre poznáte aj pri iných predmetov, mimo sveta fitness, takže určite viete, že ide o materiál, ktorý má veľmi hladký povrch. Veľa ľudí, ktorí sa venujú oblasti fitness kladú dôraz aj na potrebnosť udržiavania závaží.